Garmin 60CSx - seřízení barometru

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jarda.cz 1. 2. 2010 19:06

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, jestli se dá seřídit barometr na Garminu 60CSx. Barometr v navigaci jsem kontroloval s přesným barometrem, který používají meteorologické stanice. Rozdíl hodnot byl 5 hPa. Podle mě, je to dost velká odchylka, protože 5 hPa představuje rozdíl zhruba 40 m nadmořské výšky. Předem díky za každou radu.
jarda.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zmizik 2. 2. 2010 08:13

V menu je kalibracia vyskomeru/barometra. Ako sa to ale robi presne neviem, nikdy som to neskusal.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda.cz 2. 2. 2010 18:01

Děkuji za odpověď. Mám ale dojem, že jste mě špatně pochopil, nebo jsem problém špatně definoval. V tomto případě jde ale o úplně jinou věc. Opakuji ještě jednou: barometr na mojí navigaci (i výškoměr) ukazuje o 5 hPa méně než přesný barometr, který používají meteorologové. Pochopitelně kontrola byla provedena ve stejné nadmořské výšce. V tomto případě žádná kalibrace barometru (výškoměru) nepomůže. Vždy budou hodnoty zkreslené. Vetšinou u mechanických barometrů i mechanických výškoměrů bývají v zadní části přístroje takzvané kompenzační šroubky, kterými se zprávná hodnota hPa, nebo i výšky musí poprvé nastavit. U leteckých mechanických výškoměrů se to nastavuje také, ale je to trochu složitější. To je pro vysvětlení. Já bych ale potřeboval informaci, jakým způsobem se u digitálních výškoměrů, v tomto případě u navigace, dá tato odchylka opravit. Jestli je to vůbec možné. (Třeba vstoupit do servisního menu, nebo podobně. Přiznávám, že na to moje vědomosti nestačí). Předem všem děkuji za rady.
jarda.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zmizik 2. 2. 2010 18:19

Pochopil som hadam spravne. V tom menu je kalibracia a tam sa da zadat referencna hodnota. Teda ak mate presnejsi barometer, zadal by som prave tuto hodnotu do 60csx a ta bude tuto hodnotu brat ako referencnu. Najdete to v menu-nastaveni-kalibrace.

Zaujimalo by ma sameho ako dlho to ale 60csx vydrzi ukazovat spravne. Ci ju nerozhasi nejaky vykyv pocasia.

inu je tu otom aj fajn clanok> http://navigovat.mobilmania.cz/Clanky/AR.asp?ARI=114417
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda.cz 3. 2. 2010 11:27

Děkuji za odpověď.Mimo jiné,aby bylo mezi námi trochu "jasno",výškoměrům i barometrům dobře rozumím.A vím také dobře,co je to kalibrace,v tomto případě kalibrace v navigaci.Podle Vás,když nastavím tlak vzduchu podle přesného barometru ve známé nadmořské výšce,tak bude moje navigace zase ukazovat nesprávnou nadmoř.výšku.A když zase naopak nastavím v mém případě správnou nadmoř.výšku,bude barometr ukazovat nesprávný tlak vzduchu přepočtený na hladinu moře.To udělá kalibrace v mé navigaci.Jednoduše řečeno,já potřebuji někoho kdo by dokázal "vstoupit" do softwéru přístroje a tlak vzduchu nastavit na správnou hodnotu.Laicky řečeno.Nebo uvítám jinou radu.Děkuji.
jarda.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zmizik 3. 2. 2010 11:56

Vyskusajte, uvidite, viac nepomozem. Vstupit do SW? Mozno niekoho najdete kto to vie, ja takeho nepoznam.

Inu do servisneho menu 60csx sa dostane tak, ze pri spustani budete mackat Enter. Listuje sa kl. Page.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 3. 2. 2010 12:52

Obraťte se na servis Picodasu: info@garmin.cz - tam by vám měli poradit, resp. opravit závadu - překalibrovat.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod jarda.cz 3. 2. 2010 17:57

O této možnosti -o servisu Garmin jsem uvažoval,ale jelikož moje navigace je mimo záruční dobu,tak jsem to chtěl nejdříve probrat ve Fórum.Díky za vaši snahu.
jarda.cz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků