Zapnuti WAAS/EGNOS na LD-3W

Turistika, RDS-TMC, internetové mapy a další

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod |Mio| 12. 6. 2007 23:33

Zapnuti EGNOS u LD-3W vydrzi vzdy jen docasne, nelze zapnout na porad.

Ta odchylka muze byt zpusobena statickou navigaci, coz by odpovidalo tomu ze jakmile se rozjedes tak se to zpresni.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Blue_Dot 13. 6. 2007 09:13

Statickou navigaci mam vypnutou - v tom to asi nebude. proste pozoruju odchylku mezi polohou pri SIRF a pri NMEA a nevim v em to je. Lze tedy nejak zapnout EGNOS z PDA? zkousel jsem SirfDemo pro WM5, ale nedokazu se potkat v SirfDemu s COM porty a nevim co s tim. Zkousel jsem MMsirf - ten tvrdi ze "Unable to switch back to NMEA mode". Je nejaka jinam moznost v PDA zapnout EGNOS? A je nejaka moznost zapnout i LD-3W nastalo SIRF, nebo ho pokazde budu muset prepinat pomoci Aplsirfu?
Diky
Blue_Dot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prusvit 13. 6. 2007 14:54

Zdravim, pro PDA je dobry SirfTech s moznosti nastaveni ledasceho. Rozdil v polohach i vysce pri SiRF a NMEA zaznamenavam take, ale u mne je zcela jednoznacne presnejsi udaj pri NMEA, proc nevim (upozornuji ale, ze fw 3.2.1 na E-Tenu, ale myslim, ze cip je stejny s Nokii, tu mam taky, takze jeste porovnam ony rozdily v NMEA a SiRF. Doposud bylo chovani uplne stejny.
prusvit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod visper 14. 6. 2007 15:57

Blue_dot obávám se, že ten problém přepínání NMEA/Sirf je vlastnost BT v Nokii, protože mě funguje MMsirf na WM5 normálně, ale na BT-339. Sirfdemo pro PPC má i u mne problém s portem, pomůže utilitka WM5GPSFIX. Sirfdemo PPC sice umí přepínat NMEA/Sirf, ale zase nemá možnost zapnout SBAS. Sirftech zase zapne SBAS, ale při přechodu do NMEA mi ho shodí. Takže mám postup: Sirftech, skočit do Sirf protokolu, zapnout SBAS, vyskočit, zapnout Sirfdemo, přepnout do NMEA. Oóóó jak jednoduché :tleskani
Ještě že mi jde ten MMSirf. Mimochodem doba radosti pro 3.1.1 zase skončila, 14 dnů mi to ani neškrtlo, jak jste na tom?
visper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lackey 20. 6. 2007 13:37

visper píše:Blue_dot Takže mám postup: Sirftech, skočit do Sirf protokolu, zapnout SBAS, vyskočit, zapnout Sirfdemo, přepnout do NMEA. Oóóó jak jednoduché :tleskani
Ještě že mi jde ten MMSirf. Mimochodem doba radosti pro 3.1.1 zase skončila, 14 dnů mi to ani neškrtlo, jak jste na tom? /quote]

Ako je mozne vyskocit zo Sirftechu a pritom nezavriet komunikaciu s Nokiou ??? Vyskocit je co za pojem ? Minimalizovat alebo ukoncit ? U mna ked ukoncim Sirftech, tak sa komunikacia zrusi a Nokia ide zasa v NMEA. Ak Sirftech len minimalizujem, tak komunikuje s GPS cez COM6 a teda tento port blokuje a nie je mozne potom pustit akukolvek inu app. na COM6. Ako to teda robite vy ???

diky
lackey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod visper 21. 6. 2007 10:47

Vyskocit = ukoncit. Omlouvam se za nepresne vyjadrovani. To bude asi ten rozdil, ze Nokia sama prepne do NMEA. Ostatni vyrobci to nedelaji. Moje BT-339 zustane v Sirfmodu a potom se divim, ze mi nejde treba Tomtom. Musim spustit Sirftech nebo Sirfdemo nebo MMsirf a prepnout do NMEA. Anebo staci vypnout a zapnout tlacitkem, ale tim zase zapomene SBAS.
visper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod avatorl 2. 8. 2007 14:43

My native language is Ukrainian. So I can understend some words of Chezh, but not at all. It is hard for me to read all this topic. Please, help me. Did anybody enable WAAS/EGNOS on Nokia LD-3W?

I mailed Ukrainian and Finnish Nokia Contact Centre, but hey dinn't really help me. It is like the run around.
avatorl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Voborka 2. 8. 2007 22:51

Zdravicko.
Procital jsem ruzne thready a chtel bych se zeptat na dve veci ohledne LD-3W s firmware 3.2.4.

1.) Je u LD-3W s touto verzi firmware uz vypnuta staticka navigace, nebo je nutne ji vypnout rucne napr. pres SirfDemo?
2.) Je nutne u LD-3W s timto firmware zapnout WAAS/EGNOS pomoci SirfDemo, nebo je uz toto defaultne zapnuto?

Predem diky za objasneni.
Voborka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod |Mio| 3. 8. 2007 08:22

1.) Staticka navigace je defaultne zapnuta
2.) WAAS/EGNOS je defaultne vypnuta
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SAKULPOL 21. 2. 2008 14:26

Ahoj
tak co jsem se dozvedel tak do modulu nejde nahrat novej SW jde to jenom od vyrob. dalsi aktualizace nejni mozna
SAKULPOL
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xamm 28. 2. 2008 15:46

No.Ja som Ld 3w kupil v decembri 2007.Staticku navigaciu som vypinal,aj ked modul reagoval aj pri nizkych rychlostiach.V manuali bolo pisane,ze modul podporuje WAAS/EGNOS a zalezi od aplikacie ci to podporuje.
xamm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leonow32 25. 6. 2008 23:13

Dobry den

Have You discovered how to switch EGNOS on? I have LD-3W with Nokia E70 (s60v3)

The only program I've found that seens to support EGNOS is AFTrack (from http://www.afischer-online.de/sos/AFTrack/) but it doesn't work. When I choose "turn waas/egnos on", the sky-view blinks few times and "lost connection to GPS". Have You tried this application?

Zdravim Vas (damn, I was learning Czech 6 years ago and I don't remember anything else :-D )
leonow32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leonow32 26. 6. 2008 07:30

And how to check what irmware I have?
leonow32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ados.linka 7. 8. 2009 19:08

Dobrý den, zkoušel jsem návod s Nokií LD-4W a úspěšně. Až na malou chybku. Když si zapnu DGPS, tak chvilku sedím a dívám se na monitor jestli se nezafixuje. A když se zafixuje tak jsem happy. Ale jak chci přepnout do řežimu NMEA tak to ukáže tu tabulku, dám podle návodu Sent a nic se nestane. Tabulka zmizí a nejde ani Sirf ani NMEA. Naštěstí jde Nokia zresetovat :-) Neco jsem četl a pochopil že když se příjmači/čipu nelíbí přenosová rychlost tak proste přestane komunikovat. Ale já nevim v čem dělám chybu :-| Možná je to tím že je to jiný typ modulu, ale na to bych tak nespoléhal. Předem děkuji za odpovědi :-))
ados.linka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ados.linka 8. 8. 2009 14:42

Ahoj! Tak poradíte mi někdo proč se nemůžu přepnout do NMEA modu? Sice DGPS zapnu ale jelikož to zustane v Sirf modu tak je to v praxi nepoužitelné. Dělal jsem všechno podle návodu. Verzi FW mám taky ok(3.2) ale při přepnutí zpět do NMEA modu přestane modul komunikovat a vyřeší to až restart(stisknutí zapínacího tlačítka+připojení k nabíječce). :'(
ados.linka
Kolemjdoucí

Předchozí stránka