navigace v aute - proc neni CR?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod glimmer 26. 12. 2006 20:21

dobry den,
zatim jsem odpoved nikde nenasel. ted trosku budu generalizovat, ale proc v autech vetsinou neni mapa CR? ve vsech prenosnejch ty mapy existujou. Od p.Lutonskeho vim ze jsou 2 spolecnosti. Navteq (horsi) a TeleAtlas. Pokud tyto spolecnosti delaji podklady pro mapy a pak se davaji do prenosnych, proc proboha nejsou v autech? nerozumim. Mam Ford FOcus2 a nic. V Audi nic.Pokud bych mel v Audi navigaci na CD(tedy cernobilou) tak mapu mit budu. Ma nekdo pro tohle vysvetleni? Ja ani nepotrebuju komunikaci v cestine, to mi prijde zbytcne.
diky
glimmer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jouda.II 26. 12. 2006 20:58

glimmer píše:dobry den,
zatim jsem odpoved nikde nenasel. ted trosku budu generalizovat, ale proc v autech vetsinou neni mapa CR? ve vsech prenosnejch ty mapy existujou. Od p.Lutonskeho vim ze jsou 2 spolecnosti. Navteq (horsi) a TeleAtlas. Pokud tyto spolecnosti delaji podklady pro mapy a pak se davaji do prenosnych, proc proboha nejsou v autech? nerozumim. Mam Ford FOcus2 a nic. V Audi nic.Pokud bych mel v Audi navigaci na CD(tedy cernobilou) tak mapu mit budu. Ma nekdo pro tohle vysvetleni? Ja ani nepotrebuju komunikaci v cestine, to mi prijde zbytcne.
diky
Do Fordu opravdu podle dostupných informací není, ale v Audi je do klasické koncernové VW navigace mapa s nejlepším možným pokrytím (v porovnání s jinými značkami).
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Make Love and War 30. 12. 2006 00:50

Pozor!!!! Pises, ze Navteq je horsi. TO NIE JE PRAVDA !!!!!!!!!!! Ma horsie pokrytie Ceska. Slovensko skoro vobec - iba Bratislava a Kosice + hlavne tahy, ale kvalita map je rovnaka, mozno lepsia u Navtequ. U vas v CR je situacia ina. Relativne kvalitnu mapu ste dostali uz okolo roku 2001. Tu zaplatila Skodovka. CR zmapovala spolocnost CEDA a odpredala ju TeleAtlasu. TeleAtlas ma vyznamnu korporatnu zmluvu s Volkswagen Group a preto dodava mapy celemu koncernu. Navteq zacal na zelenej luke z nicoho a pokryl zapadnu cast vasho uzemia + velke mesta. Ako pisem. Situacia je u vas ina. Ked sa ale pozrieme na mapy Nemecka, Francuzska atd., pozrieme sa na zahranicne fora, tak budeme velmi prekvapeni, ako sa na TeleAtlas nadava. Sam mam mapy TeleAtlas-u ( Igo ) a viem o com hovorim. Zhrnul by som to asi nasledovne. Vsade je lepsi ( mozno ) Navteq, v Cechach ale TeleAtlas. :oops:
Make Love and War
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glimmer 2. 1. 2007 19:15

aha, tak to ti moc dekuju. me nejvice zajima moje milovana Francie. CR potrebuju jen abych si mohl spocitat jak pojedu uz doma a ne na hranicich. takze CR mi staci normalni pokryti. tak to si jdu procist zahranicni fora
glimmer
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků