GPS protizakonne?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bulvounek 22. 6. 2006 11:13

Asi je podle nich lepší používat klasickou automapu... :D
Více ze života,méně z peněz.
Nokia C2-01_ODORIK
LG L90_BLESKmobile
Alcatel OT302 Siemens C35i Siemens MT50 Siemens M55 Nokia 6131 Nokia C2-01
bulvounek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Platič 22. 6. 2006 11:46

To bych samozřejmě bral, kdyby byla GPS navigace předinstalovaná v každém lepším autě.

Zrovna onehdy jsem se zamýšlel, že výrobcům aut nic nebrání. Displej umístit do přístrojovky, jednoduchou elektroniku typu vykuchané PDA někam ve formě volitelného modulu do stávající desky auta, jednoúčelový chip GPS zabudovaný napevno v autě. Slot na přístrojovce pro paměťovou kartu pro SW + mapy. Jen používat standardy.
Celé by to nepřekročilo cca 5.000
Navigační SW si řidič dokoupí dle vlastního výběru.

Podobně by mohla být už zabudovaná BT hands free sada.
Mně přijdou výrobci aut zkostnatělí :-)
Platič
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 23. 6. 2006 11:23

Mam sundat i zpetne zrcatko? Mam ho taky lepene na predni sklo.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Katt 23. 6. 2006 15:47

To je vůbec dobrej nápad dát si PDA na volant. To budou časem lítat internetem luxusní fotky z nehody, kde bude nebožtíkovi řidiči čumět ze zadu z palice displej a z ucha mu poleze flashka ...
Katt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fido+ 23. 6. 2006 21:34

No ale zase pokud pujcuje auto tchyni tak to zas tak blbej napad neni. :-D
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 28. 7. 2006 17:12

Rad bych se podelil o reseni, ktere jsme s GPS provedli v nasem aute.
Zakoupili jsme tzv. safetyclip pro nasi znacku auta a na nej umistili kloub z rozebraneho DicotaKeeperu a drzak.
Lepsi reseni snad neni a na navigaci se dobre kouka, je tak akorat.

Obrázek Obrázek Obrázek
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod YPO 28. 7. 2006 17:29

Katt píše:To je vůbec dobrej nápad dát si PDA na volant. To budou časem lítat internetem luxusní fotky z nehody, kde bude nebožtíkovi řidiči čumět ze zadu z palice displej a z ucha mu poleze flashka ... /quote]
..............no myslím ,že zase taková ptákovina to není.......než jsem si pořídil držák na sklo tak jsem používal protiskluzovou podložku kterou jsem dal pod telefon a napasoval do palubky před otáčkoměr a bylo to super,nicméně telefon se nedal nabíjet tak jsem koupil ten zakázanej :mrgreen: držák....
YPO
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 29. 7. 2006 12:42

Ja ten zakazanej drzak mam taky. Nehodlam koukat nekam k radici pace nebo kamsi pod palubku. To neni zrovna bezpecne. A na mrizku to dat nemuzu kvuli klimatizaci. To by ten telefon dlouho neprezil.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grohic 6. 8. 2006 09:54

Ja bych nerek ze je to tak horky, tata se pred nedavnem ptal policistu, ktery sme potkali kdyz sme jeli na kole jak merej 50tku, a rikali ze to jim vubec nevadi, ze to je aspon na ocich, ze je to lepsi nez treba misto klimosky, protoze tam se zase musi porad sklanet hlava, takze asi tak no :lol:
Nikdy nerikejte, ze se neco neda, protoze se vzdy najde iniciativni blbec, ktery nevi, ze se to neda a udela to!

Nokia 3410 - tak to mi stacilo :( - - - - Motorola MPx220 - naštěstí jen půl roku - - - - MDA Compact - Supr foun
Grohic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 6. 8. 2006 15:04

No presne tak to je. Ono je fakt lepsi kdyz je to na ocich a clovek nemusi koukat nekam do .... ale mame holt debilni zakon. Aspon ze se najdou rozumny policajti.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 6. 8. 2006 15:08

Mám pocit - ještě se podívám - že za to čelní sklo můžeš dostat maximálně 1000,- Kč pokuty, bez bodíků, tak je možná se na ně .... a nechat to tam. Antiradar jsem ale z předního skla sundal, to mi přišlo trochu moc provokující...
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Charlie77 6. 8. 2006 18:05

no hele nekde sem se dozvedel, ze sou za to ale 2 body !
Charlie77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snail 6. 8. 2006 22:44

Charlie77 píše:no hele nekde sem se dozvedel, ze sou za to ale 2 body !


Tohle je přehled přestupků za 2 body:

nedovolená jízda po tramvajovém pásu 2
porušení povinnosti být za jízdy připoután bezpečnostním pásem nebo užít ochrannou přilbu 2
porušení povinnosti použít dětskou autosedačku nebo bezpečnostní pás při přepravě dětí podle 2
neoznačení překážky provozu na pozemních komunikacích, kterou řidič způsobil 2
porušení ustanovení o omezení jízdy některých vozidel 2
překročení nejvyšší dovolené rychlosti stanovené zákonem nebo dopravní značkou o méně než 20 km/h v obci nebo o méně než 30 km/h mimo obec 2

Nikde tam nic o předním slku nepíšou.

http://www.novapravidla.cz/bodovy_syste ... hodnoceni/
Kalousek: "Jsem ochoten připustit v rámci pokory parlamentní diskuse, že já se občas opiji a vy (Rath) se chováte jako debil. Rozdíl mezi námi je v tom, že já jsem schopen se z toho do druhého dne vyspat"
Snail
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Carlos 29. 8. 2006 13:48

rolfi: jenže pokud se rozšíří vlastnost navigace o antiradar ať už jako standardní funkce nebo skrze POI (viz článek na navigovat.cz), tak jim to bude taky trnem v oku, ale pevně věřím, že zakázat navigaci by si tady nikdo netroufl

Marek L.: co jsem měl na týden TT One, jezdil jsem s Ford Focus combi (rv.2004) a tam se mi opravdu příčilo snažit se umístit jej na čelní sklo, neb díky sklonu je to dost náročné, nejde pak na navigaci dosáhnout a tak jsem jí měl na bočním okně tak, aby nepřekážela při pohledu do zrcátka a zastínila pouze sloupek

Myslím, že kvůli sklonu čelního skla bude mít problémy hlavně takový Roomster s umístěním navigace, ale už mě napadlo řešení, že by stačilo přidělat skleněnou destičku o velikosti přísavky lepící páskou kamkoliv na palubku a bylo vy vymalováno

Snail: jestli jsem to dobře pochopil, tak v zákoně je stejně napsáno, že nesmí nic bránit řidiči ve výhledu a pokud narazím na policistu aspoň s IQ 90, tak by měl uznat (pokud to tak bude) že ačkoliv je přísavka na čelním skle, tak navigace zastiňuje jenom kapotu. Je to tak?
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 29. 8. 2006 21:33

Takto mám komouška při navigaci já (na "volantu" a drží fest :-) ):
Obrázek

R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků