Test Bluetooth GPS přijímačů

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 14. 2. 2007 20:59

Pro http://www.navigovat.cz a časopis Mobility chystáme test Bluetooth GPS přijímačů. Rádi bychom znali váš názor: které přijímače nabízené v současné době považujete za zajímavé? Které byste rádi viděli ve srovnávacím testu?

Děkujeme za vaše tipy :wink:
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kcg 14. 2. 2007 21:14

Dobry den,
privital bych test Nokia LD-3W a Evolve (MT3) -- tedy SiRF III a MediaTek.
Diky!
Karel
kcg
Junior

Odeslat příspěvekod landys 26. 2. 2007 20:26

Mám stejný zájem jako kcq, možná bych ještě přidal něco s dalším čipem - desetikanálový SiRF GSC2 (třeba NaviLock BT-328) či s šestnáctikanálovým Nemerixem (Qstarz BT-Q800) nebo s dvanáctikanálovým Sony (NAVIBE GB621). Nokia LD-3W nemá nikde na webu uvedené parametry, jen že je to SiRF Star III. Zajímaly by mě časy náběhu, citlivost, kompatibilita s PDA/mobilem/notebookem. U mě se jeví ta solární Evolve (MT3) jako jasný favorit. Dejte vědět až budou testy venku a kde je najdeme!
Dík ;-)
BMW 535i LPG ;-)
Bel 945CZ v. 5.6
Parrot 3100 LCD
Yakumo Delta 300 GPS+TomTom 6.00,Dynavix,SmartMaps,iGo,...+Krusell
Nokia N80ie+TomTom 6.010+Krusell
landys
Junior

Odeslat příspěvekod .mtn 27. 2. 2007 04:13

Nokia LD-3W, Evolve (MT3) kazdopadne. A pridal bych pro srovnani dnes jiz legendarni i-Tec BT-339.
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod CrazyKid 27. 2. 2007 09:38

Určitě by mě zajímala také srovnání LD-3W s čímkoli v katekorii s SIRF III i bez.
SE T610; E50 + 1GB Kingston + LD-3W; NB Toshiba L20-183 + externí šuplík eSATA + disk WD 3200KS SATA II
CrazyKid
Junior

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 27. 2. 2007 12:38

Zatím máme Evolve s čipem Mediatek a solárním napájením, dvakrát Navibe, jeden s čipem Sony a jeden s Sirf, plus jeden haicom a Nokia také s čipem Sirf III. Možná přidáme pro srovnání starší Sirf II - iTec 308 a také pro srovnání - integrovaný GPS modul Sirf III v Mio P550. Další jsou zatím v jednání :wink:
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landys 27. 2. 2007 13:44

Fajn, tak nezapomeňte prosím kromě časů nábehu a citlivosti i na čas pohotovosti, případné power save a hlavně systém solární berličky u Evolve. Doposud nikdo neodpověděl, zda se Evolve umí tím panelem i dobíjet, nebo si tím jen umí o cca třetinu prodloužit dobu použití.
BMW 535i LPG ;-)
Bel 945CZ v. 5.6
Parrot 3100 LCD
Yakumo Delta 300 GPS+TomTom 6.00,Dynavix,SmartMaps,iGo,...+Krusell
Nokia N80ie+TomTom 6.010+Krusell
landys
Junior

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 27. 2. 2007 14:15

Plánujeme testy doby náběhu - po několika dnech nečinnosti, několika hodinách nečinnosti. Dále výdrž akumulátoru v reálném provozu - při komunikaci via Bluetooth s PDA. Pak průjezdní trasu se záznamem do mapy a ještě měření přesnosti vztaženou na referenční bod.

Co se solárního článku týče, jsem také velmi zvědav, myslím ale, že bude i dobíjet akumulátor (tak jako například solární baterie k mobilu)
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landys 27. 2. 2007 18:02

Jasan, s některými GPS je taky problém při chůzi - při statické navigaci. Ta moje třeba na balkóně ukazuje 5 satelitů, ale polohu o 300 metrů dál. Ta co mám v PDA zase "kmitá" a "cestuje", když zastavím s autem před křižovatkou.
BMW 535i LPG ;-)
Bel 945CZ v. 5.6
Parrot 3100 LCD
Yakumo Delta 300 GPS+TomTom 6.00,Dynavix,SmartMaps,iGo,...+Krusell
Nokia N80ie+TomTom 6.010+Krusell
landys
Junior

Odeslat příspěvekod tom-cz 27. 2. 2007 19:20

landys píše:s některými GPS je taky problém při chůzi - při statické navigaci. Ta moje třeba na balkóně ukazuje 5 satelitů, ale polohu o 300 metrů dál. /quote]

když vylezeš na balkon tak to bereš jako chůzi? on je v tom docela rozdíl. mě tomtom nav. 6 taky ukáže, že jsem o ulici dál než jsem, když ho jenom vystrčím z okna :wink: při chůzi/jízdě je ale přesnost na pár metrů.
tom-cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 27. 2. 2007 19:27

Ano, s jevem Static GPS počítáme - vyskytuje se u většiny Sirf III GPS přijímačů. Při testech jej vypneme pro srovnatelné výsledky
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.II 27. 2. 2007 21:11

U toho času náběhu bych vyzkoušel i dobu zachycení signálu po vypnutí a znovu zapnutí na místě vzdáleném třeba 100 km.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landys 27. 2. 2007 21:14

Trošku finančně náročné testy :D
BMW 535i LPG ;-)
Bel 945CZ v. 5.6
Parrot 3100 LCD
Yakumo Delta 300 GPS+TomTom 6.00,Dynavix,SmartMaps,iGo,...+Krusell
Nokia N80ie+TomTom 6.010+Krusell
landys
Junior

Odeslat příspěvekod kcg 28. 2. 2007 08:02

[quote="Jiří Kuruc"tAno, s jevem Static GPS počítáme - vyskytuje se u většiny Sirf III GPS přijímačů. Při testech jej vypneme pro srovnatelné výsledky
kcg
Junior

Odeslat příspěvekod Jiří Kuruc 28. 2. 2007 09:55

Test při chůzi lesem a údolím - klidně můžeme, ale: v současné době jsou stromy holé, takže co se rušení týče, nic moc :-(

Plánujeme současné měření všech přijímačů při cestě autem ve městě mezi vysokými budovami.
Jiří Kuruc
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků