Poraďte prosím navigaci do auta a na kolo

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod cevacevikus 22. 10. 2006 16:11

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jakou navigaci by jste mi doporučili na kolo, do auta a případně na motorku.

Na kole rodiče najezdí cca 1000km ročně a chtěli by navigaci využívat i v autě a případně aby byla vhodná na motorku když pojede sestra s přítelem na dovolenou po Evropě (třeba i 3000km).

Jde mi hlavně o výdrž baterie a univerzálnost co se týče map. Aby tam šly popřípadně nahrát topomapy kvůli cyklistice či nějaké jiné vhodné na kolo. Samozřejmostí je hlasová navigace a plánovač tras kvůli autu a motorce(tam samozřejmě bez hlasu).

Až na výdrž by to splňovalo PDA, ale to vydrží jen 3,5 hodiny a také nevím jak dlouho by vydrželo na kole nebo na motorce co se týče mechanické pevnosti a případného cáknutí z kaluže.

Zajímala by mě taky osobní zkušenost s navigací s mobilním telefonem hlavně co se týče výdrže baterie.

Předem děkuji za všechny typy na přístroje.
cevacevikus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xpj 25. 10. 2006 20:24

Co třeba Garmin GPSMAP 60CSx?

http://www.garmin.com/products/gpsmap60csx/
Garmin eTrex Legend (2Q 2005-4Q 2006)
Garmin GPSMAP 60CSx (4Q 2006-forever) + Topo Czech v1.2
xpj
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 10. 2006 20:43

Já bych řekl, že nic tak univerzálního neexistuje. Vždy bude něco vadit a chybět.

Spíš než po turistické 60CSx bych se díval třeba po Garminu Quest. Hlavně kvůli hlasové navigaci, která je v autě nutná.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trutnováček 25. 10. 2006 20:52

Jdou automobilové navigace využít i pro Turistiku? A hlavně geocaching?
Jdou tam třeba přehrát jednotlivé mapy? Silniční za turistickou a tak?

Teda.. spíše než v autě bych to využíval na moto..a na tu turistiku..
Trutnováček
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 25. 10. 2006 20:56

Většinou je můžete vzít do ruky, protože mají vestavěnou baterii. Ale mapy jsou automobilové, takže v lese se nedají použít.

Výjimkou je snad jen Garmin, jehož turistickou mapu lze doinstalovat i do jeho přenosných navigací, třeba do Nüvi. Ale i tady je to primárně autonavigace a je třeba počítat s kompromisy.

Já jsem tady zastánce jednoúčelových zařízení: jednu navigaci do auta a jinou do hor.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xpj 26. 10. 2006 20:55

Marek L. píše:Já jsem tady zastánce jednoúčelových zařízení: jednu navigaci do auta a jinou do hor. /quote]


Souhlas. Pokud ale někdo na kole najede 1000km a a jednou za rok na týden vyrazí po Evropě autem a nechce kupovat oboje navigace, tak mi z toho jasně vychází spíše ta turistická.

A GPSMAP 60CSx je podle mě přístroj, který by tomu vyhovoval - protože má i navigační funkce :-)
xpj
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků