Špatná orientace GPS navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Rogner 30. 7. 2007 22:24

Používám nový GPSmap 60CSx na kole, kde ho mám připevněný na říditkách.

Při nastavení orientace mapy "čelem" se špatně orientuje vzhledem k okolním bodům, cestám, atd...

Kompas jsem zkalibroval.

Při jízdě autem ukazuje dobře, ale při chůzi nebo na kole se přesnost ztrácí.

Jaké máte zkušenosti s navigací na kole v podobných případech? Kde by mohl být problém?

Děkuji.
Rogner
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 1. 8. 2007 08:55

Někde tady na foru byla zmínka o statické navigaci a jejín vypnuti/zapnutí v přístroji. To by mohlo být ono.
Hledej Šmudlo, hledej :-))
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod Saker 1. 8. 2007 09:02

Jj, teraz som to cital pri recenzii jednej Nokia GPS navigacie cez BT. Pod 4km/h ukazovala staticku polohu, znova spravne az po prekroceni tejto rychlosti. A tiez tam bolo ze sa to da cez pocitac vypnut, ale navod ako tam nebol...takze staci najst ;-)
Saker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 1. 8. 2007 09:20

návod na vypnutí statické navigace je - třeba na navigovat.cz :wink:
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Z.Bass 1. 8. 2007 09:59

V GPSMapCSx se na stránce Nastavení-Směr pohybu dá nastavit, po jaké době se zapne elektronický kompas, když rychlost klesne pod určitou hranici - čili pro každý režim použití bude asi vhodná jiná kombinace těchto dvou hodnot - i když při nutnosti držet vodorovně je to použitelné asi jen při pomalé chůzi. Zapnutí elektronického kompasu indikuje ikonka na displeji a taky se dá vypnout úplně - vše je v návodu. Jinak je asi pochopitelné, že při vyšší rychlosti (pokud není ve funkci elektronický kompas) se tolik neprojeví nepřesnosti polohy (v řádu jednotek metrů za jednotky sekund), takže šipka tolik neskáče.
Z.Bass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xpj 1. 8. 2007 10:07

Outdoorové navigace statickou navigaci nepoužívají.
Problém je s tím kompasem... Já osobně jsem ale na žádný problém nenarazil (mám tam zřejmě tovární nastavení, které jsem neměnil)
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků