Kde nejlépe umístit navigaci v autě?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Axerák 1. 4. 2008 19:06

Zdravím,

zajímalo by mě, kde si v autě upevňujete navigaci? Na stranu spolujezdce? Nebo nějaký držák na mřížku ventilátoru? :D .

Dík za odpovědi
Naposledy upravil Axerák dne 1. 4. 2008 19:11, celkově upraveno 2
Axerák
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 1. 4. 2008 19:10

Na sklo k levému A sloupku, nejmíň překáží ve výhledu a přitom je na ni pěkně vidět :-)
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 1. 4. 2008 21:35

Mám ji na palubovce, vpravo hned vedle budíků, takže nemusím nikam stáčet pohled. stačí mrknutí oka.

EDIT: přidávám fotku.

Obrázek
Naposledy upravil vilik dne 3. 4. 2008 17:04, celkově upraveno 2
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 2. 4. 2008 14:09

Uprostřed dole. K A sloupku mi nedosahne kabel od zapalovače. Fotil jsem ten barák, ale myslím že je patrné, kde je Vario s navigací :-)
Obrázek
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kmarty 2. 4. 2008 15:05

Kousek pred strednim displejem radia, nad vydechy ventilace, mam takovou plochu na ktery je prilepeny "garminovsky" kolecko na kterym mam prisaty drzak od TT:
Obrázek
(fotka byla porizovana k nazorne ukazce jak TMC tvrdi ze protismer je zacpany. Dalsi fotka, ta tu neni, ukazovala jak z petkove zacpy koukam na zcela prazdny protismer)
Neprekazi, ridic vidi vse (vcetne toho displeje od autoradia), akorat spolujezdec ma z toho "autoradiovyho" displeje uplny ... nic :-).
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 3. 4. 2008 08:19

Na mřížce ventilátoru,napevno zabudovaný,držák a mřížka jsou černé takže nesundávám,bez podrobného zkoumání není zvenku vidět,že v autě může být navigace a nesvítí na to slunce.
Naposledy upravil polda dne 3. 4. 2008 10:16, celkově upraveno 1
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 3. 4. 2008 10:10

Důležité jsou 2 věci. Aby i na slunci bylo na displej vidět a nepřekáželo to ve výhledu. Já mám navigošku vedle levého okenního sloupku. 8)
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod river 3. 4. 2008 10:35

Uprostřed čelního skla, co nejníž k palubní desce, ale zase tak, abych neucpal ventilační pruduchy. Dlouho jsem sháněl držák s co nejkratším ramínkem, nakonec vyhrál Celly Flex 3. Tu nohu mám co nejkratší kvůli slunci a ,,přeostřování,,. Mám trochu problém se zrakem a když se dívám z auta padesát metrů před sebe a najednou na navigačku, čedesát centrimetrů od očí, chvíli mi trvá, než zaostřím. Jinak správně nesmíš mít na čelním skle nic, co by vadilo ve výhledu z vozu. Takže žádná přicucka na čelní sklo! Ikdyž jsou švestky k tomuto celkem tolerantní, nikdy nevíš, jak se zrovna vyspí. Správně by to mělo být tak, jako to má KMARTY. Ikdyž ten červený disk je dost drahý a dá se nahradit jakýmkoli jiným poddajným kouskem hladkého plastu na oboustranné lepiící pásce, třema 3M.
river
Junior

Odeslat příspěvekod Rohlik22 3. 4. 2008 18:14

Já mám tomtoma uprostřed hned vedle kapličky... přisátou na skle co nejníž, teda vlastně položenou na palubce...

Nedávno jsou koukal na nějakej pořad v televizi a tam se přímo policista vyjadřoval k umístění třeba navigace na sklo a obecně prý platí, že spodní okraj skla, kde vidím jenom kapotu, čili nějakých 10 cm od spodního okraje, si můžu přisát co chci. Že to není brané jako zorné pole. To stejný má platit i o zatmaveném pruhu skla pod střechou.
Rohlik22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fox50 14. 4. 2008 13:41

TomTom Go920 app:9.026.483454.1 + 2GB USB SanDisk Ultra II,
Mapa: Europe 855.2885, TomTom Home 2.7.6.2056
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Fox50
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michalek 14. 4. 2008 14:02

Obrázek
Michalek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 22. 4. 2008 10:22

ja to dávam takto: Obrázek Obrázek pri vysokom slnku kedy až tak nesvieti do očí alebo keď je zamračené ide držiak o niečo vyššie ...
hurkar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků