Google Earth nema mapovou vrstvu?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 26. 8. 2007 08:37

Zdravim mam dotaz, jde v programku Google Earth nejak zapnout mapova vrstva? tak jako v Google maps, coz jsou podle me pekne mapy. nikde jsem v nastaveni mapovou vrstvu nenasel. treba nejakym pridavnym addonem (KML soubor) by to jit mohlo.

pokud je to vysada jen PLUS verze tak se omlouvam za dotaz (presto KML souborem by to jit melo?) ale kdyz jsem se dival na srovnani free a plus verze tak tuhle informaci tam nevidim, jen podporu GPS, vetsi rozliseni fotek, rychlejsi pristup a import cvs souboru.

OT:
skvely na tohle je programek NASA World Wind, jenze ten neni tak rozsireny takze do nej nejsou zadne addony.
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jerry 26. 8. 2007 10:35

Samozrejme to zapnout jde. Maji tam celou radu vrstev, ktere se daji jednotlive zapinat (silnice, nazvy mest, zeleznice a letiste...).
Nejsem si uplne jisty, jestli na to ma nejaky vliv nastaveni, uz to mam nainstalovany dlouho (obycejnou verzi, zdany plus), ale ja mam zapnuty sidebar, ktery se sklada ze 3 casti: Search, Place a Layers. Takze v tom okynku Layers staci zakliknout treba Roads a zobrazi se silnice podobne jako v Google maps. Co delaji zbyle vrstvy staci vyzkouset.
Jerry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 27. 8. 2007 07:06

Jerry píše:Samozrejme to zapnout jde. Maji tam celou radu vrstev, ktere se daji jednotlive zapinat (silnice, nazvy mest, zeleznice a letiste...).
Nejsem si uplne jisty, jestli na to ma nejaky vliv nastaveni, uz to mam nainstalovany dlouho (obycejnou verzi, zdany plus), ale ja mam zapnuty sidebar, ktery se sklada ze 3 casti: Search, Place a Layers. Takze v tom okynku Layers staci zakliknout treba Roads a zobrazi se silnice podobne jako v Google maps. Co delaji zbyle vrstvy staci vyzkouset.

jo to ano, treba tebou jmenovane silnice si zapnout umim. Ale ja mel na mysli mapu. tak jako mas v google maps 3 vrstvy a to: maps, satellite, hybrid tak tohle zapnout i v google earth. Tim, ze zapnes silnice z toho udelas maximalne hybrid. Ja se ale ptam jestli tam jde prepnout satelitni snimky na mapu.
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jerry 27. 8. 2007 15:43

Zvedavec1 píše:jo to ano, treba tebou jmenovane silnice si zapnout umim. Ale ja mel na mysli mapu. tak jako mas v google maps 3 vrstvy a to: maps, satellite, hybrid tak tohle zapnout i v google earth. Tim, ze zapnes silnice z toho udelas maximalne hybrid. Ja se ale ptam jestli tam jde prepnout satelitni snimky na mapu.


Aha, tak to jsem to asi spatne pochopil. Priznavam, ze chtit videt v google earth jenom cistou mapu, me nikdy nenapadlo. Mne vetsinou stacilo zobrazeni mest a silnic, coz je tedy spis hybridni zobrazeni.

Pomoci KML souboru by to urcite vyresit slo, ale nevidel jsem takovy, dal by se napsat. Ale pokud v posledni verzi je uz prepinani zobrazeni na oblohu, tak treba tam casem tu moznost pridaji.
Jerry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 28. 8. 2007 16:47

Satelitni snimky vypnout nejdou, pokud ti jde o to.
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 29. 8. 2007 08:57

Dr.Sid píše:Satelitni snimky vypnout nejdou, pokud ti jde o to.

Ani tak mi nejde o to vypnout satelitni snimky, jako o to zapnout mapovy podklad (ci jestli chces, tak prekryt puvodni vrtsvu mapou) :nenapadne

jako je treba Rumsey Historilac map vrstva (nevim jak ve starsich verzich ale ve 4.2 je)

to jsou ale historicke mapy, ja chci ale normalne dnesni mapy nacitane treba z maps.google.com

myslim ze jerry uz muj dotaz pochopil, tak snad ho chapes uz i Ty
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Sid 29. 8. 2007 10:13

No chapu .. chapu co chces videt. A to jsou podle mne silnice bez satelitnich snimku. Silnice si zapnout muzes. Vypnout satelit je jediny problem.
Google maps maji jednodussi interface takze pouzivaji jenom par prednastavenych pohledu a nelze vypinat jednotlive vrstvy, Google Earth zase neumi ukladat prednastavene pohledy.

Proste zpusob jak tam videt to same na Google maps neni.

Dalsi zajimavy rozdil je ze Google Earth ma silnice vektorove, ale Google maps je ma jako rastrovou vrstvu. Google Eearth ma rastrove pouze vysku a satelit (tedy jenom to co nutne musi byt rastrove).
Dr.Sid
Junior

Odeslat příspěvekod neuro 30. 10. 2007 22:59

neuro
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků