Zapnuti WAAS/EGNOS na LD-3W

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod visper 22. 4. 2007 19:39

Porad jeste nemam pristup na ten zatraceny server, doufam ze se to zitra vyresi. Vypada to, ze tema ctverci to ale nebude, semtam vypadne nektery v okrajovych castech Evropy. Pro CR prichazeji v uvahu tri: 50N,10E 50N,15E a 50N,20E, ty jedou trvale na vsech trech PRN. Takze piste casy kdy vam to jede (bledemodra) a na kterych PRN a ja se pokusim zjistit co se v tom vysilani meni. Zatim pozoruji tri stavy:
1. nechytnu nic ani za boha
2. problikne tmavomodra a zmizi. Tomu se da zabranit zapsanim cisla PRN natvrdo, potom drzi, ale zustane jen tmavomodra.
3. naskakuje ochotne bledemodra a drzi. To je ten spravny stav, ale vetsinou netrva dele nez pul hodiny.
Neni to signalem ani teplotou (trapil jsem to fenem).
Takze piste pozorovani, zkusim to vyhodnotit a porovnat s tim co vysilaji. Potom to zkusim konzultovat s pracovnikem Sirfu. Napiste taky cislo firmwaru vcetne pismenek za cislem.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 22. 4. 2007 19:45

S těma stavama se dá jen a jen souhlasit, přesně tak je to u mě. Většinu času je ten 1., občas se to změní a začnou problikávat satelity (2.). To, že se připojí, se mně podařilo jen jednou :/

Jinak sem taky žádnou souvislost mezi těmito stavy nenašel..

Každopádně ti držím palce :wink:
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod |Mio| 23. 4. 2007 11:00

Ja s tim problem celkem nemam, sice trva dlouho synchronizace, ale potom mi PRN 124 drzi bez problemu neomezene dlouho, napadla me jeste jedna vec, mozna je to tim ze jsem relativne blizko pozemni korekcni stanici (2 jsou na nemecke strane Krusnych hor coz je ode me "za kopcem") a tim padem mam pro svoji pozici platna data.


PS: Dneska ma SmartcomGPS dovedl na pozici kterou jsem si vybral z letecke mapy s presnosti mene nez jeden metr. Korekce 3D pomoci 8 satelitu z 10 viditelnych. Takze se sice snazime hezky, ale asi zbytecne protoze na Geocaching bohate staci dostat se 10m od cile. A to ani neuvazuju o tom jak presne udal/urcil pozici ten co tu cache zakladal zejo.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod visper 24. 4. 2007 10:44

Tak slava, uz mam pristup na server a vidim veskera data co satelity posilaji. Zatim z toho jeste nejsem chytrej, ale vidim ze PRN124 nejede ted (11:40) vubec, PRN120 a 126 jedou v modu MT0/2 v rezimu Integrity a pro nase ctverce upresnuji. Takze proc mi to dopr... nejde? Snad na to casem prijdu.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod visper 24. 4. 2007 16:19

Tak prvni den pozorovani nic moc. PRN120 vysila messages 0,1,3,4,6,7,9,10,12,17,18,25,26 a ma zaskrtnuto Ranging, Corrections a Integrity. PRN126 vysila to same, ale ty tri polozky zaskrtnute nema. Nase ctverce koriguji obe. A me to dnes ani neskrtlo. Co ten pomateny Sirf jeste chce? PRN124 dnes "blafala" naprazdno, jen MT1 a prazdnou MT6, oficielne byla vypnuta, ta zatim neni predana je jeste v rukou "Industry". Ja ted musim pristihnout tu bledemodrou a zjistit co se tam zmeni.
Ja ten EGNOS na nic nepotrebuji at si ho narvou treba do spic, ale kdyz uz jsem zacal, tak na to chci ciste ze sportu prijit.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod deriva 25. 4. 2007 11:27

Pro visper: Tak jsem nasel cloveka, co se poslednich par dni trapi uplne stejne jako ja :hm

Mam GSW3.1.1-SDK_3.1.00.07-c23B1.00C1.1

Hledam vsude na netu, zkousim vsechno mozne, mam ucet na SISNeT a stale nic jasneho. Chtel bych tedy spojit sily :)

Oficialne SiRF3 od verze 3.1.1 podporuje SBAS(WAAS/EGNOS), ale v praxi se mi to moc nezda. Pred par mesici mi DGPS jen parkrat rychle probliklo. Jeden pracovnik SiRFu to omlouval, ze prijem SBASu je velmi citlivy, citlivejsi nez prijem GPS, dobry vyhled na jih, nejlepe vysoko na kopci, na strese... Chce to mit C/No alespon 32dB-Hz. V zaveru dodal, ze SBAS ale stejne zbytecny a je vhodny tak pro letadla.. Mozna asi vi, jak je to skutecne s prijmem SBASu v SiRFu3.

Posledni dobou me trapi toto: Prijimam signal z PRN120. Je neskutecne silny a stabilni!! Kolem 48 az 50 dB-Hz, prijem a synchronizace probehne hned, ale "STATE" u PRN120 se zastavi na "3F" a tak to zustane i 6 hodin! Fix je stale jen 3D, tzn. nikdy se neobjevi 3d+DGPS. Tak nevim na ci strane je chyba.

Chci se tu podelit o zkusenosti a snad na to prijdem.
deriva
Junior

Odeslat příspěvekod visper 25. 4. 2007 15:19

Vyborne deriva! Spojit sily, jsem pro, ale ja uz jsem jaksi v koncich. Sliboval jsem si, ze neco podstatneho objevim na tom Sisnetu, ale podle toho PRN120 jede trvale a ma vse co je treba. U 124 se da cekat cokoliv, s tou jeste budou chvili "blbnout". Zacinam mit pocit, ze Sirf III ma nejaky zasadni problem s EGNOSEM a jak ctu na cizich forech, tak i s WAASEM. Firma se to snazi ruzne "obkecavat" a svadet na vnejsi vlivy, ale kdyz se vedle sebe polozi Sirf II a Sirf III tak je to jednoznacne. Dvojka se na EGNOS chyta okamzite, prestoze ma celkovou citlivost horsi. Tezko rict jestli je to firmwarem nebo cipem samotnym. Je ale zajimave, ze to ma "svetle chvilky" kdy se chyta naprosto spolehlive, ale netrva to dlouho. Nejsem ale schopen zjistit, cim je to zpusobeno, teplotu jsem vyloucil. Momentalni konstelace ostatnich satelitu? Premyslel jsem i o Dopplerove posunu, kdyz se orbitalni satelit priblizuje tak kmitocet stoupa a prijimac se musi za nim doladovat, ale stacionarka EGNOSU ma kmitocet porad stejny. Ale tim to asi nebude, protoze porad se nektere priblizuji a jine vzdaluji. Tak uz nevim...
Zajimave je co pises, me kdyz se objevi 3F, tak naskoci 3d+DGPS a bledemodra, ale stava se to malo. Vetsinou 2D nebo nic. Firmware mam 3.1.1. LowV. Staticka navigace je u tohoto firmwaru defaultne vypnuta.
Tak si drzme palce, at na neco prijdeme.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod |Mio| 25. 4. 2007 15:56

Jen pro upresneni, EGNOS presel na stejny protokol co pouziva WAAS, takze aktualne neni mezi temito systemy krome stadia vyvoje zadny rozdil.

Ja mam PRN 120 daleko na zapade a nechyta se.

PRN 124 skutecne funguje jen obcas, ale kdyz je pustenej mam intenzitu signalu kolem 20 pri synchronizaci a kolem 40 kdyz zesvetlemodra :-)

PRN 126 mi prijde ze taky jede jen obcas, ale na rozdil od 124 se mi tak dlouho neudrzi.


Nejspis bude nejlepsi si proste pockat na ostry provoz a zatim se spise starat o to aby byla podpora DGPS pres SBAS integrovana do nasich oblibenych aplikaci jako treba SmartComGPS/navigator a dalsich pro ruzne platformy.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod |Mio| 25. 4. 2007 18:26

Jinak kdo zkousel dneska tak No broadcasts today, tedy pro Prahu, viz
http://www.egnos-pro.esa.int/IMAGEtech/ ... _html.html
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod visper 25. 4. 2007 18:36

Tak se asi snazime zbytecne, cesta vede tudy:

I just loaded 3.2.4 firmware onto my SSIII eval unit and now have access to 3 WAAS sources here in California! With version 3.2.0 I could get an occasional glimpse of SV 122, but could never lock; now I can lock onto 135 and 138, both high in the sky (elevations > 40).

In addition, now 122 is now high in the sky and I can now lock it too sometimes !!! It seems to come and go (?)

135 Az = 205, El = 47, C/No = 38
138 Az = 162, El = 49, C/No = 37
122 Az = 219, El = 45, C/No = 30

When I allow Sirf Demo to scan, 138 is preferred.


So I conclude that the firmware is critical to enabling access to WAAS SV's
visper
Junior

Odeslat příspěvekod |Mio| 25. 4. 2007 19:11

To neni nic noveho ze nas stavajici firmware neni idealni.
Tomu kdo psal ten prispevek napis jestli by ti ten firmware neposlal.

Ale mam takovy pocit ze firmware 3.2.X neni kompatibilni s nasimi starsimi chipy ktere maji aktualne firmware 3.1.X, snad pro nas udelaji alespon firmware 3.1.Y ktery bude kompatibilni.

PS: Stale zjistuju na kterych pinech je seriovy port v LD-3W.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 25. 4. 2007 19:13

No super :)

A ted by mě zajímalo, jestli mi ten fw Nokia vrámci záruky zadáčo přehraje...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod |Mio| 25. 4. 2007 19:16

Urcite ne, uz jen proto ze ve znackovych servisech vubec nemaji rozhrani pres ktere by se to dalo nahrat (BT neprichazi v uvahu a seriove neni kompatibilni se standardem telefonu Nokie). A nemaji ani servisni manualy(uz mi kamos shanel).
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 25. 4. 2007 19:28

No pak by se ale dal výrobek reklamovat, že neplní to co slibuje - tedy podporu WAAS/EGNOS...

...jinak mě taky nezáleží na těch pár m přesnosti, ale jak už tu někdo psal, když už sem se do toho pustil....
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod visper 25. 4. 2007 19:48

Jeste jsem nasel toto:

GlobalSat, too, clearly states "WAAS enabled default unit" and they sell them on that basis. Unfortunately, that is true - but what is enabled with v3.1.1 firmware is a process that does not work. v3.2.2 works, finding WAAS without difficulty.

Takze potrebujeme sehnat 3.2.2 nebo 3.2.4.
Umim to flashnout pres bluetoth, jenomze to neni tak jednoduche. Sirf doda novy firmware pouze velkym odberatelum a ti si ho upravuji na miru do svych vyrobku. Neni jiste, ze to bude fungovat kdyz to pretahneme z jineho typu. Navic existuji dva typy Sirf III jednocipovy (novejsi) a dvojcipovy. Takze asi bombardovat Nokii. Namnozit bych to uz umel.
visper
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků