Software na zpracování GPS souřadnic

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mausr 8. 1. 2008 08:37

Nevíte někdo prosím o softwaru, kde by se zadalo několik adres ČR a ten by vyexportoval GPS souřadnice. U jedné adresy to není problém, to zvládnou mapy.cz apod. Děkuji za případnou radu.
mausr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod |Mio| 8. 1. 2008 19:12

To bys musel mit zkalibrovanej zdroj s databazi adres, neco jako maji internetove mapy jako seznam, centrum atd.


Asi nejjednodussi je napsat si (nechat si napsat) aplikaci ktera bude pouzivat prave tyto zdroje.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod wsx234 9. 1. 2008 10:30

treba vsak pripomenut, ze urcovanie suradnic podla adresy je dost velky biznis a ak by si to chcel pouzit vo velkom, tak vazne porusujes lecenciu toho portalu. ak sam pre seba na par adries a nechce sa Ti len niekde klikat desat krat a napises si skript, tak potom sa urcite prizmuri oko :)
wsx234
Junior

Odeslat příspěvekod Jerry 2. 4. 2008 21:42

No resil jsem stejny problem, tak jsem si objednal databazi UIR-ADR od Ministerstva prace a socialnich veci. Prislo CDcko, nainstaloval jsem program, zjistil jsem, ze data jsou z roku 2004. Tak jsem asi 12 hodin stahoval z jejich webu aktualizace a nechal je program aktualizovat databazi (netusim proc to slo tak pomalu).

A vysledek? Databaze je super, jsou tam vsechny adresy v CR, jenze souradnice jsou jen u nekterych adresnich bodu prevazne ve velkych mestech. Nakonec jsem zjistil, ze to pisou i na oficialnim webu, jen to bylo schovane. Kdyz clovek pouziva webove rozhrani, jsou souradnice u vsech adres, protoze jsou z jineho zdroje, kdyz si nechate poslat CD, tak jsou souradnice jen ve velkych mestech, udajne zatim. :)

Pak jsem zkousel vydolovat souradnice z databaze jineho ministerstva, ale tam pro zmenu bylo vsechno krome souradnic. Puvodne jsem jim chtel napsat a diskutovat o tom, za jakych podminek mi daji databazi komplet, ale mezitim prisly jine priority.... :?
Jerry
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků