jaké turistické GPS?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cikorsky 28. 4. 2007 22:37

Ahoj,

vzhledem k tomu, že vecem kolem gps moc nerozumim, dovolim si položit otázku a omlouvam se pokud to tu již bylo řešeno - dival jsem se, ale nenašel jsem...

rad bych si pořídil turistický gps navigátor dle techno kritérií:
hlavne pro turistiku - hory, SR, ČR, ALpy, Evropa - mel by být mapový, mit vydrž na delší trasy, vodotesný, výškoměr...
jako velmi užitečné v této chvíli beru i možnost dohrávat mapy pomocí karty.
také bych rád, abych do těch hor dojel - tedy mel by být použítelný i v aute, umet navigovat...
cena do těch 15 tis.

z toho co jsem si za oslední tři dny našel na netu se mi nejvíce zamlouvají garminy:
GPSmap60Cx
eTrex Vista Cx
eTrex Legend Cx
eTrex Venture Cx - mezi nekterými však nevidím až tam moc velké rozdíly...

mužete mi poradit, který z těchto by se měl stát mým favoritem, proč, případne doporučit jiný...

Dekuji...
Cikorsky
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 29. 4. 2007 08:40

Přiznám se, že v turistických navigacích se příliš nevyznám, ale zkus si přečíst TENHLE článek. Možná ti pomůže, než přispěje někdo povolanější.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cikorsky 29. 4. 2007 09:26

dik, ten už jsem četl... i na jeho zaklade už tak nejak presneji vim co mužu čekat a vybral jsem si asi ty 4 pristroje o kterych pišu výše... ted bych potreboval poradit který... :)
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod cikorsky 1. 5. 2007 20:01

neporadí teda nikdo?

diky...
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 2. 5. 2007 16:41

Už jsem měl kdysi rozepsanou odpověď, ale něco mi do toho vlezlo a musel jsem skončit.

V současné době se vám ani nic jiného než Garminy nemůže zamlouvat. Pro turistiku nic jiného není. Dobře, Magellany, ale ty mají svoji slávu za sebou a dokud nebudou mít českou topomapu (už ale prý brzy), nemá o nich smysl uvažovat. Takže zůstáváme u Garminů.

Potom je situace celkem jednoduchá, pokud chcete chodit v lese. Tam se totiž GPS se staršími čipy často moc nechytají, někdy skoro vůbec. Takže podmínkou je tady čip Sirf Star III.

Přiznávám, je to subjektivní názor. Hodně lidí bude určitě tvrdit, že starší GPS stačí, že jsou s nimi spokojeni. Byl jsem v podstatě taky, ale Sirf Star III je první liga, signál drží a nepustí. Jinak jsem k tomu napsal článek, kde v diskuzi najdete řadu dalších názorů.

No a když jsme u Sirf Star III, zbývají nám tady jen Garminy řady GPSmap 60Cx nebo CSx. Jsou to výborné přístroje, nejlepší turistické navigace na trhu. Jen stojí 16 500 nebo 18 500 Kč, přičemž doporučuji ten dražší. Elektromagnetický kompas a barometrický výškoměr se totiž hodí.

Jsem sice šílenec do navigací, ale doma bych asi nevysvětlil, že jsem si koupil další hračku za osmnáct tisíc. Takže jsem si nechal stejný Garmin poslat z USA, kde byl zhruba za osm tisíc. I s doplatkem DPH a dokoupením české mapy jsem na ceně, která je tak daleko od české ceny, že mi to stojí za riziko s horším uplatňováním záruky nebo placením za opravu v českém servisu.

Malé Garminy eTrex bych dnes asi už nekupoval. Očekává se, že Garmin představí jejich nástupce s citlivějším čipem GPS přijímače, ale nikdo neví, kdy to bude.

Jinak nečekejte od toho velký komfort při navigaci v autě. Netvrdím, že to nejde, sám teď podle 60CSx v autě jezdím, abych o tom někdy připravil článek. Pípání před křižovatkou ale na hlasovou navigaci nemá. Navíc je tam pomalé přepočítávání trasy, procesor má menší výkon než u přenosných navigací. Je to hodně velký kompromis.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Syko 3. 5. 2007 14:45

No je to pravda ale sami zda ze 60Cx sirf nema ;)
Garmin pride coskoro s novou uplne novou radou turistickych pristrojov a urcite sa budete mat na co tesit :D
STP c510/550, Nüvi 310/360
Syko
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 3. 5. 2007 16:06

Řekl bych že má, viz Garmin.

Co jsem zaslechl, tak se právě v turistické oblasti žádná bomba neplánuje. Ale uvidíme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirek.1 3. 5. 2007 18:58

A co GPSMAP 76CSX?
Ten se mi zdá - dle popisu a recenzi - dost dobrý!!

Vlastně - zase jen podle cizích zkušeností - spolu "soupeří"
GPSMAP 60CSX a GPSMAP 76CSX:

Vlastnosti mají prakticky stejné - liší se jen tvarem
a tím, že jedna má klávesnici pod a druhá nad displejem.

V každém případě si pročti stránku
http://gpsinformation.net/
mirek.1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cikorsky 10. 5. 2007 06:53

Diky za odpovéď...

me by se samozřejme taky nejvice libila ta 60CSX - bral bych ten výšoměr a barometr, ale ta cena nad tech 18 tis. je celkem dost... říkáš, že by stálo za to poohlídnout se po nem nekde v USA s nakupováním tam zatím nemám moc zkušeností, zatím jsme nakupoval adkorát v obchodech v ČR a SR...

Jde to poslat na nejaký zpusob dobírky nebo to tam človek musi zapltatit jen nejakou kartou?

No, budu si to muset ješte pořádně pročíst ty recenze...
cikorsky.
cikorsky
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 10. 5. 2007 08:11

Já jsem kupoval na ebay.com, platil jsem přes PayPal, jinak ale běžně přijímají i platební karty. Na dobírku ale zapomeňte, to ze zahraničí nejde.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bloodik 14. 5. 2007 21:22

Marek L. píše:Co jsem zaslechl, tak se právě v turistické oblasti žádná bomba neplánuje. Ale uvidíme.v/quote]

Ja naopak zaslechl, ze Garmin v druhe pulce roku predstavi uplne nove turisticke navigatory. Taky uz by bylo na case, ty soucasne "nejnovejsi" jsou uz vice jak dva roky stare, ze. Nerikam, ze se tak opravdu stane, ale zdroj je, rekneme, povolany ... A ted si vyberte ... ;-)

co se tyce GPSMAP 76CSX vs. GPSMAP 60CSX, odjakziva to bylo tak, ze 60ky byly designovane pro turistiku, 76-ky pro prilepeni vedle kormidla ...
bloodik
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 5. 2007 22:07

Tak já jsem zase zaslechl, že Garmin se sice chystal představit nové turistické navigátory, ale že se nejednalo o žádnou inovaci, mezi zasvěcenými vzbudily spíše nevoli, tak se neví, co vůbec bude. No uvidíme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bloodik 14. 5. 2007 23:30

Ja nerikam, ze to tak skutecne bude. opravdu jsem to jen zaslechl ... takze samozrejme souhlasim, uvidime. Kazdopadne ja bych uz svoji 60ku rad za neco vymenil ... :)
Takze doufam, ze se preci jen neco objevi ...
bloodik
Junior

Odeslat příspěvekod Petr.Honeger 15. 5. 2007 09:11

http://www.navigadget.com/index.php/200 ... om-garmin/
měl jsem rino 120, a tohle vypadá o dost lépe :)
Petr.Honeger
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cikorsky 15. 5. 2007 09:44

No to nevypada, zatim jsem rozhodnuty pro tu 60... ale teď to Rino - taky nevapada špatne.
Dokáže nekdo srovnat tu GPSMAP 60CSX a to RINO 520/530 ? Výhody / nevýhody... To radio je k nečemu?
Dik

Jsem už rozhodnuty, že to asi nakoupím nekde v zahraničí přes internet, ceny tam jsou pravdu o polovinu levnejší než v ČR/SR...
cikorsky
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků