navon n470 iGo8 otazky

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Peterrr 13. 6. 2009 10:30

Zdravim

Prave sa chystam si kupit nejaku navigaciu nemam s tym skusenosti. Po citani tohto fora je tu stale vychvalovani za pomer cena vykon tento stroj.
Multimedialne veci ktore su v nom a pod. vychytavky sa mozu hodit, preto som rozhodnuty pre neho no mam este par otazok:

Ako je to s mapami?
Ako prebieha nahravanie map priamo do gpska?
Presnejsie chcem vediet ci je realne to niekde zohnat na nete zadarmo a bude to fungovat alebo kazdy ten soft ma nejake ine kody a gpsko dokaze zistit ze uz to niekto ma na inom gpsku tak to nepojde. Potrebujem aby mi to aspon 4roky fungovalo tak raz rocne upgradnul mapy a potom si kupim iny dolezite je premna aby som nemusel kupovat mapy za cenu skoro novej navigacie.
Nechcem kupovat navigaciu kde bude problem so zhananim map a hlavne zadara z netu.
The Power of Your Dreams
Peterrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 13. 6. 2009 10:51

zdravím, jako odborník na igo8.... nenavigační funkce , jako třeba multimed., vůbec neuvažuju a jsou mi lhostejné, protože jsou stejně anhovno.
ad1) nerozumim
ad2) nerozumim.
ad3) bude fungovat do koce života.
acd4) nerozumim.

omlouvám se, ale fakt nechápu dotazy. :-)
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantekm3 13. 6. 2009 11:28

ano, někdy je lepší dělat, jako že nerozumím, ale my víme, že audis rozumí ;-)
myslím si, že otázky jsou úplně jasné
mapy jsou fakt skoro za cenu navigací a pravda je, že je zajímavý tento postup -

koupit navigaci do 4000, po zestárnutí cca 2 roky ji zkusit prodat, koupit novou navigaci střední třídy s novým sw a novými mapami a připlatit si třeba 2.500 a mám zase novou navigace kolikrát s upgr mapa někdy až na dva roky...a třeba jinou a lepší značku, protože ten trh s gps se stále mění...
o navonu nenajdete nikde na forech ani hles nebýt audise, a to je právě ono, když je něco bezproblémového, tak se o tom nepíše 8-)
frantekm3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 13. 6. 2009 20:47

ano mami. jak vždy víš fšecko nejlíp, i když u toho nejseš.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod testus 25. 4. 2010 19:05

audis:

Zdravím, koupil jsem si svoji první navigaci - Navon 470 Regional. Jsem z toho nějak "div živ" :-| . Mám tam mapy verze 2009.12 a navigace nechce fungovat na čísla popisná. Pak jsem ještě nepřišel na to jak naplánovat trasu v PC a přenést ji do navi. Prostě hotovo :-[ . V PC se docela vyznám, tak jsem doufal že mě navi nerozhodí, no a stalo se....
Poraď prosím naprostému začátečníkovi.
Dík.
testus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adam.masek 26. 4. 2010 08:27

Peterrr píše:Zdravim

Prave sa chystam si kupit nejaku navigaciu nemam s tym skusenosti. Po citani tohto fora je tu stale vychvalovani za pomer cena vykon tento stroj.
Multimedialne veci ktore su v nom a pod. vychytavky sa mozu hodit, preto som rozhodnuty pre neho no mam este par otazok:

Ako je to s mapami?
Ako prebieha nahravanie map priamo do gpska?
Presnejsie chcem vediet ci je realne to niekde zohnat na nete zadarmo a bude to fungovat alebo kazdy ten soft ma nejake ine kody a gpsko dokaze zistit ze uz to niekto ma na inom gpsku tak to nepojde. Potrebujem aby mi to aspon 4roky fungovalo tak raz rocne upgradnul mapy a potom si kupim iny dolezite je premna aby som nemusel kupovat mapy za cenu skoro novej navigacie.
Nechcem kupovat navigaciu kde bude problem so zhananim map a hlavne zadara z netu.


U některých značek navigací, ve kterých je program iGO (např. NAVON, EVOLVE, apod.), je již v ceně přístroje zahrnuta jedna nebo více mapových aktualizací zdarma v prvním roce od zakoupení přístroje.

Nové mapy pro navigace s navigačním programem iGO (iGO8/AMIGO/PRIMO), bez ohledu na značku výrobce přístroje, si můžete sami kdykoliv zakoupit na portálu http://www.naviextras.com. Technicky se zakoupení a instalace mapových podkladů provádí pomocí programu NaviExtras ToolBox, který si stáhnete a nainstalujete do svého počítače. Poté připojíte svoji navigaci k počítači, spustíte program ToolBox (při prvním použití se nejdříve zaregistrujete) a následně si zvolíte mapový balíček, který si chcete zakoupit.

Mapových balíčků je velmi mnoho – u každého mapového balíčku je vyznačeno jaké konkrétní státy obsahuje a jaká je jeho cena. Některé nové mapy z nabídky http://www.naviextras.com jsou dokonce zcela zdarma. Ceny a varianty mapových balíčků se mění velmi často (někdy i několikrát měsíčně), takže lze předpokládat, že například za rok budou ceny map diametrálně odlišné od cen současných. Například mapa ČR (nebo SR) se momentálně prodává za 19,95 EUR (cca 500 Kč) a v této ceně jsou již zahrnuty všechny následné aktualizace této mapy po dobu jednoho roku od zakoupení (tzn. až čtyři další aktualizace zdarma). Platbu za zvolený mapový balíček provedete online svojí platební kartou a následně dojde ke stažení a instalaci map do Vaší navigace.

Aktuální nabídku mapových balíčků vždy najdete na http://www.naviextras.com. U některých mapových balíčků je přímo v popisu napsáno "1 YEAR FREE UPDATE", což znamená že v ceně takového balíčku jsou zahrnuty i aktualizace po dobu jednoho roku od zakoupení zdarma (tzn. až 4 další aktualizace).

Pokud u některého balíčku není přímo v názvu napsáno "1 YEAR FREE UPDATE" (tzn. pokud následné aktualizace zdarma nejsou zahrnuty přímo v ceně balíčku), tak je většinou možno si při nákupu zvolit zda chcete „Single time update“ tzn. jednorázový nákup nových map, nebo za příplatek „1 year update subscription“ tzn. nákup nových map včetně ročních aktualizací zdarma.

Celý proces nákupu a instalace nových map je relativně jednoduchý, ale i přesto se občas setkáváme s tím, že nám zákazníci říkají, že například nemají platební kartu kterou je možno platit přes internet, nebo že neumějí anglicky, nebo že zkrátka nemají čas nebo chuť si aktualizaci provést sami. V takovém případě nám zákazník může svoji navigaci (nebo samotnou originální SD kartu) přivést, nebo zaslat. Zákazník nám přesně řekne jaký konkrétní mapový balíček si vybral z aktuální nabídky http://www.naviextras.com, a my zákazníkem zvolený mapový balíček zaplatíme naší soukromou platební kartou (takže peníze se strhnou z našeho bankovního účtu) a provedeme stažení a instalaci nových map, případně aktualizaci navigačního programu a dalších doplňků. Následně zákazníkovi cenu zakoupených map naúčtujeme v Kč podle aktuálního kurzu ČNB.

Pro úplnost ještě dodávám, že nové mapy pro takřka jakoukoliv navigaci (bez ohledu na to kdo vyrobil navigační přístroj a bez ohledu na to kdo vyrobil navigační program), je možno také nelegálně stahovat z internetu - tzn. krást. To je však nečestné, nesportovní, nelegální a něčím takovým se nezabýváme a nelegální postupy se na slušných diskuzních fórech (včetně tohoto) neřeší a řešit nebudou :pozor

-- 26. 4. 2010 09:47 --

testus píše:audis:

Zdravím, koupil jsem si svoji první navigaci - Navon 470 Regional. Jsem z toho nějak "div živ" :-| . Mám tam mapy verze 2009.12 a navigace nechce fungovat na čísla popisná. Pak jsem ještě nepřišel na to jak naplánovat trasu v PC a přenést ji do navi. Prostě hotovo :-[ . V PC se docela vyznám, tak jsem doufal že mě navi nerozhodí, no a stalo se....
Poraď prosím naprostému začátečníkovi.
Dík.


Pokud jste si prováděl aktualizaci map zdarma na zmiňovanou verzi 2009.12, tak se mohlo stát, že se omylem přepsal, nebo poškodil soubor s adresní databází, který obsahuje cca 99% čísel popisných v ČR. Tím pádem Vaše navigace pracuje pouze s čísly orientačními, tak jako například TOMTOM, MIO, GOCLEVER, a mnoho dalších. Pokud budete chtít, tak mi zavolejte až budete mít navigaci u sebe a řeknu Vám jak to jednoduše napravit a opravdová čísla popisná zprovoznit. Už se mi to také jednou stalo, takže vím jak na to ;-)

Co se týče plánování tras na PC a následné přenášení do navigace, tak to je problém u velmi mnoha navigačních programů. Nově by tuto funkci měl mít program iGO PRIMO, který je nástupcem programu iGO8.
Nicméně i u standardního programu iGO8 to řešit jde - i když trochu krkolomně - nějaké postupy jak to obejít, se řešily na diskuzním fóru o programu iGO (forum.entershop.cz).
adam.masek
Junior

Odeslat příspěvekod frenkiexxx 13. 5. 2010 18:49

Prosím pomozte!
Mám IGO8 na jiné kartě než od výrobce(orig. kartě), a systém nejde spustit. Ono by to celkem chtělo načíst ale hned při načítání INIT API se to zruší a prostě nejde.
Musím někde něco změnit? Nějaký soubor k načítání? Nevím co s Tím...
frenkiexxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 14. 5. 2010 13:14

smaž složku Save. tím dojde k továrnímu nastavení a přijdeš o svoje data v navigaci a nastavení. a spust znovu.

nepouštíš to náhodou na jiném zařízení než drříve?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szur 14. 5. 2010 19:03

Pokud maš or.kartu tak z ni soubor " sys.txt " překopiruj na tu neor.aten puvodni smaž .Ale udělej zalohu.Pokud maš složku "iGO8" přejmenuj na "MobileNavigator" a soubor "iGO8.exe " na "MobileNavigator.exe "
szur
Junior

Odeslat příspěvekod adam.masek 15. 5. 2010 10:27

frenkiexxx píše:Prosím pomozte!
Mám IGO8 na jiné kartě než od výrobce(orig. kartě), a systém nejde spustit. Ono by to celkem chtělo načíst ale hned při načítání INIT API se to zruší a prostě nejde.
Musím někde něco změnit? Nějaký soubor k načítání? Nevím co s Tím...


Navigační program iGO8 a mapové soubory jsou licenčně vázány na unikátní výrobní číslo originální paměťové karty (SD). Z jiné, než originální, SD karty tedy navigační program spustit nelze (jedná se o běžnou „proti-pirátskou“ ochranu).
Toto se týká jakékoliv legální SD karty s iGO8, bez ohledu na to kdo je výrobcem navigačního přístroje.
Totéž se samozřejmě týká také originálních SD karet s programy SMARTMAPS, Mireo Cardinale a mnoha dalších programů. Každý výrobce si svůj program chrání proti nelegálnímu kopírování.

Vyřešit by to samozřejmě šlo použitím cracknuté (tzn. nelegální) verze programu, ale takové věci se zde neřeší...
adam.masek
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků