Jaka navigace je dobra pro PDA zalozene na WIN?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mepp 3. 7. 2006 09:10

dikes
Podporuji obrázky a komunitní sítě...
mepp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 3. 7. 2006 09:20

Pokud jde o navigaci v aute, tak asi TomTom.
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod nemoxx 15. 7. 2006 22:31

Celkove se jako nejlepsi navigace do auta hodnoti TomTom a Dynavix.
In the world without walls and gates, who needs Windows and Gates?
NOKIA 9500 + 1GB MMC Kingston
nemoxx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 17. 7. 2006 10:26

Napřed prosím co nejpodrobněji popište, k čemu chcete navigaci používat, jak často, kam chcete jezdit atd. Na vaši současnou otázku nelze objektivně odpovědět.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael52 1. 9. 2006 07:53

Zatím mám cca 3 dny iGO a vypadá docela dobře
1. GPS -Trimble GeoXT
2. GPS - hx4700+4GB SD+6MB CF+GPS BT i-Tec BT 339
Michael52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilama 1. 9. 2006 09:56

ja ficim uz niekolko mesiacov na iGO a som s nim maximalne spokojny ;)
mobilama
Junior

Odeslat příspěvekod rolfi 6. 9. 2006 11:01

osobne si mysli , ze iGO je podstatne lespie ako tomtom.
rolfi
Junior

Odeslat příspěvekod Yngwie 6. 9. 2006 11:34

Já si myslím, že je lepší Tom Tom. Hlavně TT6 mi zatím vyhovuje maximálně.
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crashpc 6. 9. 2006 12:24

je nějakej rozdíl v zatížení "CPU" PDAčka nebo MDAčka při používání různejch programů?
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Junior

Odeslat příspěvekod rolfi 11. 9. 2006 13:41

inac na Slovensku padli ceny okrem vyrobkov Garminu aj iGO soft.
rolfi
Junior

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 12. 9. 2006 08:40

Podle mého názoru, pokud navigace namá fungující RDS/TMC nejedná se o navigaci, nýbrž o hračku na navigaci si hrající. No a tady je jediná volba, v ČR to zatím chodí pouze Dynavixu.
VelkýMachr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 14. 9. 2006 15:09

No, v ČR TMC hlavně zatím moc nechodí, pokud zrovna nejste v Praze a nemáte naladěnou Reginu. Ve zbytku ČR je tato funkce zatím k ničemu a jestli bude pilotní provoz pokračovat stejným tempem, bude stačit počkat na další generaci programů.

TMC je výborná technologie, ale realizace je zatím dost slabá. I v zahraničí. Osobně bych této funkci nedával právo veta.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 15. 9. 2006 07:10

To Marek L.:
Mohu se zeptat, máte osobní zkušenosti s RDS/TMC u nás a v Evropě, nebo svoje tvrzení opíráte o "externí bláboly"? Pokud jsou osobní, z jakého navigačního přístroje, či softu?
Tak za prvé, tvrzení, že hodnověrné informace jsou pouze na Regině pro Prahu se již nějakou dobu zásadně nezakládají na pravdě.
Za druhé, souhlasím, že včasnost, aktuálnost (ukončení již prošlé dopravní události), ale často i její prosté zaznamenání není vždy ideální, a to nejen v ČR, ale i např. v Německu, které je bráno jako"ikona" použití TMC, případně jako ve vybraných částech Itálie, kde dělají záměrně takové "datové" kulišárny aby navigace trasy nepřepočítávaly a tím nerozšířily dopravní kolaps i na, už tak přetíženou, nedálniční síť, apod.

Jelikož tiše předpokládám, že dané zkušenosti nemáte nebo jen okrajové doporučuji, zkuste se projet Evropou s navigací podporující TMC nejlépe v době letních migrací a pochopíte mé tvrzení, že navigace bez těchto informací je navigací na navigaci si jen hrající. No, a pokud vás napadá myšlenka, že tam to funguje na rozdíl od nás vás mohu ubezpečit, že já mám zkušenosti takové, že u fatálních dopravních problémů je četnost "úspěšnosti" u nás srovnatelná s Evropou a u "nefatálních", např. typu práce na silnici bez kolon, je dokonce u nás vyšší. A to nechci tvrdit, že stav u nás je vyhovující ... ale to je již jiná problematika sem nepatřící.
VelkýMachr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 9. 2006 09:57

Tři týdny jsem v létě, v dovolenkové špičce, záměrně vjížděl do všech míst na své cestě, která RDS-TMC označil jako kritická: zácpy, uzavřené silnice, práce na silnici. Bylo to při testu Mio C710 a najel jsem při tom asi devět tisíc kilometrů. Další zkušenosti mám s vestavěnými navigacemi (Ford, VW), ale tam nešlo přímo o test RDS-TMC, takže jsem to moc nesledoval.

V Česku je použitelná jen Regina, a i tady s výhradami. Informace vysílané Radiožurnálem jsou velice nepřesné a nedoporučuji se jimi vůbec řídit. Nejsou aktuální, často úplně mylné.

V Německu je situace lepší, ale opět je to tak padesát na padesát - RDS-TMC vás odkloní, ale kdybyste navigaci neposlouchal, nic se nestane, ušetříte čas a najedete méně. A i když posloucháte, stejně se nevyhnete zácpám. Ve Švédsku je situace jen o trochu lepší než u nás.

RDS-TMC je z mého pohledu výborný nápad, ale na realizaci je ještě hodně práce. Netvrdím, že na věc nemůžete mít jiný názor.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VelkýMachr 15. 9. 2006 11:45

Jiný názor pochopitelně mám, i když začínám chápat, že názory na kvalitu TMC informací máme asi podobné. Akorát Vy se na věc díváte z jiné strany než já. Já děkuji alespoň za to, co je k dispozici nyní. Jenom mám značné pochybnosti, po zkušenostech, že v Německu je to výrazně lepší. Není. Nevím, jaké máte s navigátory zkušenosti Vy, ale já mám takové, že jsou schopni nás navést do jednosměrky obráceně, nabádají nás „skočit z mostu“, pokud člověk cestu doopravdy zná, často najde trasu výhodnější atd. Přesto je rádi využíváme, byť v některých případech s reservou. No a u TMC je to, podle mého názoru dtto.
VelkýMachr
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků