Garmin nüvi 250

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Romstar 20. 8. 2009 14:30

Zdravím,
1) Mohla být přehřátá? V tomto počasí je auto docela přetopené.
2) Jakou máte verzi mapy a jaká to byla?
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hymen 20. 8. 2009 14:57

Jo tak tomu že byla přehřátá bych i věřil jel jsem po Chorvatsku. Mě to taky napadlo ale radši sem si to chtěl ověřit jestli to není nějaká závada. No mapy mám 2009 verze to je 11.
Hymen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 20. 8. 2009 15:13

A ten les byl u nás nebo v zahraničí? Mě se to občas stalo ve verzi 2008, když jsem zadal kratší vzdálenost, ale ve 2010.10 jsem už nic takového nezaznamenal. Jen jednou jsem jel z Uničova přes Litovel dále na Šumperk a gps volila trasu kterou jsem neznal a místy vedla lesem. Původní trasa byla zavřená tak jsem pokračoval dále po přepočtu mě vedla také do lesa což jsem ignoroval a následně jsem vyjel a napojil jsem se na rychlostní komunikaci. Divil jsem se, že někdo udělal nájezd v podstatě od nikud, ale potěšilo mě, že jsem zažil trochu dobrodružství. Možná tudy najížděli za komunistů vojáci ne jinak nevím proč by někdo do toho investoval.
Verze 2010.10 se mi zdá, že preferuje hlavní silnice daleko důrazněji než to bylo dříve. Prostě pokud je někde v okolí dálnice, rychlostní komunikace tak nejčastěji volí tuto trasu, i když je možná po 1 třídě.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hymen 20. 8. 2009 15:47

Aha a ta nová verze se nechá někde stáhnout nemám totiž oprávnění už další stahovat k navi jsem dostal pouze jednu možnost na stažení a tu tam právě mám.
Hymen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hymen 20. 8. 2009 15:47

Jo jinak ten les byl u nás v Českém Ráji
Hymen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 20. 8. 2009 15:55

Doporučuji koupit doživotní aktualizaci a budete mít cca každé 3 měsíce novou mapu, v září má vyjít 2010.20
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hymen 20. 8. 2009 16:04

Aha a na co přijde tak ta doživotní aktualizace? A nechají se ty mapy sehnat i někde zdarma stáhnout?
Hymen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 20. 8. 2009 16:15

Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hymen 20. 8. 2009 16:19

Dobrá ale jinak moc děkuji za ochotu řešit se mnou problém. Zase jsem o něco chytřejší.
Hymen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ogyn 15. 10. 2009 16:37

Mám dotaz.Týden jsem vlastníkem Núvi 255,mám v menu zablokované nezpevněné silnice,obraty,dálnice a placené silnice,přesto mne to navádí do vedlejší vesnice po chodníku pro pěší,kde je zákaz vjezdu vozidel a jsou tam zábrany.Cesta okolo je o 2km delší(dá se to řešit "objížďkou") . Další problém, když zadám číslo svého domu,navede mne navigace správně do ulice,ale 200m před rodinným domkem mi hlásí ,že jsem v cíli,o 5 domů dřív :'( !.Aktivované mapy na kartě mám Atlas Czech 8NT a Adresy CR v1.Dají se někam nahlásit tyto problémy ? Např.zákazy vjezdu,aby tam navigace po aktualizaci už nevedla ? :pozor
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 15. 10. 2009 17:51

Zdravím, doporučuji zrušit označení Dálnice, protože je to špatný překlad a znamená to i mimo silnice první třídy. Tak jak to máte označené tak je gps zmatená. V podstatě nikdy nezatrhávejte Dálnice.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ogyn 15. 10. 2009 18:57

Dálnice mám zakázané,ale nechápu proč ,mne to navádí na chodník ! Je to od vozovky č.5081 a z ní chodník 5119 ! Dále mne zajímá,proč je můj dům o 150m jinde ? Vím,že je to chyba v podkladech,dá se to někam nahlásit ? Slyšel jsem,že u některé navigace uživatelé hlásí chyby,a tyto jsou zohledněné v aktualizacích.Na stránkách Garminu jsem žádný odkaz nenašel.
Ogyn
Junior

Odeslat příspěvekod cosmicboy 16. 10. 2009 06:08

Co se problému s vjezdy týče - napadá mě, jestli máš zapnuto, že jsi v "autě" - ještě jsou možnosti "kolo" a "chodec". S tím chybným navigováním - občas se mě stane, že moje poloha je zobrazována cca. o 10-20 m jinde, než jsem ve skutečnosti (je to vidět zejména na křižovatkách). Proč se to ale děje netuším, stejně tak nevím jak to napravit. Zřejmé chyby je možno hlásit na tomto fóru, respektive v sekci "chyby v mapách". A ještě jedna věc - i přes to, že mám zaškrtnuto "nepovolovat obraty do protisměru", stejně mě navigace při přejetí správného výjezdu říká "až to bude možné, obraťte se"...
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod Ogyn 16. 10. 2009 15:22

Mám zapnutý "automobil"Dálnice zatržené nemám .Že se splete o 10-20m to bych bral(je to šířka domu?),ale o 200m to se mi zdá moc! Dnes jsem to opět zkoušel,a na pokraji ulice mi to opět ukazovalo že jsem v cíli -200m.Když zadám čp souseda naproti přes ulici cca 8m,dovede mne to přesně !. :hm
Ogyn
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků