Evolve goTraxx zkušenosti?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dede 10. 2. 2008 13:44

Má někdo tento GPS modul s TomTomem? V diskusi u testu se někteří zmiňují o problému se zpoždováním navigace. Chci si ho koupit do auta a takový problém mě dost odrazuje. Nokii 2500kč za příjmač nedám.

Případně poradí někdo alternativu za rozumné peníze? Mám Nokii E61i s TomTomem a potřebuji navigaci pouze do auta. Na nic jiného GPS nevyužiji.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 10. 2. 2008 14:40

Já mám GoTraxx a TT6 + P1i. Naprostá spokojenost. Ono totiž na modulu tolik nezáleží. Ale je velmi citlivý, chytne signál i v pokoji - 8 družic. Až jsem nevěřil. Konkrétní zkušenosti z auta nemám, zatím nebyl důvod a možnost. Ale předpokládám naprosto v poho, není potřeba modul cpát za přední sklo.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr77777 10. 2. 2008 15:30

Zdravím.
K mobilu SE W810i by jsem chtěl koupit některý z GPS modulů.Používanej by byl převážně v autě.V hledáčku mám zejména některý z Evolve modulů ...go Traxx...iTraxx...touchTraxx. Můžete z vlastní zkušenosti někdo tyto modely doporučit?A nebo i jinou značku?Cena tak do 2200,-
Petr77777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike-biker 10. 2. 2008 16:23

Vždyť to píšu nahoře! Budeš moct použít jen javovou aplikaci. GPS modul GoTraxx je velmi dobrý, rovněž Nokia LD-4W. Tady máš i jejich srovnání:
http://navigovat.mobilmania.cz/testynavigaci/AR.asp?ARI=113604
Ale na W810i je to tak leda o nabourání. Displej je opravdu moc malej. Já mám P1i, kde je 2x větší a stejně je to jen tak tak. :(
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 10. 2. 2008 17:42

Já bych právě potřeboval někoho, kdo tento příjmač v autě používá. Pokud by ten problém opravdu existoval, tak je pro mě nepoužitelný. :-(
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Petr77777 10. 2. 2008 17:58

To Mike-biker -nic ve zlým ale předpokládáš,že při jízdě autwem budu ještě koukat na displej mobilu?Na mysli jsem měl zejména hlasové instrukce.Jasný že ty obrazový jsou při jízdě nepoužitelný pokud nemám vedle mitfáru.
Petr77777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TFSi 12. 2. 2008 21:22

Hi,
goTraxxe v autě používám (i když teď je zrovna na reklamaci). U telefonu mám mrňavej displej a ještě jsem neboural - mě stačí vždy před křižovatkou na půl vteřinky mrknout kam mám jet a zase koukám na cestu ;)
Z5 k modulu - modul je příjemně lehký (cca 50g) a na spodní straně má dvě protiskluzové pásky, takže když je na přístrojovce tak drží na místě. Ale pokud jedeš navečer nebo v noci, tak je problém že signalizační diody (hlavně ta modrá) jsou moc silné a děsně to ruší. A o dokonce i když jsem měl mdul hozený na platě za zadním sklem.
Jinak oproti Nokii LD-4W se mi tenhle zdá mnohem citlivější v místech s horším výhledem na nebe.
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .mtn 13. 2. 2008 00:58

Petr77777 píše:To Mike-biker -nic ve zlým ale předpokládáš,že při jízdě autwem budu ještě koukat na displej mobilu?Na mysli jsem měl zejména hlasové instrukce.Jasný že ty obrazový jsou při jízdě nepoužitelný pokud nemám vedle mitfáru.d/quote]

To je dost naivní představa. Hlasové pokyny nejsou vždy zcela přesné a občas můžou být dokonce v rozporu s mapou, pak samozřejmě rozhoduje mapa. Navigace hlasem je spíše podpůrná funkce.

dede
goTraxx používám asi 4 měsíce s PDA a n6120c. V TT a iGO vše běží řádně, žádné zpožďovaní ukazatele polohy oproti reálu jsem nepozoroval. Naopak mi přijde určování polohy přesnější, než u předchozího příjmače se SiRF III, a pohyb šipky je znatelně plynulejší. Jinak souhlas s kolegy výše, citlivost ve ztížených podmínkách je oproti modulům se SiRF III významně lepší.
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod Mike-biker 13. 2. 2008 01:44

Odzkoušeno - výrazně lepší oproti ostatním GPS, přinejmenším srovnatelné s Nokií LD-4W. Co se týče hlasové navigace, v autě je dle mě nezbytná a v součinnosti s trochu rozumnou orazovkou, za což třeba displej W810i rozhodně nepovažuji. :lol: Ale pro orla nebo poštolku stačí i tento displej. Já to zkoušel na S500i a viděl jsem doslova *****!!! :!:
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jholub 15. 2. 2008 21:42

Evolve goTraxx testuji s Nokií E61i a TT6 asi týden a zatím jsem si žádného zpoždění nevšiml. Snad jen to, že to poslední "odbočte" je opravdu v okamžiku, kdy začínám točit volantem, kdyby bylo o vteřinku dřív, líbilo by se mi to víc. Problém ale může být, když příslušná křižovatka na mapě neodpovídá přesně situaci. Přece jen, poslepu si s tím jen podle hlasové navigace jezdit netroufnu... :wink:

Displej u E61i je výrazně větší a není třeba mít orlí zrak...
jholub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod angerman 22. 2. 2008 10:38

vynikajici navigace,ve spojeni s HTC VOX nemam jedinou vyhradu:-)
angerman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike-biker 22. 2. 2008 19:19

Zkoušel jsem ho i mít položený ve středové konzoli a pořád funguje sqele. Je to opravdu hodně muziky za málo peněz. 8). Takže samotný GPS modul vynikající...Ještě ty mapy, kdyby byly lepší.... :(
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod magic530 25. 2. 2008 16:37

Já mám kombinaci goTraxx, Nokia E51 a TT6.02 a musím říct, že hlasová navigace je nepoužitelná. Zpoždění někdy i půl minuty... Odbočte....... vpravo. To už jsem ale někde jinde. Pohyb šipky se při vyslovení povelu zastaví.... Po vypnutí zvuku pohyb naprosto plynulý
magic530
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod funt 25. 2. 2008 17:23

Jsem nasel na netu Nokia bezdrátový GPS modul LD-4W za 1700 kc,myslim ze to dobra cena ani neni co uvazovat!
funt
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .mtn 25. 2. 2008 20:15

SiRF III už je minulost.
.mtn
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků