GPS protizakonne?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 8. 2006 11:31

A jak to nabijis? Prece jen vydrz bez nabijeni pri navigaci je hodne slaba.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 30. 8. 2006 12:07

Nabíjím normálně, tak, že kabel od nabiječky strčím mezi tunel volantu a palubku. Vlastně je pod komančem. Ale je to jen provizorní. V Mazdě Premacy to bylo mnohem lepší. Ale funguje to a nic mě to nestálo. Vlastně dvě přísavky z IKEA, který přidržujou komanče aby nelítal.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dan Black 30. 8. 2006 12:35

A už jste někdo řešili problém s držením GPSky v ruce? Standartně jí mívám v držáku na mobil na větrací mřížce (E-Trex Legend), ale ptal jsem se policejního příbuzenstva a prý je to za body stejně jako mobil!
Přitom zákon říká: "při jízdě vozidlem držet v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj
nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení..."

GPSka není ani jedno... :pozor2
"Seznamte se... Mr. Black"
Dan Black
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peugeotak 30. 8. 2006 12:42

Oni tam v zaveru rikali i o predmetech na zrcatku..to bych chtel videt, jak by mi dal 1000 Kč za keramicky prasatko co mi tam visi. To uz bych se asi neudrzel a umlatil bych ho heverem. Nechapu v cem to muze branit ve vyhledu, bezne se pri jizde koukam na oblohu...
AR: 406 Break 2.0 HDI -> 307 2.0 HDI
MM:T10s -> T28s -> T39m -> K800i
Peugeotak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 30. 8. 2006 12:58

Ale taková GPS, je záznamové zařízení. Když tam ukládáš mapy. To by snad musela být pouze s "jednou" mapou, která by se nedala přehrát. Myslím, že by to neprošlo. Občas držím N70ku v ruce při navigaci.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 8. 2006 14:58

Zekon píše:Nabíjím normálně, tak, že kabel od nabiječky strčím mezi tunel volantu a palubku. Vlastně je pod komančem. Ale je to jen provizorní. V Mazdě Premacy to bylo mnohem lepší. Ale funguje to a nic mě to nestálo. Vlastně dvě přísavky z IKEA, který přidržujou komanče aby nelítal.
R.k/quote]

Tak to mas dobry. Ja mam bohuzel zasuvku zapalovace (tedy nabijeni) na stredovem tunelu a ten kabel by me tak dost prekazel.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 30. 8. 2006 15:00

GPS sama mapy neuklada. Mapy si tam ukladas pres kartu v jinem zarizeni (ctecka u pc).
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 30. 8. 2006 15:27

Fido+ píše:GPS sama mapy neuklada. Mapy si tam ukladas pres kartu v jinem zarizeni (ctecka u pc).

To sice jo, ale jde připojit k PC a nahrávat přímo do ní (na její kartu), tím pádem je to záznamové zařízení. Možná se pletu, ale i tak je to celkem nepohodlné, myslím to držení v ruce.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dan Black 30. 8. 2006 17:21

V tom případě jsou záznamové zařízení i moje hodinky-maj v sobě 256MB flash paměť... 8)
Zekon píše:Možná se pletu, ale i tak je to celkem nepohodlné, myslím to držení v ruce. /quote]

Pravě že se líp ovládá v ruce, je to turistická GPSka...
Obrázek
"Seznamte se... Mr. Black"
Dan Black
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zekon 31. 8. 2006 16:25

Dan Black: tak to aby jsi si s těma hodinkama nehrál za jízdy, nebo přijdeš o body :-D.
R.

PS: jinak jak píšeš: "je to turistická GPSka..." a proto ne příliš vhodná do auta. Ale použít se dá.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 4. 9. 2006 08:49

Ze by byla navigace za prednim sklem nezakonna.....no "Mestaci" a sanitky to maji temer v kazdym aute(ze by meli vyjimku?)
Normalni policajti samozrejme taky.

Sanitky a statni policii beru,tam jde nekdy o minuty a tohle je rychlejsi nez hledat v papirovy mape,ale proc to maj "mestaci"?
Asi proto ze jsou tak hloupi a zeleznou ulici by hledali magnetem.....votroubci!!!!!
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zekon 4. 9. 2006 08:57

Martas06: MP ji tam má, ale držák má připevněn na palubku a ne na okno. Taky už jsem na to koukal. Tady jde o to, že nic nesmí být na předním skle.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 4. 9. 2006 09:08

Jo tak to jsem si nevsiml :hm ......oni totiz mestaci nemaj radi,kdyz jim do auta nekdo "cumi" :potichu tak jsemc si musel davat bacha :mrgreen:
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zekon 4. 9. 2006 09:13

Taky jsem si toho všimnul až když jsem se na to zaměřil. Z prvu jsem si myslel, že to maj na okně.
R.
Zekon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martas06 4. 9. 2006 09:35

Popravde receno,nevim proc se resi a trestaji takove pitomosti....o co vic muze cloveka roptylovat jestli je GPS prilepena na okne ci na palubce??.Nas silnicni zakon resi same pi....ny ale na postatny veci kasle.
To uz by mohlo odpoutavat pozornost i zrcatko prilepene uprostred nahore ci dal. znamka.
iPhone3G 8GB/BLACK
O2-Special
Martas06
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků