Jednoduchá navigace - CZ menu, cca 7000,-

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod saww 24. 7. 2010 14:32

Zdravím Vás.

Poraďte mi. Pročítám už několik dní toto forum a hledám nějaké vodítko, jak vybrat co nejlepší navigaci s cenou cca do 7000,- Kč.

Co potřebuji, aby GPS (u)měla:

-CZ ovládání (menu)!!! - nikde jsem se nedočetl, zda to mají všechny, žádná, nebo jen některé navigace
-CZ hlasové navigování
-navádění do pruhů (nejen na dálnici, ale i ve městě)
-navádění na číslo popisné
-mapy ČR, sousedních států
-pokud bude i zbytek Evropy, budu rád
-velký displej
-jednoduché ovládání - GPS bude ovládána tzv. BFU, takový běžný uživatel, bez hlubších znalostí ovládání elektroniky obecně

Nevím, co si myslet o doživotní aktualizaci map od Garmin. Je to potřeba? Díval jsem se, že jsou ty samé modely o cca 2000,- dražší, pokud tuto službu obsahují. Ušetřím, nebo jsou to vyhozené peníze?
Netřeba žádných MP3, Blootooth a podobně - nepotřebuji multifunkční zařízení, hlavně ať kvalitně naviguje, topinku si udělám na pánvi... ;-)

Poradíte nějakou?
saww
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 24. 7. 2010 20:09

z toho, co popisujete, splnuji vsechny pozadavky navigace od garmina ..

rada 13xx (1350, 1370, 1390)
rada 14xx (1450, 1490)
rada 16xx (1690)
rada 37xx (3750,3760,3790)

v podstate vse by se melo vicemene vejit i do vaseho cenoveho limitu, vyjimkou bude rada 37xx - v cechach je zatim jen 3790 , a ta je za 9900. nizsi rady budou levnejsi a urcite se alespon jedna z nich vejde do vaseho limitu ceny.

pokud na tu navigaci nespechate, tak bych jednoznacne pockal na 3760/3750, jsou to spickove navigace.

jinak, vsechny ty navigace splnuji vse, co jste napsal - co se map tyce, tak naprosta vetsina ma celou evropu. u nekterych rad existuje i samostatna levnejsi varianta, kde jsou pouze mapy vychodni evropy.

ovladani maji vsechny garminy vicemene stejne, cesky jsou vsechny, povidaji cesky, pokryti cisly popisnymi je luxusni - je to primo soucast mapy, neni potreba to hledat nekde po vsech certech jako ruzne doplnky apod. vyjmenovane konkretni typy maji i to navadeni do pruhu.

ten cenovy limit mate dost vysoko, takze i vyber mate hodne siroky... zasel bych do nejakeho gps-orientovaneho obchdou a navigace si osahal.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod szur 24. 7. 2010 20:28

Podivej se na NAVON 750.Tumaš odkaz http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-576581 .A prostuduj celý popis.Mam vic jak rok NAVON 560 a jsem spokojeny.Navon 750je to novy typ .Dnes bych kupoval 750.
szur
Junior

Odeslat příspěvekod audis 24. 7. 2010 21:08

za ty peníze lze pořídit více neý základní navigaci. za ty prachy se dají pořídit i středně drahé profláknuté mašiny. ano, všechny mají CZ menu a CZ hlasy. kdo se chce pocvičit v cizím jazyku, tomu poradím, jak do Navonu dát cizí hlasy:-)

požadavky splnují (snad se Romstar s těmi malými funkcemi nemýlil) zejména kvuli číslum popisným v CR zmíněné Garminy a splnují všechny Navony. jako třetí a poslední na trhu umí čísla popisná i Dynavix, ale nevím, které všechny umí i signalizaci jízdních průhů (užitečná věc). Vvzhledem k ceně, nevyplatí se kupovat, protože Navon nemá dětské nedodělky, má víc funkcí a stojí stejně.

Dnes já doporučuji:
- za ty prachy mít i TMC a zvolit ten Navon 750. 5" display mi připadá jako nevyužitý luxus, ale jestli máte přední sklo daleko, oceníte. Má TMC, trochu nadstandartní nabídka funkcí + pár užitečných k tomu.
- počkat pár týdnu, na jiný Navon s TMC a menším display 4,3".
- vyprdnout se na TMC, protože v CR to funguje tak na 10%. v zahraničí mnohem lépe. a zvolit (s tím samým Igo Primo) navigačním sw N480 http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-571500 . nebo to sam, ale 5" N660 http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-572304 ... za méně peněz.

Vždy mapy celé evropy, vždy jeden a ten samý navigační sw s těmi samými navig. funkcemi. to píšu proto, protože značkové profláknuté mašiny čím levnější, tím osekanější o navigační funkce, které jsou jen pár řádků kodu.

A nebo zvolit předchudce Prima, sw Igo8 a mít tak ještě o mnohem víc navigačních funkcí a vychytávek. Primo třeba nemá dynamickou hlasitost (hlasitost samočinně dle rychlosti), což třeba mně velmi chybí, páč mám hlučné auto a Primo je tak pro mě z poloviny nepoužitelné. Většina navigací dynamickou nemá, Igo8 je snad jediné, ale nevím zda nekecám. a zvolit N480C http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-572308 (opět mapy celé evropy, mnoho navigačních užitečných věcí, mně se líbí i plánování z mapy a práce s ní /20x lepší nez Primo *1) /, vzhledem k tomu že končí, tento model už není v nabídce s TMC).

*1) nějak mi připadá, že pro práci s mapou a plánování s ní, že se výrobce Navngo v Primu uchýlil k prapodivnému ovládání, které má sedět čtenářům Blesku a kteří umějí počítat max do štyrech(!). a když nemají na vše velké tlačítko a vidí jich více než 4, tak jsou bezradní. Funkčnost teda dost utrpěla při práci s mapou. už zdaleka(!!!) nejde kdykoliv nakliknout do mapy cokoliv. :-( ale po vzoru jiných výrobců, si do mapy mužete něco naklinout, až si uděláte nejprve klikací procházku v menu, kvuli blbému přujednímu bodu nebo jeho smazání. u igo8ky šlo editovat po jednom kliku.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shevy 25. 7. 2010 01:47

Rikal jednoduchou...a pri tom kvalitni.....
v tom pripade GARMIN... :idea:
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod saww 25. 7. 2010 08:30

Děkuji. Porovnám vše navržené. Líbí se mi celkem ten NAVON 750, ale láká mě i Garmin s doživotní aktualizací map - otázkou je, jestli to využiju.
saww
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 25. 7. 2010 08:57

clovek to urcite vyuzije... nove silnice se porad otviraji, pokud jste prazak, tak za rok a neco tu mame blanku ... porad se neco otvira :) a zlepsuje... nove body pribyvaji, opravuji se chyby...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod audis 25. 7. 2010 10:55

akt doporučuju pro občas použití jednou za dva tři roky. jenže akt. celé evropy stojí třeba 90USD, což nejsou zanedbatelné peníze.

pro časté použití akt. doporučuju aspon jednou za rok.

ceny akt. jsou kolem těch 2000 kč. zpravidla roční předplatné. Navigon to má zpočátku (první dva roky myslím) od koupi výrazně levnější. garminí Lifetime stojí asi 3000 kč, což není špatná nabídka.

roční předplatné standartní aktualizace kolem 2000 kč stojí i u Navonu. nemusíte ho kupovat hned, mužete až za rok nebo dva. a dále, u Navonu lze záruku nejnovějších map po koupi protáhnout až na 11 měsíců. takže v podstatě po prvním roce po koupi máte akt. map zdarma a pak se rozhodnete, kdy znova budete akt. Lze koupit i třeba jen ČR za 500 kč. mapy se se kupují zde (vlevo vybrat svoje zařízení (device) a v pravo a uprostřed balíček https://www.naviextras.com/shop/portal/ ... e=1&area=3
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szur 25. 7. 2010 12:30

Nevim kčemu doživotni aktualizace map zdarma, když za dva nebo tri roky bude krabička zastarala. Tak si potom radějí koupim novou z novou technologi znovymi mapama.A možna i za cenu dnešních akktualizací map.V navonu 750 maš 99% čisla popisna.
szur
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 25. 7. 2010 12:49

audis píše:akt doporučuju pro občas použití jednou za dva tři roky. jenže akt. celé evropy stojí třeba 90USD, což nejsou zanedbatelné peníze.

pro časté použití akt. doporučuju aspon jednou za rok.

ceny akt. jsou kolem těch 2000 kč. zpravidla roční předplatné. Navigon to má zpočátku (první dva roky myslím) od koupi výrazně levnější. garminí Lifetime stojí asi 3000 kč, což není špatná nabídka.

roční předplatné standartní aktualizace kolem 2000 kč stojí i u Navonu. nemusíte ho kupovat hned, mužete až za rok nebo dva. a dále, u Navonu lze záruku nejnovějších map po koupi protáhnout až na 11 měsíců. takže v podstatě po prvním roce po koupi máte akt. map zdarma a pak se rozhodnete, kdy znova budete akt. Lze koupit i třeba jen ČR za 500 kč. mapy se se kupují zde (vlevo vybrat svoje zařízení (device) a v pravo a uprostřed balíček https://www.naviextras.com/shop/portal/ ... e=1&area=3

To už bych si raději koupil TomToma s dvoletou aktualizací v ceně nákupu.
Jinak jak píše piErcE. Silnice se stále mění, dostavují a ruší, přibývají kruháče, takže aktualizace je na místě a velmi prospěšná. Jenže jsou lidi, co tohle nepochopí a nepochopí...........
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 25. 7. 2010 12:55

szur píše:Nevim kčemu doživotni aktualizace map zdarma, když za dva nebo tri roky bude krabička zastarala. Tak si potom radějí koupim novou z novou technologi znovymi mapama.A možna i za cenu dnešních akktualizací map.V navonu 750 maš 99% čisla popisna.

ano.

-- 25 črc 2010 14:01 --

Vilik: dominulého týdne jsem najel tisíce km s rok starými mapami, a kromě *) pár kruháků uplně bez problémů. a i ty nejsou žádný problém. spíš mě to popíchne ..."rondel do každé rodiny". neplaš.

*) kruháky se staví tak rychle, že je ani výrobci map nestačí zanášet do svých map:-D čili při jízdě před sebou máte na silnici nový rondel, ale v navigaci před sebou obyč křižovatku. Co uděláte?
a) zastavím a požadám kolemjdoucí babku nebo cikána kudy jet
b) zastavím a spáchám sebevraždu, protože realita nesedí s mapou.
c) z navigace udělám první létající navigaci, šikmým vrhem vzhůru z okénka. doporučuji směrem k cikánovi nebo dětem, aspon někom uděláte radost svým agresivním počínáním.
d) mrknu do navi, zda zhruba vlevo/rovně/vpravo a tím směrem zhruba vyjedu z kruháče a fklidu jedu dál.
e) kruhák projedu přesně středem dle navigace

...rondel do každé rodiny.
Naposledy upravil audis dne 25. 7. 2010 13:04, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szur 25. 7. 2010 13:04

Tak si kup TT s dvouletou attualizaci a pak zistiš ,že nove mapy jsou větši než maš vnitřni pamět .Tak je ti aktualizace na nic.Tak nato doplatil muj kamarad.Přečti si vlakno "TomTom a malá vnitřní paměť (2GB)"
szur
Junior

Odeslat příspěvekod saww 25. 7. 2010 14:11

Tak jsem to prohlížel. Ty navigace, které jste mi tady doporučili jsou asi všechny zhruba podobné - to hlavní, tj. navigovat, umí každá z nich. Položil jsem si otázku, co dalšího vlastně od GPS čekám?

GPS bude určena do rukou šetrných, tzn. majitel většinu věcí používá, dokud alespoň trošičku fungují. Takže předpokládám, že mu vydrží klidně deset let (pokud to vydrží materiál a "mapová" podpora). Z toho důvodu jsem zvolil Garmin s LifeTime. Otázkou je, jestli vybírat modely označené "T" nebo bez. Toto by mělo označovat GTM™ přijímač.

V mé cenové relaci jsem našel buď Garmin Nuvi 1350 LifeTime (bez GTM™ přijímače), nebo GARMIN Nuvi 765T Lifetime RDS-TMC.

GTM funkce je to samé, co TMC? Který z těchto modelů vybrat?
saww
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 25. 7. 2010 14:37

szur píše:Tak si kup TT s dvouletou attualizaci a pak zistiš ,že nove mapy jsou větši než maš vnitřni pamět .Tak je ti aktualizace na nic.Tak nato doplatil muj kamarad.Přečti si vlakno "TomTom a malá vnitřní paměť (2GB)"


Blbost. Všechny mapy se vyrábějí v full verzi, která může být větší než 2 Giga, ale také ve verzi 2 Giga, která je vždy menší a do přístroje se vejde, pokud to nebudeš chtít cpát do ONE s 512 Mega pamětí. Jenže to by musel ten dotyčný u aktualizace trochu přemýšlet.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 25. 7. 2010 16:11

szur píše:Nevim kčemu doživotni aktualizace map zdarma, když za dva nebo tri roky bude krabička zastarala. Tak si potom radějí koupim novou z novou technologi znovymi mapama.A možna i za cenu dnešních akktualizací map.V navonu 750 maš 99% čisla popisna.


on ten vyvoj navigaci neni tak rapidni, ne kazdy si kupuje navigaci kazdy rok. a specialne u garminu ta "moralni" zastaralost prichazi velmi pomalu - garmin je vcelku konzervativni a dneska i tri roky stare navigace jsou porad velmi platne, pouzitelne, a v nicem nezaostavaji.. aktualni mapy se vzdy hodi a ta dozivotni aktualizace je za cca 2000. aktualizaci pak mate 4x do roka.

to co tvrdi audis - ze pro obcas pouziti je vhodna aktualizace tak jednou za tri roky, je nesmysl. ktery si uvedomite v okamziku, kdy si navigaci koupite.

-- 25. 7. 2010 17:13 --

saww píše:Tak jsem to prohlížel. Ty navigace, které jste mi tady doporučili jsou asi všechny zhruba podobné - to hlavní, tj. navigovat, umí každá z nich. Položil jsem si otázku, co dalšího vlastně od GPS čekám?

GPS bude určena do rukou šetrných, tzn. majitel většinu věcí používá, dokud alespoň trošičku fungují. Takže předpokládám, že mu vydrží klidně deset let (pokud to vydrží materiál a "mapová" podpora). Z toho důvodu jsem zvolil Garmin s LifeTime. Otázkou je, jestli vybírat modely označené "T" nebo bez. Toto by mělo označovat GTM™ přijímač.

V mé cenové relaci jsem našel buď Garmin Nuvi 1350 LifeTime (bez GTM™ přijímače), nebo GARMIN Nuvi 765T Lifetime RDS-TMC.

GTM funkce je to samé, co TMC? Který z těchto modelů vybrat?



1350. a klidne s T. rds se vzdycky hodi, i kdyzu obcas hlasi nesmysly.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků