Navigon, RDS-TMC a události na trase

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 10. 5. 2009 13:38

Zkoušel jsem to už mnohokrát, ale žádný Navigon mi nikdy nedokázal zobrazit dopravní události přímo na trase. Přestože jsem přímo před označenou uzavírkou, ve filtru událostí na trase je za každých okolností nula.

Je to opravdu chyba všech Navigonů, nebo dělám něco špatně? Dřív jsem to bral jako nějaký lokální problém. teď jsem se na to ale schválně zaměřil. Podle mě tento filtr nefunguje.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slon72 10. 5. 2009 21:02

Moje 8110 zobrazí např při uzavírce 1dopr.hlášení Na trase a zvukově:trasa se přepočítává na základě aktuální dopravní situace. závisí asi na typu TMC hlášení....
Lumia 920 Black CZ edice
slon72
Junior

Odeslat příspěvekod martinhamr 19. 5. 2009 10:13

Já jsem stím taky nikdy neměl problém. Ono stačí udělat test když si natáhnete cvičně TMC a pak naplánujete cestu skze tento dopravní problém a šup,navigace by měla hlásit problém.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 19. 5. 2009 10:17

Tak přesně tohle jsem už mnohokrát dělal. Navigon nejenže mi tuto událost neukáže na trase a navíc přes ni ještě trasu bez problémů naplánuje (když nastavím, aby bral ohled na dopravu).
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinhamr 22. 5. 2009 16:31

A na jakém modelu to provádíte? Já měl Transonic 7000 a teď mám 8110.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 5. 2009 18:48

Všechny Navigony, co jsem testoval a měly u sebe TMC. Událost na trase jsem nikdy neviděl. Teď naposled, když jsem byl projet Navigon 7210, jsem se na to zaměřil - a nic.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slon72 23. 5. 2009 12:06

Dobrý den,
nevím na co a jak jste se zaměřil, ale na mé 8110 se korektně ukáže TMC info na trase ( po přepnutí ze všech událostí).
Otec má 7110 ve služebním autě a po Evropě je vždy spolehlivě "uhne" od problému.
Zkusil jste u zmiňovaného přístroje aktualiaci přes Navigon fresh ?
Lumia 920 Black CZ edice
slon72
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 4. 6. 2009 16:42

Marek L.
No ja muzu rici ze nemam zadny problem,RDS-TMC funguje ke vsi spokojenosti. ;-) a kdyz je nejaka uzavirka,omezeni atp. zobrazi se primo na mape pri navigaci znacky,jeste by chtelo aby to navigace oznamila hlasem treba "Pozor dopr. omezeni"
Pokud jde o nastaveni nechal jsem vse defaultni,pouze v Moznosti/Doprava/Dopravni hlaseni v seznamu,mam nastaveno Zobrazovat: "Na trase"
Navic pokud se k nejakemu omezeni blizim (treba mijim ulici ve ktere je uzavirka) nebo primo pri navigaci,zobrazi se tedy znacka/ky v onom miste a okoli ulice se zvyrazni oranzovou barvou,ktera je trochu svetlejsi nez ta zobrazujici navigaci a ma zhruba 2cm na sirku.
Napsal jsem to trochu zmatene ale snad to nejak prelouskate ;-) dal bych screeny jenze to se mi za jizdy nepovede.
Cheetah007


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků