Navigace v mobilu

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod NAVIMA 18. 12. 2011 13:29

Prosím o radu. Jaký je rozdíl mezi navigací v mobilu oproti samostatnému přístroji GPS navigace.
Je ta navigace v mobilu o něco ochuzená? Chci si pořídit navigaci do auta a mám chytrý mobil s navigací.
NAVIMA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 18. 12. 2011 18:59

Zalezi na tom, jaky mate mobil a jakou navigaci do nej budete cpát - a s jakou navigací budeme porovnávat.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod audis 18. 12. 2011 20:27

přesně tak.

pokud porovnáme samostatné navigace Navigon, garmin, Navon, tomtom vs. dokoupené navigační sw těchto výrobců do smartfoune, chybí jen TMC. Jinak je to stejné, nebo chybí jen pár pokročilých navigačních funkcí, ale nic drammatického.

značková kvalitní samostatná navigace s mapami celé evropy a displyeem od 4,3" stojí dnes od 2500 kč.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 12. 2011 02:39

Co jsem pochopil, tak klasická navigace má lepší GPS modul a HW a je mnohem rychlejší při načítaní polohy a operativnější při přepočítávání trasy, když nepoužíváte na pomoc internet a A-GPS určení polohy.

Jinak asi není žádný rozdíl. Pokud máš chytrý mobil s navigací, tak to je potom zbytečné kupovat tu krabičku ještě zvlášť.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 20. 12. 2011 08:06

Zdravím, mám Garmin Asus M10, mezi tímto telefonem a gps přenosnou navigací není žádný rozdíl, jen menší display.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 20. 12. 2011 10:23

taky nepozoruju vykonove rozil mezi smartfounem a PNa krabickou.

jediny co omezuje, pokud chci na cestach ve smartfounu koukal do kalendare, do ukolu, telefonovat, tak kddyz to ma navigovat, je nepohodlne to furt prepinat. parkrat za v pohode, ale denne bych to nechtel delat.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boby.f 20. 12. 2011 10:37

taky myslím že dnes žádny rozdíl není (mam M-10 s 3,5 ") s dokoupenou Lifetime a spokojenost kor dne když jsou s uhlopřičkami už přes 4 " běžně a na takovy OS jako andr.a ios jsou teměř všechny systemy (garmin ,navigon ,tom, igo dinavix route , copilot, a ja nevim co jeste
boby.f
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn 18. 4. 2012 06:02

Zajímalo by mne,která navigace má nejlepší zobrazování čísel popisných v ČR. Jiné parametry mne nezajímají. Prý existují mapové podklady,kde se čp zobrazují už v náhledu
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod audis 18. 4. 2012 08:02

Navon zobrazuje až při průjezdu ulicí. Jestli i v náhledu nevím.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 18. 4. 2012 12:26

Pokud vím, tak pouze Automapa zobrazuje čp přímo v mapovém zobrazení.
iGO8 zobrazí čísla kolem kursoru po kliknutí na vybraný bod.
Primo, Amigo a Navigon zobrazuje čp až v podrobnostech k vybranému bodu.
TT nepodporuje čp.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn 19. 4. 2012 19:56

Stáhl jsem z android marketu novinku be-on-road, týdenní zkouška zdarma,a možnost několika mapových podkladů. V mapách od českého poskytovalele je mapa ČR, a čísla popisná jsou již i off náhledu,a při jízdě se zobrazují. Ideální pro rozvozce. Používám a konečně spokojenost :-)
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod martinasek 23. 6. 2012 10:46

Zdravím
Chtěl bych se zeptat kde si můžu stáhnout mapy do mobilu (nebo jak je tam můžu dát) mám
samsung galagy mini - gt-S5570 s operačním systémem androit. Má to v sobě i navigaci akorát jsou k tomu potřeba mapy, když se připojímk internetu tak to jede bez problému akorát chci mapy abych se nemusel připojovat k internetu. Jde to nějak?

děkuji
martinasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 23. 6. 2012 12:13

Zdravím, já používám Be On Road, je to český software od brněnské Aponia software.
ČR+ Slovensko stojí 300kč s neomezenou licencí.
Evropa stojí 1000kč s neomezenou licencí nebo 600 na rok.
Lze vyzkoušet na týden bez platby.

http://www.beonroad.com/cs
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 23. 6. 2012 12:19

ano. zakoupit plnohodnotnou offline navigaci.
Doporučitelné:
- navigon (m,ěl by mít čísla popisná)
- sygic (nevím)
- ndrive (nevím)
Najdeš je v google play.


Pak jsou nějaké zdarma verze, ale ty nejsou seriozně použitelné.

Během pár týdnů nebo měsíců Google uvolní offline verzi své navigační aplikace. Možná by stálo za to počkat chvíli.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek.P 30. 6. 2012 08:45

martinasek píše:Zdravím
Chtěl bych se zeptat kde si můžu stáhnout mapy do mobilu (nebo jak je tam můžu dát) mám
samsung galagy mini - gt-S5570 s operačním systémem androit. Má to v sobě i navigaci akorát jsou k tomu potřeba mapy, když se připojímk internetu tak to jede bez problému akorát chci mapy abych se nemusel připojovat k internetu. Jde to nějak?

děkuji

Pokud si stáhneš nějakou off line navigaci tak už se nemusíš připojovat k internetu.BE-ON-ROAD a i SYGIC poskytují zkušební verzi,tak vyzkoušej.Ted jsem jel podle sygicu do teplic a úplná paráda.Zkošel jsem i be-on-road a ta cena je skutečně lákavá.A zapomněl jsem na google,který by měl spustit taky off line navigaci.A ta bude úplně zdarma
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků