navigátor AYTOBE

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jivla 27. 3. 2007 13:45

Koupil jsem si navigátor AYTOBE a chtěl bych se zeptat,jestli má s tím někdo zkušenosti?Víte,kde sehnat doplňky?Zatím se mi zdá být dobrý,ale nikde nemohu sehnat odpovědi na moje otázky.Děkuji za každou odpověď :hm
jivla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jivla 7. 4. 2007 16:56

jivla píše:[color=darkblue]Koupil jsem si navigátor AYTOBE a chtěl bych si dopisovat s někým,kdo tento navigátor také vlastní.Rád bych si vyměňoval poznatky a zkušenosti.Ozvěte se na kratochvil-vladimir@seznam.cz :hm -/color]
jivla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kodl 8. 4. 2007 18:30

Však ste zatím žádnou otázku ani nepoložil ;-) Zkuste to, třeba někdo odpoví.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenoši 16. 4. 2007 18:44

Já ji mám asi týden jsem s ní velice spokojený. Dneska mi dokonce zakoupila moje drahá polovička další mapy na 2 gb kartě. Ty stávající z 512 mb jsem spároval s těmi na 2 gb. No a teď už je mám všechny na jedné kartě pouze musím mezi Východní a Západní Evropou přepínat. Za ty peníze je to celkem slušná navigace.
Lenoši
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 4. 2007 19:59

S Aytobe teď zrovna jezdím a v příštích dnech se chystám napsat článek. Není to špatné. Je sice vidět, že jde o levný model, kterému chybí některé funkce, které bych u navigačního přístroje rád viděl, je ale třeba přihlížet k ceně.

Nebyl jsem ale spokojen s hlasovou navigací: nesedí mi překlad, není doladěna intonace a paní, která hlásí povely, na sto procent žije někde na Moravě. Ač žiji v Brně a jsem tedy zvyklý na trochu měkčí „i“ a otevřené „e“, navigační systém by podle mého názoru měl mluvit „jako ve veřejnoprávním rádiu“.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod niknik 19. 4. 2007 16:25

Zdravím vás. V dohledné době chci také koupit navigaci a jelikož nemíním dávat až tak moc peněz, zaujala mě navigace Aytobe. momentálně se dá sehnat už za cca 4300,-Kč což je snad dobrá cena. jezdím vlastně jen ČR a maximálně občas kousek za hranice do Německa. Docela už se těším až Marek L. napíše své postřehy - co navigaci chybí, jak moc je použitelná, jak podrobná a jak spolehlivá.
pro ostatní kteří jí již máte: a co vy jaké postřehy... co vám chybí..jak jste spokojeni...??
niknik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Uncleduke 25. 4. 2007 07:55

Zdravím,

vlastním tuto navigaci od včerejška. Zkušenosti mám vcelku dobré, jen při nesmyslném zadání (např. "chodec" - cesta z ČB do Prahy :-) ) se systém zhroutí, a než se zhroutí, nelze (resp. možná lze, ale nepodařilo se mi) akci přerušit (nepomohlo ani odpojení baterie - po připojení pokračoval kde skončil). Také ovládání mi přijde trochu nejapné (lze to překousnout, pokud se používá pouze "plán cesty", jinak se v tom lze snadno "ztratit"). Překlad je dost hrozný (např. "výjezd" -> ukončení aplikace), gramatiku dělala také "správná čecha" ("právě jste dorazilY do cíle"), ale to je dnes bohužel asi standard (dyslektici mne tu teď ukamenují). Hledám (zatím marně) informaci, jak konkrétně se nechají aktualizovat mapy Teleatlas (tím nemyslím dokoupení dalších zemí za 3500,- ale aktualizaci), případně kde by se nechalo dokoupit nějaké příslušenství (držák na kolo?), a jak vypnout statickou navigaci (SIRF 3). Na stránkách aytobe.com není zhola NIC (rok starý firmware nepočítám), po registraci ani nepřijde potvrzovací mail, natož abych z ní mohl čerpat nějaké výhody (nebo jsem alespoň na žádné nepřišel). Nicméně i přes uvedené výhrady si myslím že to použitelné vcelku je, a poměr cena/užitná hodnota je asi bezkonkurenční, vracet do 14 dnů to nejspíš nebudu.
Uncleduke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lenoši 25. 4. 2007 22:02

Já jsem velice spokojený a mám jak východní, tak i západní Evropu. Mohu jen tuto navigaci chválit a za ty peníze si myslím, že to co poskytuje odpovídá. Když jsem koukal na TomTom tak ten nabízí kolem 7500,- a to s mapou východní Evropy a já mám Aytobe s oběma mapy za 8000,-. Takže já jsem velice spokojený. Hlavně mě nekamenujte, že TomTom je lepší, každý má rád svoje a taky záleží na tom co si člověk finančně dovolit. :wink:
Lenoši
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hagrid 27. 4. 2007 14:53

4 Marek L.: koupil sem si taky aytobe. jo paráda, a že mě pošle na rovině, kde není křižovatka - doprava, to mi neva. ;o
Ale stalo se mi už 2 x, že sem si nacvakal do oblíbených, do uložených, adresy kam bych chtěl jet a ono se to vždy po nějaké době smazalo. když sem tam najel, tak složka byla prázdná!!! co s tím? nechat jí neustále zapnutou aby se sama přepla do klidu? nejdřív sem myslel, že do je tím, když jsem vyndal paměťovou kartu, ale pak se to stalo když sem to jen vypnul vepředu a zase zapnul. Na co tedy slouží ten přepínač vzadu? díky za odpověď
hagrid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 27. 4. 2007 15:51

S tou odbočkou je to zřejmě chyba mapy.

Smazání oblíbených: to se mi nestalo, naopak jich tam teď mám moc a potřeboval bych je najednou smazat. Nevím, jak na to.

Vypínač vzadu: to je takový hlavní vypínač typu, že se přeruší přívod energie.

Jinak prosím neduplikujte dotazy - vložte příspěvek vždy jen jednou.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hagrid 28. 4. 2007 05:30

omlouvám se, nebudu to už dělat. vyplývá tedy z toho, že by to mohla být chyba, resp. důvod reklamace?

Tak jsem stroječek znovu zapnul a počkal až se "chytne". Zatím to vypadá v pohodě, záložky, tedy oblíbené - uložené, jsou na svém místě a v plném počtu. Uvidíme zítra, to pojedu k našim a jestli nenajdu cestu...tak jsem z(a)tracen!!! :o
Dneska sem jel do Budějc a fungovala jak má.
Potřeboval bych tu někoho, kdo jí má taky. A vyzjistit od něj, jak postupoval poté, co to vybalil z krabice. Je tu někdo takový? Já to pochopil, že stačí lupnout kartu do zdířky, nabít a tradá... nevím, jestli se má něco někam nahrávat z přiloženého CD nebo někde provést nějakou registraci apod. Poraďte mi. :,(

Hm, koukám, že všichni paří nebo spí ;) mě vzbudila malinká, co bych taky dělal v sobotu od pěti, že? :( navigaci sem zapnul a oblíbené jsou na svém místě. budu situaci monitorovat.třeba to byl jen takový výpadek.

//De Funes: tři po sobě jdoucí příspěvky sloučeny. Pro editaci Vašeho předchozího příspěvku použijte prosím tlačítko s nůžkami Obrázek
hagrid
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lenoši 29. 4. 2007 09:40

To hagrid : V prvním příspěvku jak jsem uvedl, jsem popsal co jsem s tím dělal. Samozřejmě, že ke každý sd kartě s mapy máš i cd. Takže jsem tu kartu vrazil do čtečky hodil cd do cdromky a aktualizoval s cd. Potom ještě stáhl update z netu na http://www.aytobe.com, kde jsem se taky zaregistroval, ale odezva na registraci zatím žádná. :wink:
Lenoši
Lenoši
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sorex 29. 4. 2007 11:41

Umí tato navigace přepočet trasy, když odbočím jinak?
Napište, prosím, jak je přesná - detailní. Zajímají mne i opravdu malé vesničky a silnice 3-4 řádu. Umí i čísla domů?
Děkuji.
sorex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lenoši 29. 4. 2007 12:06

To sorex:
No co se týče zadávání čísel, tak některé objekty dle čísel to najde a některé ne. No a co se týče když odbočíš z plánované trasy, tak se neboj že tě nenavede jinudy. Např. sem si naplánoval cestu a ona mi řekl že mám kruhový objezd opistit druhý výjezdem a já ho opustil třetím. Navigace (Zuzana tak ji říkám :lol: ) mě hned naplánovala cestu hned dál po té ulici co jsem pokračoval z třetího výjezdu. :wink:
Lenoši
Lenoši
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hagrid 29. 4. 2007 16:51

4 Lenoši, udělám to s tím cd. včera sem od našich zase skoro nedojel domů - všechno vymazaný. už mě pomalu ale jistě začíná lízt krkem. :/

20:21h tak jsem napsal prodejci. přepošle můj dotaz výrobci a odpoví mi. je to bl.é, že se to stává a štve mě to. snad se to podá, jinak slouží dobře a za ty peníze...
hagrid
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků