Tomtom Go 630 - kolik má průjezdních bodů?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dezavy 29. 3. 2015 20:34

Zdravím odborníky navigací..
Máte někdo zkušenosti s touto navigací a dokážete mi poradit, jak u ní nastavit v trase více průjezdních bodů? Daří se mi nastavit jen jeden a když chci nastavit druhý, tak mi to ten první vymaže.

Mockrát Vám děkuji za pomoc
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 30. 3. 2015 08:49

Mám takový podezření, že některé TomTomy (a nejen ony) mají pouze omezené množství průjezdních bodů (nejspíš tvůj případ)
Zkusil bych Plánování Itineráře (pokud tam tuto nabídku máš)
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 31. 3. 2015 10:16

Něco ze zkušenosti s celou řadou GO xx10, 20, 30, 50:

GO 630 s aplikací v951 může používat 3 přímo plánované nebo zadávané body označené barevně (zelený, hnědý a modrý). Zelený označovaný uživateli jako průjezdní se plánuje i bez přítomnosti signálu gps, modrý se zadává za přítomnosti signálu gps zeměpisnými souřadnicemi, které lze získat kliknutím na vybraný bod v režimu prohlížení mapy. Hnědý označovaný v nabídce domovský je výhodné používat jako návratový. Body jsou v navigační stránce indikované barevným směrníkem s přímou vzdáleností. Lze je za jízdy prohlížet.

Mimo to lze používat omezenou zásobu oblíbenýc bodů, kterou lze vytvářet bez signálu gps.

Dále lze používat širší zásobu bodů zájmu (POI), které lze volit ze seznamu nebo vytvářet bez signálu gps.

Itinerář lze plánovat postupně po směru jízdy a využívat k tomu některé možnosti uvedené v předchozím.

Každý z uvedených postupů má své klady a zápory.

Itinerář je nepružný, když se na cestě vyskytnou problémy s objížďkami nebo, když se změní názor na to zda nutno bodem projet či nikoli.

Některé postupy nelze provádět za jízdy. To je omezující, když plánování dělá navigátor.

Nejosvědčenější je plánovat itinerář s pevnými body, například s noclehy, návštěvami atd., k tomu mít zásobu oblíbených, které lze pružně měnit a zásobu POI, které chci mít v hlasovém upozornění.

S použitím plánovače TYRE lze připravovat cestu „zatažením“. Má to však některé nevýhody, které se projeví až při podrobné kontrole plánu trati nebo za jízdy. Problém spočívá v „tvrdém“ setrvání na provedení plánu podobně jako je tomu u itineráře.

Vše je věcí používání a „hraní si“ s navigací k jejímu většímu osvojení.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 1. 4. 2015 12:29

Typický Akanův příspěvek. Velký příspěvek a o ničem. Všimli jste si, že vlastně tazateli vůbec neodpověděl. Jen popsal všeobecné věci.... Tomu se říká trollování....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 1. 4. 2015 16:06

[quote="Gumajz"]Typický Akanův příspěvek. Velký příspěvek a o ničem. Všimli jste si, že vlastně tazateli vůbec neodpověděl. Jen popsal všeobecné věci.... Tomu se říká trollování....[/quote]

Co kdybys odpověděl k věci a nechal si ty kacy?
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Ludek L. 1. 4. 2015 16:55

Nastaviť sa dá naozaj len jeden prejazdný bod. Keď toho potrebuješ viacej tak treba použiť Itinerár. Chvíľku mi trvalo pokiaľ som prišiel na to ako ho správne nastaviť, ale potom to už je hračka.
TomTom GO730T, mapa: Europe v.960.7056
TomTom GO510, mapa: Eorope 1020.9238
Ludek L.
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 2. 4. 2015 15:43

No, nevím, co jsou to kacy..ale jelikož na rozdíl od tebe používám mozek, vrchní letovode, tak usuzuji, že to měly být "kecy"...
Podívej, dokud ty budeš postovat nesmysly, budu na tebe mít kecy.....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 2. 4. 2015 20:16

Toto je o průjezdních bodech pro TT a ty jsou možné tři.
Jako prvý to zde uvedl někdo ze starších a já to jen opakuji.
To je vše.
Dej lepší návrh, ukaž se.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 3. 4. 2015 03:08

Tak proč to opakuješ ?? Protože si Akan, že??
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dezavy 4. 4. 2015 15:57

Ludek L. píše:Nastaviť sa dá naozaj len jeden prejazdný bod. Keď toho potrebuješ viacej tak treba použiť Itinerár. Chvíľku mi trvalo pokiaľ som prišiel na to ako ho správne nastaviť, ale potom to už je hračka.


Itinerář jsem také zkoušel, ale nepřišel jsem na to.
Teď nemám navigaci u sebe, je otcovo, tak až se k ní dostanu, tak to vyzkouším a podám info :-)

Každopádně moc děkuji :-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod dezavy 6. 4. 2015 10:41

Tak vyzkoušeno přes itinerář a funguje to..
Mnohokrát děkuji za pomoc :-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod Ludek L. 6. 4. 2015 21:39

Není zač a som rád, že moja malá rada pomohla aj keď od pána Akana bola asi fundovanejšia :-)
TomTom GO730T, mapa: Europe v.960.7056
TomTom GO510, mapa: Eorope 1020.9238
Ludek L.
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků