mobil+navigace GPS?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod IvanP 23. 7. 2006 21:12

Stojím před rozhodnutím o koupi nového mobilu, ale také by se mi hodila navigace přes GPS do auta...
Mobil by měl mít kvalitní velký displej, synchronizaci, paměťové karty, aspoň 1MPx foťák.
Navigace by měla mít hlasovou navigaci v češtině, dobré mapy ČR a aspoň průjezdní mapy Evropy, s možností upgrade na plné mapy evropských států, měla by být použitelná v autě a měla by mít vše co je pro to potřeba.
Kdybych chtěl pokrýt obě potřeby - dobrý mobil a navigaci - jaké nejlevnější ale zároveň aspoň trochu slušné řešení je k dispozici?
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 23. 7. 2006 21:16

Myslím, ze to patri do jine sekce.
Ale v podstate můzes pouzit jakykoli Symbian (radeji starsi) podle toho jaky ti bude vyhovovat, a navigaci Tom Tom.
Ja osobně pouzivam SE P900 @ P910 s Tom Tomem 5.2 a naprosta spokojenost! Velka vyhoda je v dotykovem displeji!
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 24. 7. 2006 13:15

- Do které sekce to patří? (Toto je sekce Navigace obecně, GPS hardware..., tak nevím)
- Ještě doplním své požadavky: chci vše nové, s minimálně 2 letou zárukou uplatnitelnou v ČR, potřebuji velmi dobré mapové pokrytí ČR, potřebuji taky dobrou mapu Rakouska, hodilo by se zbývající země Střední Evropy: Slovensko, Polsko, Maďarsko a Německo; nechci aby provoz vyžadoval jakékolik mobilní datové připojení (GPRS apd.)

- P900/910 se mi nezdá jako levné řešení: mobil 11000Kč, TomTom 5 Mobile 4800Kč, GPS receiver 2500Kč, kabely, držáky atd. 1000Kč - celkem 19300Kč. Kombinace TomTom One s mapami ČR a okolních zemí a vším potřebným příslušenstvím se dá koupit za 10000Kč dobrý mobil za 6000Kč, celkem tedy 16000Kč a toto řešení bude podstatně výkonější-lepší. Krom toho P900/P910 nesplňuje můj požadavek: aspoň 1Mpx foťák.
Má někdo lepší návrh?
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 24. 7. 2006 13:29

Proto jsem psal, ze si muzes poridit jaky koli symbian s megapixelem. Např. 3230 cca 7000, GPS prijmac jsem koupil nový za 1600, A jake kabely mas na mysli? Autonabijecku k mobilu koupis za 150 a jine kabely nejsou potreba, propojeni je prez BT. Mozna jeste tak HF pro lepsi poslech hlasovyćh povelů coz je dalsi pakatel. Drzak to je dalsich 100 - 200 a mapy... no, kazdy podle sveho. Takze se necha dostat do 10 000 bez problemů! ;-)
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 24. 7. 2006 13:34

Tomu nerozumím: mobil 7000Kč, GPS přijímač 1600Kč, příslušenství cca 400Kč - tedy celkem 9000Kč. A do 10000Kč se dá dostat bez problému? To stojí navigační software s mapami do 1000Kč??
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 24. 7. 2006 13:39

Říkám, s mapama kazdej podle svýho.... jestli je chces kupovat tak se nevejdes, mno....
A jestli jsi uz rozhodlnuty pro jenoucelove zarizeni, tak ti to asi nema cenu vyvracet.
Mozna by nebylo marne PDA Acer nevim presne oznaceni, ale konci to 35, to uz ma GPS prijmac v sobe.
Jinak s jsem to myslel tak, ze by to spis melo patrit do sekce Mobily a GPS
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 24. 7. 2006 13:52

Zcela určitě chci legální software a mapy.
Raději bych řešení založené na (chytrém) mobilu (připadá mi to univerzálnější, bezpečnější vůči krádeži a taky asi levnější).

Ptám se protože se v těch softwarech, jejích možnostech, mapách, aktualizacích, provozu, cenách, příslušenství, kompatibilitě vůbec nevyznám. Doufám, že mi někdo poradí....

Asi jsem se měl zeptat v "Navigační programy pro PDA a mobily". Jde to nějak přemístit?
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 24. 7. 2006 15:51

Bohuzel nejvetsi polozka z toho vseho bude sw a hlavne mapy. Ty jsou drahe a nejsou v cene. Resp. v cene bude jedna a dalsi musis draze prikoupit.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 24. 7. 2006 20:50

Fido+: software i s mapami se dá koupit za cenu kolem 5 tis.Kč. To se mi nezdá moc. Problém je - který software? (případně které mapy když potřebuji i Rakousko.)
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 24. 7. 2006 20:55

Jednoznacne bych doporucil Tom Tom. Ale asi by jsi musel koupit jak východní evropu (pro ČR) tak západní, pro rakousko, nemyslím, ze by se prodavali jednotlivé země zvlášť.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 24. 7. 2006 21:21

Zelych:
Nokia 3230 se dá koupit za 5600Kč
TomTom 5 s mapami EU+ČR+PL za 4300Kč
GPS přijímač Nokia LD-3W za 2200Kč (jsou na něj nejlepší reference)
držák na mobil+GPS přijímač za cca 500Kč
Celkem mi to vychází na na 12600Kč - což je velmi dobré.
Nebo potřebuji ještě něco dalšího?

Jak je to s aktualizacemi?
Dá se plánovaná trasa předem připravit (vyhledat) v PC a nějak přehrát do mobilu?
Dá se software s mapami používat bez GPS přijímače (jen jako mapy+připravení cesty)?
Jak složité je oživení propojení GPS přijímač-mobil?
Je nutné pro 2-3h jízdu+navigaci napájení obou přístrojů z auta?
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 24. 7. 2006 21:36

Držák na mobil bych koupil klidně obyčejný (mam takový z Tesca asi za stovku, a jsem s nim nadmíru spokojen) a držák na GPS není v podstatě ani potreba, maximálně takovou tu neklouzavou podložku, aby neklouzal po palubovce. Ten co mam já, tak má zespod takovou jakoby gumovou mřížku, takže neklouže. Mam ho volně položený volně na palubovce a je to v pohodě, jen při opravdu ostrých zatáčkách se "utrhne" a kousek se sveze.
Nabíječky jsou stejné, ikdyž si nejsem jist, jestli LD-3W nepoužívá ten nový malý konektor.
Aktualizace jsou placené.
A co se týče výdrže, tak 2-3 hodiny by se nechali přežít, ale musel by jsi mít blné baterky, hlavně teda u telefonu. Odběr se rovná nepřetržitému telefonování (zapnuté podsvícení a BT má opravdu docela odběr)
Plánovaná trasa se nechá připravit a prohlídnout v telefonu i bez GPS a klidně zobrazit jak pak samotná navigace bude vypadat (ale zatim jsem nepřišel na spojitost, ze to nekdy jde a někdy ne, nekdy to proste "Hledá platný GPS signál" a průběh trasy nejde zobrazit)
Jinak prohlížet mapu si lze kdykoli.
Oživení je naprosto jednoduché, je to jako s připojením jakéhokoli jiného BT zařízení. Je lepší je mít spárované před samotným používáním navigace. Ikdyž navigační SW si hned při startu GPS příjmače hledá.
UF! Snad jsem na nic nezapoměl, jen dodatek, ze vse co jsem psal se týká zkušeností s SE P900 @ P910i.
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanP 24. 7. 2006 23:38

Zelych: Moc díky!
IvanP
Junior

Odeslat příspěvekod Zelych 24. 7. 2006 23:42

Není zač! :wink:
Zelych
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 25. 7. 2006 00:17

IvanP píše:Zelych:
Nokia 3230 se dá koupit za 5600Kč
TomTom 5 s mapami EU+ČR+PL za 4300Kč
GPS přijímač Nokia LD-3W za 2200Kč (jsou na něj nejlepší reference)
držák na mobil+GPS přijímač za cca 500Kč
Celkem mi to vychází na na 12600Kč - což je velmi dobré.
Nebo potřebuji ještě něco dalšího?

Jak je to s aktualizacemi?
Dá se plánovaná trasa předem připravit (vyhledat) v PC a nějak přehrát do mobilu?
Dá se software s mapami používat bez GPS přijímače (jen jako mapy+připravení cesty)?
Jak složité je oživení propojení GPS přijímač-mobil?
Je nutné pro 2-3h jízdu+navigaci napájení obou přístrojů z auta?o/quote]


Aktualizace v cene nejsou.
Co se tyce map tak pro tomtom jsou CS-SK-PL-HU a pak zapadni evropa vcetne CZ ale ta uz ma lehce pres 500 MB. Pokryti je pro zapadni evropu a CZ dobre, pro ostatni zeme dost slabe.
Napajeni GPS netreba resit. Vydrzi skutecne tech 15 hodin provozu na baterku.
Napajeni telefonu uz asi bude treba resit. Nevim jak Nokie ale muj SE vydrzi necelou hodinu coz je hodne malo.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků