Navigace do 7000kč?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pitrs81 17. 5. 2010 08:51

Chci pořídit nejakou autonavigaci v ceně do 7000kč. Nejraději bych pořídil nějakého Garmina nebo TomToma. Garmin mě láká asi nejvíc, protože má možnost nahrát i turistické mapy.

Bohužel nemám příliš pozitívní zkušenost s Garminem Nuvi 1350 Lifetime, kterého jsem si před asi 3 týdny koupil ale už i vrátil. Ikdyž to byla vcelku příjemná navigace, tak jsem našel některé nedostatky, které by moje budoucí navigace mít neměla (popsáno níže).

Co chci a co Nuvi 1350 NEsplňovala:
- chci mít možnost plánovat trasu, více průjezdních bodů, itinerář atd...
- rychlost: rychlé vykreslování mapy nejen při jízdě, ale i při šoupání a zoomování
- zobrazit POI od vetšího měřítka než jen 50m

Co chci a co Nuvi 1350 splňovala:
- velikost alespoň 4.3"
- aktualizace map (2 roky minumum)
- příjemné a přehledné ovládání
- dobrý držák do auta
- stabilita, žádné zamrzávání ani restarty navigace
- čísla domů, přesná mapa

Co by se mi líbilo ale být to nemusí
- řazení do pruhů i s náhledem
- možnost mít i turistickou mapu s možností většího zoomu
- 3D budovy
- příjem dopravních informací
- plánování tras na PC + upload do navigace

Koupit bych chtěl v nějakém dobrém kamenném obchodě, kde bych mohl navigaci bezproblémů reklamovat a to i osobně. Jsem z Brna, takže možnosti určitě budou (Alza, Cybex, Mironet ale i další pokud poradíte).

Osobně mám zkušenost akorát s Garminem Nuvi 1350 Lifetime. Tu jsem vrátil a to především proto, že neuměla víc jak 1 průjezdní bod a itinerář neměla vůbec. Něko mi radil že mám jít do Garmin Nuvi 1490T, která prý už má víc průjezdních bodů a je modernější než 765T.
Také mě zaujal TomTom GO 750 s dvouletou aktualizací map - sice nemá turistickou navigaci, ale to bych možná překousl. Jen jsem nikde nezjistil, jestli umí navigovat s přesností na čísla domů a jak rychle vykresluje mapu (nejlépe v porovnání s Garminem). Taky by mě zajímal reálný přínos technologie IQ Routes v praxi. Je to poznat?

Nejsem ale vyloženě zaujatej pro Garmina ani TomTom a budu rád za jakoukoliv rozumnou radu či možnost. Díky.
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod audis 17. 5. 2010 17:19

Tomtom neumí navigovat na čísla popisná v CR, nemá je v databázi. žádny.




kromě přítomnosti turistické mapy a plánování z pc, vše vč. nepovinných položek splnuje Navon N560 verze s Igo8. doporučuju koupit zde http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... pnc_id=126

zde dokonce s nějakou základní turistickou mapu Smartmaps. její podrobnost myslím zdaleka není jako u garminu. O detailech mapy Smartmapsu se kdyžtak informuj u prodejce http://www.entershop.cz/main.aspx?CLS=P ... ID=-504891 xxxxQ jako turistická:-)

jako malou náplastí za absenci plánováni z pc, je např. možnost připravit si více tras a ty pak poukládat pod nějakým jménem, více bodů na trase vč ekonomického seřazení samozřejmostí, možnost plánovat i bez signálu GPS stejně jako když na něm jsem (za tohle bych garmin zabil, např. v 255ce jsme na to nepřišli jak to udělat, ale vím že to jde.)

aktualizace jsou formou jednorázového nákupu nebo akčního ročního předplatného, cena asi 80€ za celou evropu. lze akt jen něco, např. jen CR za 20€.


Dále navon s IGo8 má spoustu takových příjemných funkcí, které nejsou na první pohled vidět. hodně v tomto tematu tu o tom píšu.

Který garmin umí vše co bys rád, já přesně nevím, myslím že 765t by to měla umět. někdo znalejší určitě poradí.

-- 17 kvě 2010 18:22 --

a ještě něco: autonavigace do přírody, to je strašný kompromis oproti turistickým přístrojům. jednak není odolná proti vodě, horší čitelnost na slunci a výdrž baterí pár hodin (třeba 4 h). čili jen jako nouzovku nebo použití 1x za rok.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pitrs81 20. 5. 2010 14:38

No nevim. Kouknul jsem na Navon ale moc mě to nenadchlo. Jediné co je u něj pěkné tak cena :-)
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod mmellounek 21. 5. 2010 04:45

Pitrs81 píše:No nevim. Kouknul jsem na Navon ale moc mě to nenadchlo. Jediné co je u něj pěkné tak cena :-)


Pšššt. To tady nesmí říkat moc nahlas. 8-) :mrgreen:
mmellounek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szur 21. 5. 2010 06:44

Podivej se na nové NAVONY iGO Primo http://forum.entershop.cz/viewtopic.php?f=56&t=1217
Maji byt do tydne v prodejí v enterschop jak tí odkazuje Audis.
szur
Junior

Odeslat příspěvekod Pitrs81 21. 5. 2010 08:18

Jako prostředí a možnosti nastavení super, ale když kouknu na tu mapu tak mi přijde prostě hrozně strohá a málo detailní a barvy jsou taky divné. Musel bych to asi napřed osahat a vidět v reálu než bych do Navonu s iGo investoval.
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod vagi_1 21. 5. 2010 10:02

ja bych doporucil dynavix nano 3r - mapy cele evropy + pro cechy externi databaze cisel popisnych, 3 lete mapove aktualizace, vsechny funkce na ktere si vzpomenete, nejtenci navigace na trhu a velmi spolehliva..

navic pokud zakoupite s novou aplikaci dynavix 9, bude mit i tzv. chytrou trasu (spocita trasu podle dne a denni doby)

vizte http://www.dynavix.cz/shop/dynavix-nano ... -p246.html
vagi_1
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 21. 5. 2010 10:23

v podstate vse splnuje treba starsi garmin .. 765. pokud netrvas na nove navigaci, tak na aukru sezenes za par supu. k tomu dokoupit lifetime a mas vystarano. z toho, co chces, nesplnuje asi jen jeden pozadavek - a to zobrazeni POI i pri mensich meritkach.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Pitrs81 21. 5. 2010 12:48

No jo ale prej je 765ka docela pomalá při práci s mapou (pomalejší než 1350ka a i u té se mi zdálo že je pomalá). Možná si počkám na novou řadu 37xx, ta vypadá opravdu dobře, hlavně ten displej, no ale ty se asi na CZ trhu hned tak neobjeví :-(
Pitrs81
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 21. 5. 2010 12:56

No .. me nejak pomala neprisla.. ale ma takovy neprijemny displej.

No, 37xx se ma v cechach objevit vicemene soubezne s amerikou ... v podstate by se tu mela (minimalne 3790) objevit na konci cervna.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 21. 5. 2010 13:11

Inu, ale pocitejme s tim, ze nejlevnejsi asi nebudou ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 21. 5. 2010 13:16

No .. podle info z gpscentra by mela byt za tech cca 10tis penez ... co me ale stve, tak nikde , ALE NIKDE jsem nenasle, jak funguji ty nove featury nuRoutes .. traffictrends atd :( :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 21. 5. 2010 13:36

tak to vidim ze jejich krasy objevim jako vzdy teprve az je budu mit v ruce :D
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 21. 5. 2010 18:43

Pitrs81 píše:Jako prostředí a možnosti nastavení super, ale když kouknu na tu mapu tak mi přijde prostě hrozně strohá a málo detailní a barvy jsou taky divné. Musel bych to asi napřed osahat a vidět v reálu než bych do Navonu s iGo investoval.

ježíšsmarjá. co strohá? chcešnavigovat nebo omalovánky? jetli to druhé, zajdi do papírnictví. jediná duležitá věc je: přehlednost přehlednost. abys mrnul a věděl. a ne koukal,. zorientoval se a veděl.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 21. 5. 2010 22:12

audisi, nemas tak uplne pravdu .. ja treba bojkotuju programove tomtoma, protoze se mi nelibi jeho "graficke" provedeni mapy... :) ono i to je dulezite.. kdyz na to clovek ma porad koukat, aby se to libilo.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků