Navigace s celou Evropou

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Total AMD 31. 5. 2010 19:40

Dobrý den,
Potřeboval poradit jakou navigaci bych si měl koupit, potřeboval bych:
-aby měla mapy celé Evropy (nejlépe doživotně aktualizované nebo na víc let)
-když zadám adresu aby mě dovedla přesně tam kam potřebuji
-jednoduché přehledné menu

-nemusí mít ani nějaké další multimediální blbinky (foťák....) stačí jenom navigace
-cena: kolem 5-7 tis.

Díky spěchá ;)
Total AMD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 31. 5. 2010 19:56

kvuli podmínce adres, vybírat pouze některý z modelů Navon s Igo8 a Garmin z ofic distribuce. čísla popisná v CR umí i dynavix, ale stojí to samé co Navon a Navon je navigačně vybavenější.

navoni (s IGO8!!): (liší se jen cenou, velikostí display a přítomností TMC: modely n470/560/650) . VŠE OSTATNÍ (MAPY, FUNKCE) STEJNÉ! http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... pnc_id=126 dop. navon s igo8 N560 (má TMC), nebo N650 (má 5" display). verze vždy s Igo, nikoliv Amigo. akt. jsou jednorázové cca 80eur celá evropa nebo jsou akční nabídky za tu samou cenu, ale roční předplatné. lze koupit pouze CR za 500 kč třeba. U PRODEJCE SE INFORMOVAT, ZDA DODANÝ KUS BUDE MÍT ČÍSLA POPISNÁ V CR UŽ V KRABICI, NEBO JE TŘEBA DOKOUPIT ZA 500 KČ. mají to každou chvíli jinak..

GARMINI: také mapy celé evropy, ale dle ceny se liší displayem, navig. funkcemi a držákem. přehledný odkaz nevím. lze mít tzv. LIFETIME verzi, která má doživotní na přístroj akt. map. cca 3000 kč navíc.

tot vše. větší výber není.

akt. map doporučuju dle četnosti použítí jednou za 6 - 24 měsíců.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Total AMD 31. 5. 2010 21:34

Díky za rychlou odpověď... Budu asi brát Navon N650 :)
Total AMD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 31. 5. 2010 21:48

ok, dal jste u navonu přednost většímu display před TMC. takže předpokládám že tento. http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-504893
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Total AMD 31. 5. 2010 22:14

Ano přesně tuto jsem objednal :)
Total AMD
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 1. 6. 2010 04:57

dal bych přednost raději TMC, i u když u nás to moc nefunguje... ale jak je libo. Muj zrak je dobrý a 4,3" mi stačí. a už 4,3" mi zavází ve výhledu. (mám navigaci u volantu)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod willy1 8. 6. 2010 23:52

zdravim,

chcel by som poprosit o radu. Potrebujem kupit navigacny pristroj s mapami Europy - budem vyuzivat na Slovensku a potom este v UK (cize aj ine EU krajiny, ktorymi budem prechadzat).

Som v tom novacik, neviem ci vybrat. Rozhodujem sa medzi Garmin a Mio, konkretne modely nemam vybrane. Budem vdacny ak mi poradite, ozaj sa v tom nevyznam. Potrebujem aktualne mapy, neviem ako to je s aktualizaciou.

P.S.: netreba mi fotak a ine doplnky na pristroji.

diki moc
willy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 9. 6. 2010 00:15

udajně mio má nejlepší mapy ultra východní evropy, protkže má lokální dodavatele. udajně, realita nevím. bez ohledu když pominu tento udajný fakt , na mio bych se vyprd, protože za ty prachy to je navigace navigačně dost nic moc.

obecně bych doporučil jako obyvkle navon s Igo8. skvelá navigační aplice v průměrném hw za super cenu.

igo8 s tmc http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-504890

nástupce, novinka Igo Primo (závratné praktické změny nečekám) http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-571500 (jako předchozí, ale ne novinka sw a bez TMC.

jejich pokrytí bych nalinkoval, ale nevím, zda myslíte Uk ukrajina nebo GB.

zda má někdo lepší nebo horší na ultra východě (ukrajna, rumunsko, albánie, apod. nevím. ) vše po ČR budou mít všichní výrobci stejné. po Slovensko a dále na východ lepší ti, kteří používají mapy teleatlas nebo lokální (mio, navon, tomtom) . ale o kolik lepší nevím takhle z patra. Slovensko ale citelný rozdíl je.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod willy1 9. 6. 2010 07:37

zdravim,

vdaka pekne za pomoc. UK som myslel Anglicko, uznavam, ze to bolo nejasne. Cize potrebujem Anglicko a aj Slovensko - ale ked bude Slovensko casom, tak mi aj to staci...

Este som pocul, ze mapy MIO si viem hacknut, cize mam stale aktualne a zadarmo - neviem, ci to je pravda.

Chcem sa este spytat k mapam danych pristrojov. Pri prvom sa pise 6.2009 a pri druhom Q4.2009 - pisu, ze je to najnovsia sucasna aktualizacia map. 6.2009 sa mi zdalo dost stare a tiez Q4.2009, osobne som cakal, ze aktualizacia sa robi castejsie - mozno raz za 3 mesiace. Mate skusenost ako to je s ostatnymi firmami?

Vdaka
willy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 9. 6. 2010 08:07

vsechno jde heknout. otazka je, zda jsou nejake zdroje. u mio nic moc zdroje nejsou, protoze mio nikdo nechce a nikdo se tim padem o nej nezajima.

posledni odstavec nechapu. akt. obecne vychazi 4x za rok. plati se bud jednorazove, casovym predstplatnym na urcitou dobu, nebo dozivotne na pristroj (garmin jako jediny)

v UK vsichni vyrobci mapy stejne kvalita.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod willy1 10. 6. 2010 18:14

ten odsek som myslel tak, ze v dolnej casti sa k mapam pise toto:

"Jednotlivé státy a jejich konkrétní verze:
Při výběru navigace vždy věnujte pozornost tomu, jaké mapy a jaké konkrétní verze map daný model obsahuje!
Albánie - verze mapy: TeleAtlas 2009.06
Andorra - verze mapy: TeleAtlas 2009.06"

Cize z toho vyzera, ze v danom pristroji je mapa z obdobia 6/2009 a to sa mi zdalo stare. Otazka znie, ze ci mi pri kupe daju aktualnu = najnovsiu mapu alebo bude ta 6/2009 (to sa spytam priamo predajcu).

Ad2 - ked Garmin dava dozivotne aktualizacie, tak preco nie je lepsi ako Navon?

Vdaka
willy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 10. 6. 2010 19:02

1) prvni cast nechapu, na co se ptas. jaky mas mapy v navigaci, se lze dozvedet u vsech ruznymi zpusoby. zejmena tak, ze si pamatujes, co jsi tam naposledy aktualizoval. ale klidne i ve vypisu About.. co ja vim, kazda to mma mirne jinak.

2) navon lepsi pro to, navigacne funkcne ekvivaletni garmin stoji 2x tolik a stejne nema ruzne male vychytavky, ktere se oceni az casem (napr. klavesnice , ktera vyfiltrovana pismena ktera nemohou nasledovat, cili mene preklepu, je to fakt navykove. kdyz se mi dostane doruky neco, co to nema, trpim a hodne moc. preklepu hodne.

na druhou stranu garmin ma moznost zvolit lifetime =dozivotni aktualizaci map za cca 3000 kc, coz nema konkurenci a ofic dovoz do Cr pro obcasne pouziti turistickou mapu v baleni.

je to o prioritach. ja pouzivam igo8. kdyz se setkam s jinou (momentalne copilot), trpim. chybi tahle funkce, tamta, ona , trpim.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod willy1 11. 6. 2010 14:14

zdravim,

uz len mala otazka - rozhodol som sa kupit ten Navon, ale zo Slovenska a zvazujem medzi modelmi N560 Pro a N650 Pro

http://www.alza.sk/navon-n560-pro-d122528.htm
http://www.alza.sk/navon-n650-pro-d132357.htm

Model N480 v tomto shope nie je a viem to kupit bez DPH, takze preto tento shop.

Hlavny rozdiel vidim v display-i 4,3" vs. 5" a druhy model nema RDS-TMC, ale ma navyse Bluetooth (sice aj prvy model asi ma).

Viete mi poradit, co je lepsie, resp. vyhody u ktoreho produkty su vacsie? Tiez rozmyslam ci je potrebne mat 5" display.

Prip. ci ten model N480 je vyrazne lepsi ako N560.

Vdaka
willy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 11. 6. 2010 14:33

ano, rozdíly vidíš zcela správně a úplně. jiné navigační(!) rozdíly nejsou, na rozdíl od jiných značek.

jestli využiješ raději větší display nebo přítomnost TMC, to si musíš rozmyslet sám. pro N650 se dá TMC dokoupit, ale nevím, jak to je s dostupností.

já mám skoro zdravé oči, já bych volil TMC. 5" je sice hezký, ale zas tak nevyužuji a už 4,3" mi překáží ve výhledu (snažím se navi mít v periferním vidění. ). 5" se muže hodit, když člověk používá skiny a ty mají menší tlačítka, protože jich tam je více díky více funkcím. na větším display budou pak větší. jenže překážení ve výhledu se člověk nezbaví.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků