Jaký kapesní PC pořídit *JEN* na NAVIGACI? Levný....

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MAN737 10. 5. 2006 22:50

Tak přemýšlím o tom,že koupím Pocket PC do auta,dal bych do toho TOMTOM a GPS/BT už mám. Čili chci hlavně dobře čitelný display za slunce,Bluetooth,CL adaptér do auta,a musí to mít slot na kartu (nejlépe SD asi?) Výkon musí být dostatečný pro navigaci-soft TOMTOM,nebo podobný,jiné kouzla s tím dělat nebudu.Je dobré něco z produkce operátorů u nás? Nebo něco jiného? Hlavně to musí být co nejlevnější,nebo použité.D9ky za rady a tipy na modely,nebo vaše zkušenosti.
MAN737
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kojot 11. 5. 2006 08:32

Mozna bych se podival po Asusu A620, ten ma moc pekny display, CF slot, s redukci cokoli. Nebo iPaq 39xx, ten ma vetsi uhlopricku, ale horsi barvy. Z novych ma zajimavy display FS Loox n520, ale to je nevhodne, jinak si nevybavuji nejaky zvlastni display.....
Kojot
Junior

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 11. 5. 2006 14:19

Pokud chces zarizeni jen a pouze na navigaci, tak by mozna stalo za to pouvazovat o nejakym jednoucelovym zarizeni (napr. TOM TOM GO) Narozdil od PDA ma jednu velkou vyhodu: Nema OS, takze se na tom po SW strance nema co po.**** tzn. funguje jak ma a vzdy :)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod aquila 11. 5. 2006 14:26

v tomto by som sa priklonil k tomu co navrhol mouse.

p.s. ale ono tie tomtom GO tiez maju system => konkretne bezia na linuxe :)
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 11. 5. 2006 14:43

aquila píše:p.s. ale ono tie tomtom GO tiez maju system => konkretne bezia na linuxe :)

Tak jiste, ze to musi neco obsluhovat, ale v porovnani treba s PalmOS/WindowsMobile bych o tom jako o plnohodnotnym operacnim systemu nemluvil. Ale ze je to postaveny na Linuxu sem nevedel ; )
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Martas06 11. 5. 2006 15:18

No ja mam ZIRE 72(PalmOS) a v nem TomTom+CZ Mapy(jen jako mapa CR bez GPS modulu) a SmartMaps coz je plan prahy.
Nevim jak vy ale ja si tuhle "trojkombinac" nemuzu absolutne vynachvalit.
Jinak novej ZIRE 71/72 uz nesezenes,takze jestli chces,doprodavaj se Tungsteny za dost dobrou cenu...viz. http://www.sunnysoft.cz :wink: :!:
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aquila 11. 5. 2006 15:36

mousefromhouse píše:
aquila píše:p.s. ale ono tie tomtom GO tiez maju system => konkretne bezia na linuxe :)

Tak jiste, ze to musi neco obsluhovat, ale v porovnani treba s PalmOS/WindowsMobile bych o tom jako o plnohodnotnym operacnim systemu nemluvil. Ale ze je to postaveny na Linuxu sem nevedel ; )


linux je plnohodnotnejsi OS ako palm os, alebo WM ;) to ze k nemu nema pristup uzivatel tomtom go je uz vec vyrobcu ;)

a z dobrych dovodov uzivatelom zakazal pristup ;)
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 11. 5. 2006 15:40

No...LINUX(kterakoliv varianta) je mozna "plnohodnotny OS" ale nedostatek aplikaci ho zabiji......to radsi horsi WM ale s plnou podporou vyrobcu.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 11. 5. 2006 15:41

aquila píše:to ze k nemu nema pristup uzivatel tomtom go je uz vec vyrobcu ;)

a z dobrych dovodov uzivatelom zakazal pristup ;)

No tak jsem to nejak myslel : ) (jenom v pripade toho navigatoru)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 5. 2006 15:58

Stejný problém jsem před několika týdny také řešil. Kromě autonavigace jsem ale chtěl i přístroj pro geocaching, takže odpadly jednoúčelové navigátory typu TomTom One. Přestože je lidem se zájmem o autonavigaci velmi doporučuji, jsou použitelné jen na silnici a tedy nevhodné pro pěší turistiku.

Šlo mi ale dost o cenu. PDA mám hlavně kvůli navigaci a elektronickým knihám, k jeho původnímu účelu ho nepotřebuji (pro organizaci času mi stačí smartphone a notebook). Takže jsem se smutně podíval na Loox N560 a koupil N520 včetně držáku a CL nabíječky.

Bohužel nemá Bluetooth. Osobně mi to tolik nevadí, nepotřebuji synchronizovat ani se připojovat k internetu, ale chápu, že obecně to je podstatný nedostatek. Mám potom výhrady i ke konstrukci CL nabíječky, ale ty jsem už vyřešil.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod plysatko 11. 5. 2006 16:12

Kup si starší Dataphone III od Eurotelu a pojede Ti na něm online navigace, kompletní mapy za 145 Kč měsíčně, to je nejvýhodnější nabídka.
HTC Universal, Pentax Optio 750 Z, Canon i9950 spdi
plysatko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 11. 5. 2006 16:49

nesnáším acery protoze mam notebook kterje je šit kvalita, ale v tomhle je nejlevnejsim resinm acer n35
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 11. 5. 2006 16:51

plysatko píše:Kup si starší Dataphone III od Eurotelu a pojede Ti na něm online navigace, kompletní mapy za 145 Kč měsíčně, to je nejvýhodnější nabídka.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martas06 11. 5. 2006 16:54

Proc smutne :shock: co je na Fujitsu-Siemens Loox N560 spatneho? vzdyt to jsou jedny z nejkvalitnejsich a nejhezcich PDA jake existuji :hm
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Deepr 11. 5. 2006 17:01

Nj, FJ N560 uz mam nekolik tydnu objednane, ale porad nic, zeprej jeste nejsou v republice, pokud nekdo vite kde je maji skladam tak napiste
Apple iPhone 4g 32GB, Nokia E71
Apple MacBook Pro 13,3" 2.53Ghz; Toshiba Tecra S5-13D
Sony PSP black
Apple iPod Nano 4g 16GB silver
Canon EOS 40D 17-85 IS USM + Speedlite 580 EXII
TomTom GO930
Deepr
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků