OVI mapy-aktualizace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dezavy 21. 12. 2010 23:59

Zdravím všechny,

na mynokia.cz je uvedeno:
Mapy spravuje společnost NAVTEQ, kterou před několika lety Nokia koupila. Pokud máte připomínky k pokrytí, máte zájem informovat o nové cestě apod. - můžete tak učinit na stránkách NAVTEQu na http://mapreporter.navteq.com/dur-web-e ... anguage=en

Když ale kouknu na navteq a porovnám to s Ovi mapama, tak např. maďarská dálnice A1, 1,5 roku stará, se v Ovi mapách nevyskytuje a v Navtequ jo. Nevíte někdo, jak to tedy ve skutečnosti je? Chystám do Chorvatska, tak bych se rád spolehnul na navigaci.
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod audis 22. 12. 2010 12:08

já nerozumět, na co se ptát. předpokládám, že ve skutečnosti tam dalnice A1 asi stojí, je černá, jezdí po ní auta a kolem je tráva.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 22. 12. 2010 18:14

máš recht :-) Napsal jsem v polospánku a je to znát :-D
Asi takto: mám nejnovější verzi mapových podkladů v Ovi mapách.
Zde není ještě zavedená dálnice A1 na (oprava) Slovinku, která je již uvedená do provozu od léta roku 2009. Jelikož je to již více jak 1,5 roku, očekával jsem, že již v Ovi mapách bude také zavedena.

Na onom webu uvedli, že mapy spravuje Navteq a popř. je třeba se na ně obrátit, aby tam tu dálnici přidali.

Problém ale je v tom, že když kouknu na Navteq, tak tuto dálnici tam mají zavedenou.

Dotaz: Proč tedy není zavedena i Ovi mapách, když by je údajně měl Navteq spravovat?

Snad už je to lépe popsáno :-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 23. 12. 2010 08:09

zatimco navteq jede v surovych datech tak pro Ovi mapy a ostatni app se mapy musí kompilovat, coz znamena, ze pri pristi aktualizaci map by to tam snad byt melo.
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirinp 23. 12. 2010 08:41

Nj, na maps.ovi.com se mi dokonce stalo, ze mapy se lišily podle použitého prohlížeče viz. http://forum.symbian.cz/viewtopic.php?f=36&t=4933
Nejsem nejchytřejší, ale jsem dost chytrý na to, abych mrhal energií na při s někým, kdo je přesvědčený, že má pravdu.
jirinp
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 23. 12. 2010 10:09

aktualne jsou nove beta podklady Ovi map, dostupne pro verzi 3.06

http://betalabs.nokia.com/apps/ovi-maps ... bile-v3-06

---------------
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 23. 12. 2010 12:20

TO warhead_cz:
myslel jsem si, že to tak nějak bude.
Nevíš ještě, jak často Nokia samotné mapy aktualizuje? Co vím, tak Navteq měl snad aktualizaci již v 7. měsíci a nokia až nyní a to ještě v beta verzi..

TO jirinp:
tak to je docela zajímavé, bych nikdy neřekl, že toto je vůbec možné :-)

TO vpe:
díky za info :-)
dezavy
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků