Zapnuti WAAS/EGNOS na LD-3W

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod deriva 25. 4. 2007 20:08

...muzes mi trosku priblizit, jak to jde flashnout pres bluetooth? Do ted jsem myslel, ze to pres BT nejde.
deriva
Junior

Odeslat příspěvekod visper 25. 4. 2007 20:29

Jde to, sirf ma nastesti v sobe loader. Prozradim to, doufam ze mne nekdo nezabije. Pouze na vlastni nebezpeci!!
Postup:
Napred spustit SirfDemo a prepnout do Sirf protokolu.
Potom Action>Transmit serial message
Napsat 94 a potom Send (jako Sirf binary) Tim se zapne loader.
Odpojit a zavrit SirfDemo (neprechazet do NMEA !!)
Spustit Sirf Flash 2.15 nebo novejsi
Nastavit com a rychlost 57600
Zaskrtnout Erase relevant sectors only
Najit soubor a Execute
Az to skonci tak vypnout a zapnout prijimac
Znova spustit SirfDemo, pripojit a dat Factory reset
Pokropit svecenou vodou a cekat jestli nabehne.
Dekovne dary smerujte na mne, stiznosti na lamparnu!
visper
Junior

Odeslat příspěvekod |Mio| 26. 4. 2007 17:37

hele, tohle jsi fakt osobne zkousel??

Ja uz jsem flashoval vselicos, sel jsem i do rozumneho rizika, ale flashovat pres bluetooth zarizeni ktere nema dostatek operacni pameti pomalu ani na CRC kontrolu to je kamikaze.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod visper 26. 4. 2007 18:27

Ne, zatim nezkousel. Ale je to firemni predpis fy Holux Taiwan, vyrabi taky GPS. Mam to v pdf i z obrazkama. Jenom tak naprazdno to riskovat nechci, ale kdyby nekdo sehnal ten firmware, tak do toho jdu. Nebo se muzeme slozit a koupit od Sirfu "Evalution kit" a potom od nich stahovat firmwary dle libosti.
Ted tady zrovna zkousim porovnavat Nokii s mojim Itecem. Citlivost zhruba stejna, na Egnosu to blbne taky podobne, ale nasel jsem dva rozdily. Staticka navigace je u Nokie defaultne zapnuta, u Itecu vypnuta. U Itecu mi jde zapnout SBAS i z NMEA (z GPS Infa i z AFtracku). U Nokie se mi to dari pouze ze Sirf protokolu.
U Itecu je firmware 3.1.1LowV, u Nokie ten co mate vy.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod |Mio| 26. 4. 2007 18:36

Tak u LD-3W po poslani kodu 94 se modul kousne a s flashtool nekomunikuje. Zkusim to jeste az bude baterie plne nabita a nebudu nabijet.


EDIT: Bohuzel Nokia je proti otravovani naprosto imuni. A to i od vlastnich servisnich techniku.

EDIT2: Tech 94h nebo 148 je standardni prikaz Sirf, ale SirfFlash inicializuje update stejne. Takze nevim jestli pomuze to tam posilat vickrat.
Naposledy upravil |Mio| dne 26. 4. 2007 19:42, celkově upraveno 2
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod visper 26. 4. 2007 18:51

Hmmm.. to je blbe. Ono je taky mozny, ze ten kod 94 plati jen pro ten Holux a kazdy vyrobce si da jiny aby jim do toho nekdo nelezl. Ale pokud ho maji vsichni jen doumistny, tak je to jen 256 moznosti hexa. Tak zkousejte:-)) A otravujte Nokii. Jeden Anglican dlouho otravoval ten Holux ze mu nejde poradne EGNOS a ze chce novy firmware. A oni porad at to posle na Taiwan, ze mu to zdarma nahraji i postovne zaplati. On to nechtel nikam posilat a asi po desatem mailu ho meli tak plne zuby, ze mu poslali ten firmware i s navodem jak to flashnout. Tak do toho!
visper
Junior

Odeslat příspěvekod |Mio| 26. 4. 2007 19:54

Kdyz tak studuju ten Sirf protokol, tak si myslim ze by nebyl problem inicializovat DGPS pres SBAS s presne danymi parametry aby nemel problemy s hledanim a komunikaci se satelitem.

Ale neni to prilis koser reseni a nevim jak moc treba prave LD-3W nema omezeny protokol. Predpokladam ze prechodem do internal boot modu se automaticky zakaze seriovy port BT.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 1. 5. 2007 09:33

Trochu OT, ale musím se o to podělit.

Už z tohodle normálně začínám magořit. Dneska v noci se mi zdálo, jak se mi podařilo přes AFTrack zapnout EGNOS a potom už to krásně fungovalo...no nejsem zralej na Bohnice? Boze, boze..
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krokodýl 1. 5. 2007 22:39

jannnn píše:Trochu OT, ale musím se o to podělit.

Už z tohodle normálně začínám magořit. Dneska v noci se mi zdálo, jak se mi podařilo přes AFTrack zapnout EGNOS a potom už to krásně fungovalo...no nejsem zralej na Bohnice? Boze, boze..e/quote]


Též si dovolím , mě se uý o tom taky zdá, pánové co takový nějaký GPS ústav :mrgreen:
Krokodýl
Junior

Odeslat příspěvekod visper 2. 5. 2007 08:37

Tak drzte pokoj v Bohnicich, ale okna na jih! :-))
Podarilo se vam nekdy zbledemodrat 120 nebo 126? Me to slo vzdy jen na 124 a kdyz ted nejede, tak mam po pokusech.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod |Mio| 2. 5. 2007 15:06

JJ, 126 se mi chytla, ale je to par dni nazpet.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod visper 7. 5. 2007 19:58

Tak to jsem z toho jelen, srnec a daněk dohromady. 124 nejede tak to zkouším na 126. Našel jsem místo kde mám signál přes 40. Satelit ukazuje status 3F, koukám na to několik hodin a je pořád tmavomodrý a DGPS nenapíše. Je zajímavé, že když byla 124 bleděmodrá, tak měla status taky 3F. Tak v čem je rozdíl? Podle serveru vysílají vše co mají. Jedou v módu MT0/2, ten by měly brát všechny přijímače, mají tam Integrity, Corrections, Ranging, naše čtverce. Napadlo mne jestli třeba nestačí timeout těch 18 sec., ale nejde mi to změnit ani posláním kódu. Teď tady vidím v protokolu Sirf, že software GSW3 tuto změnu nedovoluje. Docela by mne zajímalo jestli teď jedou Garminy. Volal jsem jednomu známému co ma Garmina se Sirf III a říkal, že mu to taky nejde, ale nejsem si jistý jestli to umí. Tak teda nevím...
visper
Junior

Odeslat příspěvekod prusvit 8. 5. 2007 08:22

Tak jsme na tom podobne. Navic jsem "zahajil" i testovani s E-Tenem M700 (taky Sirf III a sw verze 3.2.1) a chova se to naprosto stejne s LD-3W. Naprosto stejne "vidi" nase zajmove satelity apod. Oproti Nokii mam ale u E-Tena jistotu, ze si pamatuje nastaveni i po vypnuti aplikace. Na druhou stranu se pak obcas divim, proc najednou nefunguje TomTom :-)
Vcera odpoledne nad Brnem 126, signal silny a nic (obvykly stav 2D). Zrovna ted se mi strida 124 a 126, ale opet obe jen se stavem 2D (stav 3F jsem zatim nikdy nezaznamenal).
prusvit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod visper 8. 5. 2007 10:02

To je taky zajimavý já mám na té 126 normálně stav 2D a do stavu 3F to skočí až když se signál blíží ke 40. To se mi daří na pár centimetrech v rohu okna, asi se tam sečtou odrazy, je to ale stejně prd platný, DGPS nenaskočí. Ale když byla 124 ve stavu "bleděmodrosti", tak naskakovalo 3F už kolem 30 a šlo to všude i přes zeď nebo střechu. V Aftracku se to projevovalo čtverečkem který kromě tunelu držel všude.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod |Mio| 8. 5. 2007 15:00

Ja si myslim ze zakladni problem je porad tady:
http://www.egnos-pro.esa.int/IMAGEtech/ ... praha.html

A to ze to me jde je jenom tim ze jsem bliz k Varsave a Darmstadtu pro moji pozici jsou jeste jejich korekcni data platny.

Pockame az bude EGNOS poradne zprovoznenej a pak uvidime.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků