Kde zakoupit?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Taki 23. 7. 2012 14:38

Koukal jsem, že nové verze, např. 72 Premium, o kterou bych měl zájem, už na českých e-shopech nejsou k objednání. Navigon.cz nefunguje už delší dobu. Poradíte někdo, kde bych mohl být úspěšný? Díky.
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 7. 2012 08:56

Od té doby co Navigon převzal Garmin se prodeje u nás prakticky zastavili je to samozřejmě škoda-Navigon měl lepší navigace než Garmin co se ovládání týče...
Koupit jde třeba v Německu.
anonymni

Odeslat příspěvekod Taki 25. 7. 2012 12:55

No mě se líbí i daleko více vzhledově - HW i SW.
Prosím ještě o názor. Dost prodejců nabízí ještě 4,3" Navigon 6350 live. Cena od 3.700. Je tam navíc proti 2110 max (kterou mám upgradovanou na 4310) mj. 3D terén, tunely-vizualizace, 3D budovy, hands free... O live nepíšu, to stejně využiju max. 3 měsíce.
Je ta 72 Premium o tolik lepší, abych za ní dal o cca 1.500,- víc? (větší obrazovka, reálné křižovatky, větší kapacita paměti) Ještě něco zásadního?
Ta 72 Premium s poštovným do Česka např. z conrad.de za 200,99€
Díky.
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 7. 2012 12:14

6350 je dost stará navigace.Upgradem jde dát na na verzi 70.Osobně by jsem radši koupil 72 plus, která se prodává kolem 160€.
anonymni

Odeslat příspěvekod Taki 27. 7. 2012 08:00

Díky, PaulZ za reakce.
Z toho Conrad.de jsem sice objednal, ale skočila tam platba na dobírku a tu si z Německa neumím představit, jak by proběhla. Komunikoval jsem i s českým Conradem, který by mi jí za cca 6.200 Kč byl schopen dodat. To je přes 1000,- rabat. To je slušný (pro Conrad.cz). Je divné, že z Německa mi tam skočila možnost platby na dobírku, prý to jde do zahraničí pouze kartou.

Objednal jsem následně tu 6350 live. Vím, že je starší (tuším 2009 nebo 2010), ale už jsem si stáhnul upgrade na 70 premium. Trochu se bojím toho flashe ROMky. Snad to dobře dopadne... :-)
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ClonyXXL 30. 7. 2012 17:07

V Německu by 72 Premium snad měla být, ale už tě to asi nezajímá http://www.navigon.com/portal/de/shop/n ... d=19945740
ClonyXXL
Junior

Odeslat příspěvekod Taki 31. 7. 2012 08:57

Ano, tam jsem jí taky viděl. V Conrad.de už změnila status na "skladem". Nicméně od doby mé objednávky nekomunikují, takže jsem si včera vyzvedl v Praze tu 6350live. V kamenných krámech v Německu jsem narazil jen na poslední 2 kusy 40 easy a 70 easy. Díky.
Taki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 7. 8. 2012 09:15

Jenom dvě takové zajímavosti.

1) Ta 6350live, jak je starší, tak v sobě měla mapy Q3_2009. Po nahrání map Q2_2012 zmizela možnost hlasového ovládání (v případě jazyků, u kterých to tento model podporuje, samozřejmě). Už se prostě v menu navigace místo Voice Command zobrazuje jen View map tak jako např. u češtiny Zobrazit mapu. Je to opravdu kvůli novým souborům *.map. Myslel jsem napřed, že to dělají nahrané *.nfs soubory ve složce map. Zformátoval jsem tedy disky přístroje, vrátil tam původní soubory ze zálohy a Voice Command opět fungoval. Pak jsem vymazal všechny Q3_2009 mapy a přidal jen mapu Německa Q2_2012. Původní *.nfs jsem z pokusných důvodů zachoval. A Voice Command opět zmizel... :-)

2) Po aktivaci simky dne 01.08.2012 mi přístroj hlásí, že mám služby live (použitelné pro počasí, google search a radary; doprava live mi nefunguje ani v Německu) "předplacené" do 01.11.2013. Tedy o rok déle, než avizují tyto služby - zdarma 3 měsíce, pak možnost za mastný peníz předplatit rok či dva. Tak jsem docela zvědav, zda to není jen nějaký bug a přestane to fungovat už 01.11.2012 a nebo jestli to skutečně bude fungovat 15 měsíců. To by bylo milé a nečekané překvapení.

A propos - povedlo se Vám někomu, aby Vám fungovala doprava live? Jediná tato ikona zůstává oranžová. Neukončil třeba už Navigon tuto službu?

Mějte se.
Taki
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků