Zapnuti WAAS/EGNOS na LD-3W

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Krokodýl 13. 4. 2007 21:06

Aktuální stav PRN 124 je vidět na odkazu, který je už uveden výše, http://www.egnos-pro.esa.int/IMAGEtech/imagetech_realtime_html.html a bohužel je to s ním většinou mizerné.
V tento čas 22:05 jede na plno, ale dva dny zpět nebyla ani čárka.
Krokodýl
Junior

Odeslat příspěvekod prusvit 14. 4. 2007 19:13

Tak jsem to dnes tyral skoro cely den a i kdyz 120 a 124 se objevovala velmi casto, resp. byla videt skoro cely den, tak k pripojeni proste nedoslo, vrrr. Situace se nemeni, at jiz je ponechano defaultni nastaveni Target S/W (tj. 2.3) nebo nastaveno automaticke, ci primo 3.0-3.1. Zmeni se ale DGPS Source. U puvodniho nastaveni (tedy sw 2.3) lze nastavit SBAS Chanel, zatimco pri verzi sw 3.1 se automaticky nastavi a nelze zmenit External RTCM data (serial port B). V DGPS View okne vsak zustava nastesti SBAS chanel, takze si myslim, ze to potvrzuje, ze by to snad LD-3W mela umet. Zatim vsak nic :-(.
Prepinani mezi NMEA a SiRF v mem pripade (Widcomm drivery) lze pouze pomoci Transmit serial message (s jiz zde nekde vyse uvedenymi retezci).
prusvit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod |Mio| 16. 4. 2007 08:04

Pokud chcete urychlit synchronizaci se satelitem 124 nebo 126 staci po zapnuti DGPS source na SBAS vlezt zake do SBAS a nastavit PRV rucne na 124 nebo 126, ja jeste prepinam na I9ntegrity a dam send, ono to okenko kdyz do nej vlezete tak ukazuje stale Default parametry, ale ty odeslane se skutecne nastavi.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 16. 4. 2007 19:28

na https://gullfoss2.fcc.gov/prod/oet/form ... or_pdf=pdf jsou videt vnitrnosti

Podle bluejacka je tam BT by Primax Electronics Ltd. (ano, to je ten, co vyrabel skenery).

Viz http://www.emsnow.com/newsarchives/arch ... m?ID=13689

No bude to tak, ze oni to testuji asi jen proti nokiim a na dalsi zarizeni tak nejak kaslou a proto ty problemy s nokiackymi bluetoothy.

Nicmene v chipu BT lze take obvykle prehravat firmware, podle fotek z FCC viz vyse se nekdo muze pokusit najit chip a pripadny firmware do nej.


Mate nekdo pripojen LD-3W pres Widcomm k WinXP (Dell integrovany BT) a s jakou verzi Widcomm? Nechchce se mi reinstalovat okna, mam to sparovane, ale nevypise se mi podporovane sluzby na LD-3W, tak nevim. Trik s restartem pred zadanim PIN jsem zkousel.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prusvit 17. 4. 2007 08:28

Ano, jak je ob příspěvek uvedeno, mám Widcomm (5.1.0.3300) na NTB Acer (+WXP). Vše funguje, až na přepínání Nokie mezi SiRF a NMEA (musím pomocí Seriat transmit message). Zajímavé je, že u BT 359 to funguje, jinak se chovají oba BT moduly stejně.
prusvit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod |Mio| 17. 4. 2007 19:16

vpe píše:na https://gullfoss2.fcc.gov/prod/oet/form ... or_pdf=pdf jsou videt vnitrnosti


Hezky, ale nic noveho, viz moje fotka, teda potesilo me ze na tom jsou uplne stejny maluvky fixou, takze to neni ze servisu ale z vyroby.

Ale nepomohlo mi to v hledani na kterem pinu je seriovej port.
A bez serioveho portu se neda pracovat s firmware, ani nacist ani prehrat. GPS moduly nemaji dostatek vyrovnavaci pameti aby se to dalo provest pres BT.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod |Mio| 18. 4. 2007 12:24

sakra porad to nechapu, hodku lovim EGNOS satelit 126 a vzdy jen problikne se silou sihnalu kolem 20 a najehnou hop a je syncnutej a sila signalu 40 aniz vy se zmenilo pocasi nebo pozice prijimace.
"Nemam rad CENZURU = nemam rad De Funese"
Motto: "Heh pry pravidla fora, ale nikdo mi nezdeli ktere jsem porusil. Kam ten svet speje"
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod visper 18. 4. 2007 15:18

Jsem z toho jelen. Pravidelne kazdy den se mi synchronizuje PRN124 od 16.30 do 17hod. V Sirf demu naskoci bledemodra, v AFtracku ctverecek. V tutu dobu to ochotne naskakuje venku i doma i v aute. V jinou dobu ne a ostatni 2 satelity nikdy ne.
Teorie 1: Zapinaji ruzne kody pro ruzne skupiny uzivatelu (armada, letadla, verejnost).
Teorie 2: Upresneni plati vzdy jen pro urcitou oblast, GPS vi kde je a ostatni kody ignoruje.
Na internetu jsem nic nenasel, vysilaji trvale.
V sirfdemu se to chova tak, ze se objevi PRN124 napred tmavomodra a chvili "cuca" kod, kdyz ji chutna tak rozsviti bledemodrou a drzi. Kdyz ji nechutna, tak skanuje dal a na tomto satelitu se uz nezastavuje. Kdyz napisu natvrdo 124 tak teda na ni stoji, ale zustane jen tmavomodra.
Napiste doby ve kterych vam to jede, abychom zjistili jestli je to ve vsech oblastech stejne.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 19. 4. 2007 16:02

Tak teď sem opět udělal manévry a pro co nejlepší viditelnost dal modul až na vrchol střechy, takže přímá viditelnost tak 90% oblohy bez mraků. Byl sem připojenej na 10/11 satelitů a chytal sem i ty, co byly na jihu třeba jen 8° nad obzorem...takže blbým signálem to nebude.

Od 16.00 do 17.00 se mi jen jednou ukázal satelit EGNOS (124) a to jen na okamžik. Vyzkoušel jsem natvrdo resetnout modul i určit že chci jen PRN124. Prostě nic.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod visper 19. 4. 2007 18:49

Tak dnes mi to slo pekne zhruba 16:15 - 16:45 v Olomouci. Zatim jsem zjistil, ze skutecne vysilaji pro oblasti 5x5 stupnu a protoze to je test tak to stridaj. Hloupejsi prijimace synchronizuji porad, chytrejsi (Sirf III) poznaj, ze to neni pro jejich oblast a vypnou. Napsal jsem dopis na EGNOS a pozadal o pristup na jejich server. Skutecne mi pridelili password a slibili, ze mne do 2 dnu pripoji. Potom budu vedet presne co vysilaji vcetne hlaseni. Jeste jsem zjistil, ze cekate marne na nejake vypisovani v okne DGPS. To je urceno pro jine cipy a firmwary. Sirfstar III s firmwarem 3.1.1. se projevi pouze tim bledemodrym koleckem a napisem 3D+dgps. V NMEA posle flag, ktery oznami programu aby zobrazil neco na displeji, treba ten ctverecek v AFtracku.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 19. 4. 2007 18:55

visper: zajímavé...moc zajímavé

nějak zjistit, kdy vysílají pro jaký čtverec se nedá..?
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod visper 19. 4. 2007 19:23

Vydrz, mozna uz zitra nebo pozitri to budu vedet.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod Krokodýl 19. 4. 2007 21:57

Tak konečně diskuze kde je pár opravdu nadšenců a snaží se dotáhnout načaté do nějakého rozumného výsledku.
Heurééééka.
:wink:
Krokodýl
Junior

Odeslat příspěvekod visper 21. 4. 2007 09:45

Tak uplynuly dva dny a server EGNOSu mi stale na pridelene jmeno a heslo dava "Acces Denied". Tak porad nic nevim, v pondeli to budu reklamovat.
visper
Junior

Odeslat příspěvekod prusvit 22. 4. 2007 12:56

Konecne se mi zadarilo se pripojit k 124 - po cca 45 minutach "locku" to nakonec vzdala a konecne dodala nejaka data (viz prispevky vyse). Bylo to tedy v Brne, 21.4. a casove 20:15 - 20:20 (cca). Pak opet ukoncila svou ochotu a dokonce zmizela uplne.
prusvit
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků