Jakou navigaci, ukazující aktuální max. povolenou rychlost?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 24. 1. 2008 14:13

Dobrý den, vzhledem k tomu, že už mám 10 bodů, měl bych asi trochu zpomalit. Ale furt koukat na značky a přemýšlet nad tím, to by mně asi jeblo, tak mě napadlo,

jestli neexistuje navigace, která umí ukazovat max. povolenou rychlost, ale AKTUÁLNÍ. Fungovat by to mohlo třeba tak, že se to jednou týdně připojí na internet a stáhne aktuální data, nebo nějak podobně, ale ta aktuálnost je pro mě naprosto klíčová, ne že někde (třeba v Praze v Holešovičkách) dají 50 místo 70, a navigace bude i za měsíc vesele ukazovat 70.

Také by bylo dobré, kdyby navigace uměla upozornit na překročení rychlosti (o nastavitelný počet km/h).

Ostatní parametry navigace mě nezajímají, používám TomTom v symbianovém mobilu a jsem max. spokojený.

Předem díky za tipy.
Ladislav_Malek
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 24. 1. 2008 16:30

Zatím žádnou, údaje o rychlosti jsou v navigacích stále dost nepřesné. Zkuste se podívat na POI.cz, jestli tam podobným způsobem někdo nepřipravuje uživatelské databáze rychlostních omezení, ale trochu pochybuji.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 24. 1. 2008 16:46

hmm taky prepokladam nulovou sanci na uspech :wink:
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crusy 24. 1. 2008 17:31

Mám nastaveno na TT XL 50Km/h a hlasí mi to při 54 km/h.Je jasný,že to nezareaguje na sekundu přesně,ale nastavit se dá i míň.....
crusy
Junior

Odeslat příspěvekod Ladislav_Malek 24. 1. 2008 18:25

Pánové, děkuji všem za odpověď, trochu jsem se obával, že to tak bude. No nic, našel jsem zde aplikaci, kde si to lze velmi pohodlně na pda nastavit ručně, tak zatím vezmu za vděk tou, snad to pomůže. Ještě jednou díky.
Ladislav_Malek
Junior

Odeslat příspěvekod Honza729 27. 1. 2008 18:49

Neni jednodussi proste v aute pouzivat hlavu ? S deseti body na konte by mi to prislo jako docela slusnej napad.......lepsi nez se spolehat na nedokonalou techniku :-/
Honza729
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 27. 1. 2008 20:00

Mně to přijde jako dobrý nápad, auto, které na mě promluví, když jedu rychleji, než je dovoleno. Možná se toho jednou dočkáme jako standardu :)
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 27. 1. 2008 21:40

P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 28. 1. 2008 07:24

->P800 Tak jsem věnoval čas tvému odkazu, ale že by ten software uměl nějak pracovat s aktuálními rychlostními limity, tak to jsem tam nenašel. Jak to funguje?
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P800 28. 1. 2008 08:18

Řekl bych, že má lépe pokryté rychlostní limity, na větším množství komunikací než systémy konkurenční. Samozřejmě žádná navigace v nelbližších letech nebude umět co požaduje tazatel, ovšem na druhou stranu co říci na slova, cituji:

"Dobrý den, vzhledem k tomu, že už mám 10 bodů, měl bych asi trochu zpomalit. Ale furt koukat na značky a přemýšlet nad tím, to by mně asi jeblo, tak mě napadlo.."

.. snad jen tolik; přeji si takových šulinů potkávat na silnicích co nejméně.
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AiR 28. 1. 2008 10:18

Jeste by to mohlo rikat pred krizovatkou dej prednost v jizde, protoze kdo ma ty znacky porad sledovat?
AiR
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rapon 28. 1. 2008 12:39

Co takhle zkusit jezdit podle těch značek???? Ony tam pro něco jsou, nemyslíš? Nebo si počkej na autopilota a nebudeš muset nic sledovat a o ničem přemýšlet, ale bohužel za volantem musíš přemýšlet!
TT One XL (9.205) - Central Europe (855.xxxx) - Garmin Oregon 550
rapon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirk4 28. 1. 2008 14:38

TomTom 6 v zahranici obcas ukazuje max. rychlost, ale to neresi tvuj problem. Jestli ti prijde sledovani znacek jako otrava tak si nech sebrat jeste dva body a PAK muzes zacit premyslet jestlis na ne prece jen nemel vic koukat :)
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod |Mio| 28. 1. 2008 14:39

Musim se ho zastat jezdim denne a vzhledem k poctu a nesmyslnosti znacek na nasich silnicich se proste nedaji dodrzovat.


Jinak na rychlosti jsou zatim nejlepsi posledni mapy TomTom, tedy sedmickova rada a chce to zkomnbinovat s databazemi radaru na http://www.poi.cz

Ale v zadnem pripade neexistuje nic na co by se dalo spolehnout.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 1. 2008 14:50

Vraťte se prosím k navigacím a neřešte množství a smysluplnost značek ;-)
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků