TomTom One XL

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dave_no 26. 12. 2007 17:11

Dobry den, par dni mam tuto navigacku a mam par otazek na zkusenejsi. Ve vnitrni pameti jsou mapy Východní Evropy (Česko, Estonsko, Maďarsko, Lotyšsko, Litvy, Slovensko, Slovinsko a Chorvatsko). Potreboval bych i mapy napr. Rakouska, Nemecka. Na of. webu TomTom jsem nasel Central_and_Eastern_Europe, tam by teoreticky melo byt Cesko a okolí, že? Ale cetl jsem taky ze neexistuje mapka pro cecha prijatelna, bud Cesko a vychod nebo zbytek bez Ceska. Dalsi vadou na krase je, jak ty mapy tam dostat:-) Jeste sem to nemel pripojeny ke komplu, takze nevim jak se to tvari, ale neexistuje nejakej navod?
dave_no
Junior

Odeslat příspěvekod RizekJ 26. 12. 2007 18:31

Stáhni si z webu TT aplikaci TomTom Home 2 a nainstaluj do počítače. Pak připoj svůj TT k počítači. TomTom home se spustí automaticky. Pak v menu vyber Přidat mapy a Tomtom ti nabídne doporučené mapy k zakoupení.
Jinak doporučuji mapu Západní a střední Evropy. Ta obsahuje i Česko. Pokrytí map je na webu TT. Jakmile mapu zakoupíš, TT ti ji stáhne nainstaluje automaticky. Tím budeš mít všechno.
GO 910 GO Apl. v7.903, Western and Central Europe v840.2563, Eastern Europe v680.1536
RizekJ
Junior

Odeslat příspěvekod vojta66 26. 12. 2007 19:43

Přesně tak :tleskani
vojta66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 26. 12. 2007 22:48

vojta66: Abych pravdu rek, mapy si kupovat nehodlam. Najde se tu nekdo kdo ma zkusenosti s "domacim" pridanim map? Uz jsem na konci, podle navodu jsem udelal vse, ale mapky se presto nespusti:-)
dave_no
Junior

Odeslat příspěvekod RizekJ 26. 12. 2007 22:57

Co míníš tím "domácím přidáním map"? Mapy do TT instaluje a zpětně odstraňuje TomTom Home 2, tedy za předpokladu, že je máš legálně nakoupené. S instalací cracků ti zde asi nikdo neporadí.
GO 910 GO Apl. v7.903, Western and Central Europe v840.2563, Eastern Europe v680.1536
RizekJ
Junior

Odeslat příspěvekod P800 27. 12. 2007 10:44

dave_no píše:Abych pravdu rek, mapy si kupovat nehodlam. Najde se tu nekdo kdo ma zkusenosti s "domacim" pridanim map? Uz jsem na konci, podle navodu jsem udelal vse, ale mapky se presto nespusti:-)

Abych pravdu řek, zloděje nemusím. A s podivem přijímám informace, že svůj čas prodrbeš, místo abys ho věnoval práci za kterou si zboží můžeš koupit :?
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave_no 27. 12. 2007 12:02

Nakonec jsem si ty mapky koupil, pac me to nejak nejde:-(
dave_no
Junior

Odeslat příspěvekod RizekJ 27. 12. 2007 12:08

A co? Už to jde?
GO 910 GO Apl. v7.903, Western and Central Europe v840.2563, Eastern Europe v680.1536
RizekJ
Junior

Odeslat příspěvekod dave_no 27. 12. 2007 12:52

RizekJ píše:A co? Už to jde??/quote]


Jj, uz muzu je kam potrebuji... Takhle to slo samozrejme jedoduse, jen sem si s tim chtel pohrat a skusit to, nez za to utratim penize.
dave_no
Junior

Odeslat příspěvekod P800 27. 12. 2007 12:54

Tak to jo, to chápu..
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sklima 28. 12. 2007 14:42

Kolega dostal v prosinci darem nového TomToma One XL. Už od začátku má problém se zapínáním přístroje. Daří se mu ho zapnout vždy tak na 10. pokus (baterie je plně nabita). Je zajímavé, že pokud před zapnutím vyndá a zpět zasune SD kartu, tak dojde k zapnutí vždy. Také bez vložené SD karty nebo když je navigace připojená přes USB kabel k PC, funguje zapínání normálně.
Karta je původní od výrobce (2G micro SanDisk v redukci) a je na ní nahrána střední a západní Evropa. Přímo v navigaci je východní Evropa. Jinak navigace funguje normálně.
Ještě mi prosím poraďte (neměl jsem čas to porovnávat), kde je Česko novější a podrobnější - na kartě v rámci balíku map střední a západní Evropy nebo v navigaci v rámci map východní Evropy? Díky.
sklima
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod baranyo 28. 12. 2007 15:48

mne sa zda, ze TT XL funguje na principe bud vnutorna pamat alebo pamat z SD karty (opravte ma niekto, ak sa mylim) ... tam smeruje aj moja otazka: ma na SD karte spravne naistalovany Tomtom software a spravne nainstalovane mapy? Stahoval ich z internetu od Tomtom alebo kupil rovno na karte?
Tomtom GO 920T NC 8.410, WCE, NA, Tur, Aus, NZ /// 4 GB SDHC card; Internet 30 Mbps
baranyo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andilek1 28. 12. 2007 16:54

2 dave_no určitě už pozdě-máš už ho doma,ale mohl jsis koupit TT One XL T.Ten má mapy České republiky, Estonska, Chorvatska, Itálie, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska což si myslím že je pro 99% lidí dostačující.Uvažuju o jeho koupi před dovolenou.
iPhone 4S 32GB iOS 5.1.1 + HTC EVO 3D ICS
MBP 15' - C2D 2,66 - 8GB RAM - 320GB HD (Mid 2009), AirPort Extreem (5th gen), ext WD MyBook Studio 2TB, OS X Lion
Garmin Nüvi 660
Škoda Octavia II 1,9TDi
Andilek1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 29. 12. 2007 11:12

Podívej se do paměti TT a na SD kartu a pokud tam bude soubor antitheft.bmp , tak ho smaž ( při upgrade softu přes TT Home z některé nižší verze tam přidá tento" vadný " soubor ).
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RizekJ 29. 12. 2007 16:01

sklima píše:Ještě mi prosím poraďte (neměl jsem čas to porovnávat), kde je Česko novější a podrobnější - na kartě v rámci balíku map střední a západní Evropy nebo v navigaci v rámci map východní Evropy? Díky.v/quote]

To záleží, jakých verzí obě mapy jsou. Poslední verze jsou 7.10. Podle toho poznáš tu novější. Verze map se dají zjistit mnoha způsoby, ale nejjednodušší je použít talčítko "Zobrazit verzi" v hlavním menu. V případě mapy se tam zobrazí ta, která je aktuálně zapnutá.
GO 910 GO Apl. v7.903, Western and Central Europe v840.2563, Eastern Europe v680.1536
RizekJ
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků