Mapsource - trasa

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod chalmi 24. 7. 2008 18:52

Nainstaloval jsem si do PC Cz.topo1.2 a snažím se v Mapsource vytyčit trasu.I když mám navolené trasové body a nechám vypočítat trasu,tak mi počítač v určitém místě trasy vypočítá odbočku ,která je úplně mimo mnou "namyšlenou" trasu.Tento"odskok" je třeba 20 km,i když mezi dvěma trasovými body(na stejné cestě) je třeba 2km.
Jak se tomu dá zabránit a docílit toho,aby Maps.počítal trasu mezi body nejkratčí cestou?(V nastavení mám tuto variantu nastavenu).
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod robert456 24. 7. 2008 21:24

S tím jsem se teké pral, nakonec jsem začal používat "Nástroj kreslení tras"
robert456
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 24. 7. 2008 21:54

prepnout se do rezimu "sipka" , poklikem aktivovat trasu a pak na prislusne spojnici klepnout... a timto vlozite prujezdni bod a tim mapsource donutite trasovat vasi cestou..

... mapsrouce ma nekdy problem u klikatejsich silnic, a nebo "ostrych"odbocek, ze neni schopen takovouto trat protrasovat... a musi se k tomu pomoci par prujezdnich bodu doslova donutit
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod chalmi 29. 7. 2008 14:25

Zkoušel jsem to,a ta"mrška"pořád někde uniká.I když naklikám bod vedle bodu,tak si jde podle své hlavy.
Ještě dotaz: když mi takhle odskočí,jak tento"odskok" z trasování vymazat,abych nemusel začínat od začátku?
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 29. 7. 2008 14:37

normalne.. vybrat tu trasu , dvojity poklik (treba v tom levym sloupci), bod odstranit.. dat ok ... a pokracovat
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Hellios08 29. 7. 2008 16:58

Pls mohli byste mi poradit ? Mam takovy problem mam Garmin Nuvi 200w mam v nem nahrane mapy Atlas Czech 7,Adria Route 2.10 a City Navigator Europe 2008NT.A kdyz jsem si v Map source vytvoril trasu a chtel jsem ji odeslat do zarizeni na pametovou kartu tak mi to napsalo ze zarizeni nema zaznam MUI nebo tak nejak to bylo ale kdyz jsem to odeslal primo do Garminu tak v pohode to slo ale nemohl jsem tu trasu v nem nikde najit.PLS moc poradte jedu na konci tydne pryc a potreboval bych to vykutit.Navigaci mam kratce a tak s ni jeste moc dobre neumim.Dekuji vsem za radu.
Hellios08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miloning 29. 7. 2008 18:31

Já to vyřešil jinak. Koupil jsem program Cyklotrasy, kde perfektně vše připravíš, pak přenešeš do Mapsource a je to, rychlé, snadné ...
miloning
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chalmi 29. 7. 2008 19:28

miloning píše:Já to vyřešil jinak. Koupil jsem program Cyklotrasy, kde perfektně vše připravíš, pak přenešeš do Mapsource a je to, rychlé, snadné ...

Tak takhle mě to nenapadlo.
Napiš postup,pls.
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod cmon 29. 7. 2008 19:36

Hellios08 píše:Pls mohli byste mi poradit ? .... mam Garmin Nuvi 200w


"Tak to vas studente nepotesim....".

Nebudem to zbytocne natahovat: Smola. Dokutil si. Tvoje zariadenie totiz NEPODPORUJE TRASY !!! Takze sa mozes snazit ako chces :-|

(Aby si to pochopil. NUVI 2xx je totiz schopny navigovat jedine z bodu "A" do bodu "C" cez bod "B" - t.j. zadas START, CIEL a JEDEN (!!!) prejazdovy bod. Ziadne exporty trasy z Mapsource sa nekonaju)
cmon
Junior

Odeslat příspěvekod miloning 30. 7. 2008 06:56

Jednoduché, kup si porgram Cyklotrasy, vytvoř trasu, doporučuji naklikat co nejvíc bodů, protože navigace mezi body udělá přímku. Pak dáš export trasy do GPS, vytvoří se soubor *.gpx . Ten načteš pomocí programu Mapsource a přeneseš do Garmina a je to ... Jde o to, že vytvořit trasu v Mapsource je vopruz, v Cyklotrasy je to pohoda ...
miloning
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hellios08 30. 7. 2008 13:31

A ty cyklotrasy to je jenom Ceska Republika a Slovensko ne ?
Hellios08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miloning 30. 7. 2008 13:59

miloning
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chalmi 30. 7. 2008 19:38

Tak jsem si vyzkoušel to přenesení trasy z "cyklotrasy" do Garmina.Funguje to perfektně.Moc díky. :tleskani
chalmi
chalmi
Junior

Odeslat příspěvekod JuraT 10. 8. 2008 12:34

Tak přes ty cyklotrasy je to celkem komfortní, díky ! Dokonce Podyjí-Thayatal je zmapován i z rakouské strany a trasa se krásně zkompletuje v mapsource (Topo2 + Topo Osterreich). Nevíte náhodou, jestli podobný produkt jako cyklotrasy nebo turistické trasy neexistuje pro celé Rakousko ?
JuraT
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků