Garmin nüvi 760

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 7. 2008 19:36

Zdravím, tak v mé nuvi 660 je nový FW v pohodě.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 16. 7. 2008 19:55

Jak to vypadá s mapami City navigator Europe NT je dosti přehledně zde:
http://www8.garmin.com/cartography/mapS ... pe.jsp#map

Za zmínku stojí "Additional full country coverage for Czech Republic, Finland, Slovakia, Hungary and Slovenia" což by mělo být plné pokrytí (všechny vesnice i kdyby měli být pouze jako průjezdní bod).
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vahač.X 17. 7. 2008 06:37

Zbynek1 píše:Za zmínku stojí "Additional full country coverage for Czech Republic, Finland, Slovakia, Hungary and Slovenia" což by mělo být plné pokrytí (všechny vesnice i kdyby měli být pouze jako průjezdní bod).


Já myslím, že za zmínku stojí spíše:
Czech Republic: Bradlec, Brno, Dalovice, Josefuv Dul, Karlovy Vary, Kosmonosy, Mlada Boleslav, Ostrava, Prague, Praha, Plzen and Repov

Přičemž netuším kde je Bradlec, Dalovice and Repov a rozhodně pobaví Prague a Praha...

Jinak se domnívám, že se jedná o stejnou verzi, kterou již mám v N760 předinstalovanou - takže se omlouvám, ale důvod tohoto příspěvku (jako i mnohých jiných např. od Zbynek1 16. 7. 2008 20:33) jsem nepochopil. Snažíš se sbírat "body" za množství příspěvků??? Já se domnívám, že pokud už si někdo kupuje navigaci tak si bude hledat informace dřív na stránkách výrobce než tady - takže mi uniká smysl tvých "rad" pro začátečníky.

Jsem taky začátečník, ale 90% informací, které sem dáváš jsem měl nastudovaných ještě před nákupem PNA právě ze stránek výrobce (resp. výrobců všech PNA nad kterými jsem uvažoval).

Myslím, že tady by se daleko více ocenili informace, které se nedočteš v návodu či na stránkách výrobce....
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod Zbynek1 17. 7. 2008 10:14

Vahač.X ... co to melete o bodech ? Pokud jste takový mistr tak to číst nemusíte, jen chtěl pomoci případným dalším zájemcům o tuto navigaci a postupně sem dávat jakékoliv zkušenosti. Když to tolik vadí nemám důvod pokračovat. Informace se nehledají zdaleka jen na stránkách výrobců (možná Vy ano, ale proč tedy jste tady ?). Já asobně jsem vděčný na rozdíl od Vás za jakoukoliv Informaci na všech dostupných vláknech a věřím že valná většina lidiček začne vyhledávat odkazy přes Google, Seznam a pod., následně tady na těchto fórech ! přeji Vám velmistře hezký den :-)
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vahač.X 17. 7. 2008 10:25

Zbynek1:

Nepochopili jsme se ... Nechtěl jsem (ani nemám právo) nikoho žádným způsobem omezovat. Pokud to berete takhle tak se omlouvám.

Právě proto, že nejsem "velmistr" bych spíše uvítal informace z praktického užívání (jak jsem psal - to co se nenajde v návodu k obsluze nebo na stránkách výrobce) než odkazy na stránky výrobce.... U toho příspěvku na který jsem reagoval prostě asi nechápu praktický smysl.
Aktuálně LG G2 a S GS3 ... ale začínal jsem už s Motorolou 160 :-)
Vahač.X
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 17. 7. 2008 16:49

Zdravím, Zbiňo dnes jsem absolvoval asi 300km s novým softwarem pro Nuvi 660 FW 4.50 a mohu s čistým svědomím říci, že je ok. Zajímalo by mě jestli ještě někdo s 760 má problém s FW 3.10 ?
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 17. 7. 2008 18:45

Romstar ... to je velmi dobře že nemáš žádné problémy s novým firmware u tvojí navigace.

Na fóru Path již další potvrzuje problémy s firmware 3.10 u navigací 760/770.
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 18. 7. 2008 14:57

Vahač.X : vy to číst nemusíte !

Komu nevyhovuje rozložení kláves a jazyk nabídek v Garminu 760/770 může si upravit podle návodu které uvádí Path, přidávám odkaz zde:

Vlastní rozložení kláves a jazyk nabídek v nüvi 7x0 a 2x0
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=76
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 19. 7. 2008 10:03

Zdravím, také řešení pokud nechcete používat karty, ale s tím Vám zatím neporadím já karty nepoužívám, protože mám vždy jen CN NT 2008 a jednu českou mapu.Momentálně Atlas 7 NT a pokud půjdu do Topo 2Pro tak ji budu mít místo Atlas 7 NT, protože obsahuje Atlas 7 NT
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 19. 7. 2008 10:06

Sorry, tato odpověď patří do jiné sekce :oboze
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vozbrouk 19. 7. 2008 22:48

Můžete ještě víc rozepsat jak přejmenovávat MP3 a hlavně v čem, jak přejmenovávat tagy, M3U. Mám s tím také problémy, nějak mám nazvané skladby a pak v navigaci to je celé přeházené, nejlépe by mi to vyhovovalo podle alba.
vozbrouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zbynek1 19. 7. 2008 23:24

vozbrouk ... na úpravu MP3/ grabování, přehrávání atd. je celá řada programů ( Winamp aj.) .

K úpravě tagů, k hromadnému přejmenování atd. mě velmi dobře mi posloužil WinTag

Jednoduchý / přehledný / freeware .... ke stažení a více zde:

http://www.slunecnice.cz/sw/wintag/


Pokročilý editor ID3 tagů s mnoha funkcemi, který vám napomůže co nejrychleji a s nejmenší námahou vyplnit ID3 tagy u vašich MP3 souborů. Navíc obsahuje jednoduchý katalog, pomocí něhož si konečně uděláte přehled ve vaší sbírce hudby. V současnosti program podporuje zatím nejrozšířenejší tagy verze 1 a 1.1. Snaha je o maximální automatizaci všech činností.

Hlavní funkce programu:

editace jednotlivých souborů
hromadná editace více souborů
nahrazení či smazání nežádoucích znaků (řetězců) v tagu nebo názvu souboru
automatické vyplnění tagů na základě názvu souboru a naopak
porovnávání souborů a hledání duplicitních souborů
jednoduchý katalog MP3 souborů
možnost náhledu na všechny změny před samotným zápisem na disk
Všechny funkce jsou přístupné z přehledného uživatelského prostředí a v případě potíží vám pomůže nápověda.
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 31. 7. 2008 22:25

Po návratu z dovolený bych se měl podělit o pár zkušeností s navigací Garmin 760. S mojí drahou polovičkou jsme malinko prošmejdili Maďarsko + Slovensko, najeli přes 2600 km.

Prozatím s klidným svědomím napíšu jen tolik: navigaci Garmin 760 + City Navigator Europe NT 2008 chválím, chválím a chválím :tleskani
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 1. 8. 2008 22:56

Aktualizace turistické mapy ČR TOPO Czech 2
Pro uživatele mapy TOPO Czech v1.x, kteří provedli registraci mapy po 1.4.2008 je přechod na verzi 2 zdarma. Stačí na stránkách http://www.garmin.cz/unlock vygenerovat nový odemykací klíč a stáhnout instalaci nové turistické mapy TOPO Czech 2 zdarma.

1) stáhněte si TOPO 2 http://www.garmin.cz/index.php?section=3003
2) zadejte na těchto stránkách výrobní číslo vašeho přístroje a následně si vygenerujte odemykací klíč pro TOPO 2 http://www.garmin.cz/unlock/enter_map_serial.php

3) instalace dle známých kroků pomocí MapSource®.


Experti a znalci prosím nekamenujte mě že sem uvádím pro vás jistě banální záležitost, jen chci pomoci takovým začátečníkům jako jsem já a zpříjemnit uživatelům těchto Garminů mít vše základní k dohledání zde. Přeji všem úspěšnou aktualizaci :-)
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynek1 2. 8. 2008 08:54

Další umístění bodu zájmů POI je zde. Zkoušel jsem po překlopení na CZ vlaječku stahovat podle zemí, např. v Rakousku si můžete vybrat z 27767 POI, v Maďarsku 20271 POI atd. Soubory jsou přehledně ke stažení a zapakované v zipu ovšem včetně ikonek + gpx ( atd.) Po stažení všech POI co vás zajímají, jde vše hromadně rozpakovat (už jen vymazat zapakované soubory, nakopírovat k "ostatním" POI které jste dříve instalovali a pomocí POI Loader opět nahrát do Garmina.

http://www.poiplaza.com/
http://translate.google.com/translate?u ... l=en&tl=cs

Dotaz pro znalce: jak je to s radary konkrétně v Rakousku ? Je "nebezpečné" používání těchto POI radarů v Rakousku ? :hm
Zbynek1
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků