Nokia N95 - je možné aby blokovala jiné navigační programy?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 26. 11. 2007 16:41

zmizík: Tvůj poslední post zde nemusel vůbec být, protože se z něj nikdo nedozví víc než to co víme- že se čeká na novou verzi TT fungujícího s intergrovaným GPS :hm
A proč se čeká na novou verzi?
Protože současná nemá nabídku v menu telefonu na integrované GPS

Bohužel jsem (možná i jannnn) asi trošku mimo, protože vůbec nechápu (-eme) na co narážíš a proč by to Nokia a TT nechtěli řešit. Říká se tomu konkurence :roll:
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmizik 26. 11. 2007 17:28

@m.a.x.i.m.u.s: divaj keby si si pozrel google tusil by si. Inac kaslime na tieto zabomysie vojny ok.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 26. 11. 2007 17:32

Pokud se mám podívat na něco co mi to všechno vysvětlí tak budu rád za odkaz...
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 26. 11. 2007 19:49

Nemůžeš to sem sakra napsat přímo? Já taky nevim co se nám tu tajemně snažíš nanačit...Jako spojení Nokia + Navteq? Nebo co?
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmizik 26. 11. 2007 20:38

@jannnn: bingo :)

Kedze ste ma ale obaja dozrali, tak uznavam jednu vec - to na co som sa vas pokusil naviest vlastne ani nesuvisi s temou a nic to neriesi na probleme N95 vs TT.

Podla diskusnych for kt. som si precital mi vychadza pre tento problem len jedina odpoved: N95 je totalny zlepenec zo strany Nokie a som skutocne rad ze som jej v dobe vydania na trh odolal. Interne GPS v N95 je proste jeden velky omyl!

Dufam ze to maximus prezije. Teraz si mozete este kuknut tento link a uvidite aj veci ktore normalne ludi nezaujmaju: http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=113546

z
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .mtn 26. 11. 2007 23:05

zmizik

Dnes je Aprila nebo tak neco? Kazdy, kdo se o navigace zajima a vyjadruje se v teto diskusi tuto informaci zna.
Zajimave spis bude, jak si z toho vydedukoval, ze je to duvod k zablokovani softwarove navigace jednoho konkretniho vyrobce a povoleni resp. nezablokovani softwaru ostatni prime konkurence?
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 27. 11. 2007 00:23

Todle fakt nemá cenu :D pobavili jsme se, to jo, za to patří zmizikovi dík :-)

Ona asi člověka jen tak nenapadne souvislost akvizice Nokie a Navtequ s tím, co se tu řeší - nefungování a udajná "blokace" N95ky speciálně pro TomTom...

Ta informace možná nezajímá normální lidi, ale jaksi musíš předpokládat, že když někdo chodí diskutovat do sekce Navigace, asi nebude běžný člověk. Že se o to třebas zajímá... :-)
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmizik 27. 11. 2007 08:40

Ale ale chlapci. Moj nazor poznate, teraz chcem zas ja pocut vase argumenty preco nejde TT v N95. Tesim sa na vase prispevky :)

Jo a nehovoril som o ziadnej "blokacii" - stale hovorim o neochote TT a Nokii to dat dokopy.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 27. 11. 2007 12:39

zmiziku: Musím se tedy opakovat :roll:
m.a.x.i.m.u.s píše:.... víš ty vůbec, že TT v N95 funguje :?: Jen je problém v tom, že TT pro Symbian 3rd nemá v menu možnost nastavit vnitřní GPS, ale jen externí přes BT a to buď origo TT, nebo jiné značky takže proto to nefunguje s interním...j/quote]


Jinak je nová navigace fungující v N95 s interním GPS Garmin Mobile XT
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmizik 27. 11. 2007 13:16

@m.a.x.i.m.u.s: prosim ta nebud uz konecne ako pripeceny a poloz si jednoduchu otazku: Preco ma problem TT vidat opravny patch pre N95?

N95 je tu uz peknu dobu a zatial nic - pytam sa preco?

Chlapci chlapci, tu mate aj postup pre tie vase N95: http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=204126
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda50 27. 11. 2007 20:47

Ach jo maximusi ty se jdi vzdělávat a v obchodním a mezinárodním právu. Zejména co to je kooperace. Proč jiné aplikace fungují a jiné ne. Zejména proto, že fungují asociační a kooperační dohody mezi výrobci. Já něco vyrobím a ty budeš chtít na tom něco provozovat. Tak se dohodnem, že ano ale na základě toho, že budeš po dobu x let kooúperovat jeném se mno tzv "exclusiveness" a ostatní kooperace bude na základě mého souhlasu. Další možnost je, že se dohodneme, kdo jaký podíl investujeme a podle toho si rozdělíme profit. Domnívám se, že doposud asi žádné smlouvy mezi N a TT k tomuto produktu nejsou. Nebo si snad myslíš , že N nemumí vydat opravný patch?
A k soudu si můžeš dávat co chceš. Moje otázka proč už to TT nedal k soudu??? Tak ukaž jak jsi chtrý když tomu tak rozumíš.

Doufám, že nám vysvětlíš proč to tedy dosud s TT nejde a s jinými aplk. ano? Jen netvrď, že to je patchem to víme všichni kdo trochu umíme číst, ale proč ten ptch, dosud není??
jarda50
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 27. 11. 2007 21:01

omg. asi proto, že to ještě v TomTomu nepředělali pro podporu interní GPS, ne?

Krom toho, pokud se na to podíváš čistě technicky, tak jediné co aplikace z GPS modulu dostává, jsou souřadnice. A tam nemůže jakkoli poznat, do kterého programu proudí. Takže je nesmysl blokovat pouze jeden program. A když to ostatním jde, tak je chyba kde? Na straně TomTomu, který ještě nevyvinul verzi pro telefony s interním GPS.

Takže když to shrnu. Chyba není v Nokii a ta nemá proč vydávat nějaký záhadný patch. Chyba je na straně TomTomu.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 27. 11. 2007 21:05

jannnn to napsal za mě. Nechápu proč se tady zmizik a jarda stále baví o tom, že za to může Nokia když ona s tím nemá nic společného. Pouze TT to může ovlivnit vydáním nové verze ve které přibude možnost interní GPS.
Snad to už vy dva "experti" pochopíte.
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 27. 11. 2007 21:18

Proto jsem se rozhodl obrátit přímo na nb]pracovníka firmyy/b] Nokia a podařilo se mi zjistit co jsem potřeboval. .b]Nokia N95 bude komunikovat s TomTomembez problému,,/b] ale kámen úrazu je právě v integrovaném GPS modulu. TomTom pro mobilní telefony je přizpůsoben na externí GPS moduly. To znamená, že s integrovaným GPS modulem si rozumět nebude, protože bude modul hledat jako externí zařízení přes bluetooth.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda50 27. 11. 2007 21:22

Maximusi, když je to tak jednoduché, proč to TT neudělal nyní když před cca 14ti dny vydal jak nové aplikace tak i mapy i na starši platformy 910,510. Proctě pro celou řadu svých produktů. Možná že na aplikace pro pda, mobily zapoměl co? Není to trochu divné a to opakuji vydal aplikace 7.161 pro všechny přístroje.
Koukám že jsi skutečně vzdělán tak mi dokážeš odpovědět i na toto.
Odpověď , že se čeká na novou aplikaci je klasická odpověď těch co prdukují soft, který pak neběhá. To je žádná odpvěď.
jarda50
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků