Nástupce MIO C520

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rop 7. 8. 2011 11:21

Vážení,

jakou svou první navigaci jsem měl MIO C520 - respektive má ji můj otec a já bych rád po delší době nějakou svou.

Ještě se mi tu povaluje Navigon 2110, ale s tou je pro mě za trest jezdit ... nabíječka v autě se strká přímo do navigace a nelze zadat do navigace vlastní POI.

Je něco co by nejvíce splňovalo mé podmínky:
a) kvalitní držák s tím, že autonabíječka se bude zasouvat do držáku (stejně jako to má MIO C520) a nebude se tedy muset při každém sundání navigace odpojovat ještě od navigace
b) display větší než 4 ... spíš možná 4,5 palce a pokud možno větší písmena (ne že bych byl slepej, ale mám daleko čelní sklo)
c) pokud možno aktuální mapy a možnost jejich aktualizace
d) možnost uživatelských úprav (například změna hlasu) - pro MIO C520 byla spousta úprav zmíněna na webu http://www.tomasii.cdc.cz/
e) možnost vypnout zvuk
f) nepotřebuji žádné další vymoženosti (bluetooth, přehrávání hudby či videa), tak aby se to dalo případně vypnout
g) nějaké přesnější mapy než jsou na Navigonu - člověk si myslí, že zatáčka je na pootoční volantu a ona je to prudká mrcha ... u MIA to bylo mnohem reálnější.
h) na ceně mi nějak moc nezáleží
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 7. 8. 2011 13:11

Zdravím, Garmin nuvi 2460 Lifetime. Má sice mapy jako Navigon, ale trasu zobrazuje lépe. Mám Garmin a také mám rád, že vidím reálný tvar silnice.
Už mi to i zachránilo život.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szur 7. 8. 2011 13:13

Mužeš si vybrat z nětkerych Navonu z možnosti svych uprav jak na C520.
Vybirej zde :
http://www.entershop.cz/navon/navigace/ ... pnc_id=126
szur
Junior

Odeslat příspěvekod Rop 7. 8. 2011 18:35

szur: hledat umím, ale to jakou má navigace držák se jen tak nedozvím ... stejně tak info o reálnosti map

Romstar: myslím, že asi Garmin to vyhraje ... otázka zní který
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 7. 8. 2011 20:05

Garmin nuvi 2460T Lifetime má 5" Display a aktivní držák. Také Garmin nuvi 3790T Lifetime má aktivní držák, ale jen 4,3" display, ale ve Vašem případě bych doporučil si nějaký Garmin půjčit a zkusit, protože po tolika letech s Igo možná jen tak jinou aplikaci nesnesete.
O navigaci s Igo a aktivním držáku moc nevím, snad Becker by mohl mít, ale nevím v jakém stavu je podpora atd.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 7. 8. 2011 22:17

Rop:
kromě aktivního držáku vše splnuje Navon N750 s Igo Primo. cena kolem 5000 kč. Dobrá práce s mapou a objížkami, průjezdní body samozřejmostí, navigačně nabušená navigace. Skiny pro tunění k dispozici, jako pro jedinou navigaci na trhu.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 8. 8. 2011 07:29

audis: ten aktivní držák je pro mě tak důležitý, že radši oželím aplikaci

Romstar: já jsem vcelku adaptabilní ... asi si půjdu ty navigace trochu ošahat do krámu a pak uvidím víc. Každopádně k těmto dvěma navigacím jsem taky dospěl.

Jinak se ještě zeptám, to MIO se tak zkazilo? Před těmi 4mi lety jsem kupoval jednu z nejlepších navigací na trhu a dneska na ně skoro nenarazím.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 8. 8. 2011 07:35

Potiz u Mia je, ze se dalo cestou vlastni aplikace, lec ta nedokazala puvodni igo ani v nejmensim konkurovat. Dnesni nove osmickove modely jsou na tom lepe, ale stale nic extra, lepe se podivat osobne.
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 8. 8. 2011 12:57

Takže z aplikací je stále nejlepší IGO?

To abych nakonec si nekoupil někde na aukru starou dobrou C520 a nehodil do ní aktualizaci map (bohužel již rok starou) 8-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 8. 8. 2011 15:11

poměr výkon - cena je nejlepší přístroj s Igo. dnes to jsou přístroje Navon a Prestigio.

všeobecně doporuju vybírat ze značek garmin, navigon, navon, prestigio. ostatní za ty prachy nemá cenu kupovat. za mě osobně Prestigio nebo Navon. žel bez aktivního držáku, který já taky rád.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 8. 8. 2011 19:21

Mio jsem mel 2 a uz nechci...dik...doporucuju jestli ti nejde o prachy...GArmin 3790...absolutni spicka a kvalita a zaruka ze te servis nikdy nenecha vykoupat.....
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 9. 8. 2011 16:35

Ještě se zeptám takhle blbě ... lze do Garminů nahrát vlastní POI, tak že si souřadnice zadám v počítači a jenom tam nahraju soubor?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 9. 8. 2011 17:26

Ano, slouží k tomu program Map Source.
Naposledy upravil Romstar dne 9. 8. 2011 17:52, celkově upraveno 1
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 9. 8. 2011 17:51

..a velice jednoduse pomoci POI loader..ktery je volne ke stazeni na strankach GArminu.Samozrejme po tve uprave jake chces v pc...nasledne pomoci POI Loader.
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 9. 8. 2011 21:20

A možnost změnit hlas?

No teď ještě někde najít nějakého prodejce, který by mě to dal ošahat :-(

Jo a ještě jeden bod ... prý to nemá nabíječku do elektřiny ... jenom autonabíječku ... je tomu tak? Tedy u typů 37xx a 24xx
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků