GPS v letadle

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Akan 13. 2. 2015 20:50

Počítač na kterém nyní píši má režim letadlo.
Proč asi?
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 13. 2. 2015 23:20

Pro JaaZ : Já toho mám za sebou také dost, a nikomu to necpu.Tak ať si jde nesmysly ventilovat jinam. Kopírovat umí každý. Pokud by odtud Akan zmizel, všem by se ulevilo. To, co píšeš, není omluva pro jeho nesmyslné monology...Přínos pro tento web je vesměs nulový. Jen rozbije každou diskuzi...Omlouvám se všem za OT. Ale musel jsem reagovat. JaaZ použil formulace kterými se za komunismu omlouvali výlevy pánů soudruhů, i když byly o ničem....myslím, že ta doba již je pryč....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thomas007 16. 2. 2015 10:38

Jen by mne zajímalo proč se tím dlouhým příspěvkem obnovilo staré téma kde už čtyři roky nikdo nepřispíval... :D
thomas007
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 16. 2. 2015 12:51

Asi našel zase něco na netu a pocítil neodolatelnou touhu to sem postnout....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 16. 2. 2015 13:25

[quote="Gumajz"]Asi našel zase něco na netu a pocítil neodolatelnou touhu to sem postnout....[/quote]

Kdo našel, kdo pocítil a kdo v tom pokračoval?

Diskusi obnovil z nejasného důvodu JaaZ, potřebu se vyjádřit měl Pierce a Gumajz si přisadil.

Zdá se že ztrácíte orientaci ale i soudnost pánové!!!
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 16. 2. 2015 14:17

Stále citovat je proti pravidlům tohoto fóra...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 19. 2. 2015 14:37

Pořád nechápu, jak můžeš posuzovat, že my jsme ztratili něco, co jsi nikdy neměl....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mluno 23. 9. 2015 14:27

Nevyděl bych v tom problém. Je to pasivní přístroj - narozdíl od mobilu nic (cíleně) nevyzařuje a ani tam nejsou větší toky energie, takže by vyzařování mělo být nepatrné (rozhodně menší než třeba u fotoaparátu), náramkové hodinky od čongů museji vyzařovat víc.
Funguje, nevadí mu ani rychlost 500 km/h ani výška 1000 ft. Teda pokud můžu soudit z jednoho případu (více záznamů nemám, nelétám zas tak často).
Nevidím důvod, proč by to mělo být extra zakázané (jak tu bylo v jednom z prvních příspěvků), je to elektronika, jako každá jiná. Kromě toho toto si běží někde v kapse a nikdo o tom neví.
mluno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 24. 9. 2015 12:01

Celá řada GPS má BlueTooth synchronizovaný na mobil, laptop etc.
Mobil přepnutý na ticho s vyzváněním vibrací je zdrojem magnetického pole,
které vybudí EMS na vzdálenost několika metrů.
Nelze mít za to, že si to i jiné souvislosti lidé uvědomují.
Proto VYPNOUT a nediskutovat !!!

P.S.
Při „loudování“ dat do letadel platí ochranná zóna (RED) 3 m.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 24. 9. 2015 22:27

A co profil "letadlo".....Kdy je vypnutý BT, data, WiFi.... ??
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 25. 9. 2015 08:38

Která GPS má režim LETADLO?
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 25. 9. 2015 13:20

Sorry. Já tam četl mobil....a nedošlo mi, že řešíte puštěné GPS v letadle....Mobil neruší jen při zapnutém profilu letadlo, ale to zase nejde GPS....omlouvám se...to mám z toho, že to čtu v mobilu, kde hned nevidím předešlé příspěvky a hlavně nadpis....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 17. 8. 2020 11:31

Původní zde řešený problém GPS s Wi-Fi nebo SIM přístroji používanými na palubách letadel pasažéry se mezitím rozrostl na veškerá přenosná elektronická zařízení "Portable Electronic Device (PED)" a "Transmited - PED (T-PED)" včetně těch používaných posádkou letadla "Electronic Flight Box (EFB)" nebo těch používaných ochrankou VIP "Comtrolled - PED (C-PED)" etc.

Srozumitelný česky psaný dokument k této problematice je zde:¨
https://www.caa.cz/wp-content/uploads/2 ... nex_CS.pdf

P.S.
Nyní mají některé GPS režim "Letadlo" protože obsahují "Wi-Fi" nebo "SIM" nebo "BT" a spadají tak do kategorie "Transmited - PED".
Akan
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků