GPS protizakonne?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod |Mio| 7. 9. 2006 13:50

Hmm, to ja sem uplne v pr..., navigaci mam v telefonu, je to fajn reseni, N80 je dost mala aby mohla byt "zaintegrovana" do volantu a ma i dostatecnou vydrz ze se nemusim tahat s kabelama, jenze uz jsem se pohadal s policajtem co mi chtel dat 2500kc pokuty a body za pouzivani mobilu, marne jsem mu vysvetloval ze mi na tom bezi navigace a jen na to CUMIM a to ve chvili kdy si zaroven kontroluju rychlost. (Mam ji v pruhledu volantu trochu zapustenou kdyby neco abych si ji nezasek do hlavy :-) )

Jediny proc jsem tu pokutu nedostal bylo proto ze jsem telefon sklapnul a uklidil nez prisel kolega a natvrdo sem mu rek ze to bude tvrzeni proti tvrzeni a zadna prestupkova komise mi za to pokutu neda.
|Mio|
Junior

Odeslat příspěvekod pepino34 7. 9. 2006 17:25

NOVA jsou blbci !!! Kdo má držák tak vysoko a proč dělaly záběr ze zadních sedadel ???!!! Já mám držák PDA ve ventilaci a GPS u spolujezdce za oknem :D
pepino34
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokez 27. 12. 2006 18:14

A toto jim nevadí:

Obrázek
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 27. 12. 2006 18:40

Pripada Ti snad, ze to u kamionu zavazi ve vyhledu?
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 27. 12. 2006 18:47

No jistě :) Ve výhledu na silnici šikmo metr před sebou :) Stejná blbost jako u osobáků, když ti to stíní jen haubnu...
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nokez 27. 12. 2006 19:02

M.: myslím, že tady jde o princip. GPS nemůžeš mít "nalepenou" ani na předním okně kamionu.
Nokia E90 + 8GB SDHC + BH-604, Nokia N70 + 1GB, MDA Touch + 1GB, BT GPS i-tec 339
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter_001 27. 12. 2006 20:29

Dlho som vahal, ci mam nieco k tomuto prispevku napisat. Nakoniec som si povedal: A preco nie? Takze:

1. Vie niekto ako je to s navigaciou na prednom skle na Slovensku? Je u nas povolena?

2. Padli tu rozne navrhy na uchytenie navigacie - husi krk, mriezka vetraku, polozit na volant... Neda mi aby som sa nespytal na dalsiu moznost: Preco to nechytit to k palubke? Mate s tym nejake negativne skusenosti? Existujuce riesenie je predsa velmi elegantne:

Pri kazdom Garmine je predsa pribaleny tzv. "adhezny disk" - t.j. plastova placka, ktora je z jednej strany hladka a na druhej ma samolepku. Samolepka prichyti disk k palubke a na tu lesklu stranu sa "pricucne" prisavka navigacie. GPS-ka je tym padom v ramci zakona, pritom vsak je v rovnakej vyske ako keby bola "pricucnuta" na skle (dokonca ju mam blizsie po ruke - na skle sa musim za nou nacahovat). Tato placka na palubku (je mozne ju dokupit ako prislusenstvo) je predsa pouzitelna aj pre majitelov navigacii od ineho vyrobcu.

Peter
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod nokez 27. 12. 2006 20:36

Ono jde o to, že na palubce různé přísavky a samolepky špatně drží (hrubý povrch). Aspoň dle mé zkušenosti.
Nokia E90 + 8GB SDHC + BH-604, Nokia N70 + 1GB, MDA Touch + 1GB, BT GPS i-tec 339
nokez
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miro0 27. 12. 2006 21:33

ten disk od Garmina mám na palubce a drží skvěle, GPS je mimo výhled z předního okna , příjem je perfektní a taky je přístroj pěkně po ruce - tedy u Octavie,
miro0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 27. 12. 2006 22:19

Já to vyřešil kolečkem z hladkého plastu, přilepeným lepidlem. Na tom je přísavka držáku. Já bych to ani na skle nemohl mít, protože mám sklo od volantu skoro metr.

Obrázek
Naposledy upravil vilik dne 27. 12. 2006 22:44, celkově upraveno 2
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter_001 27. 12. 2006 22:26

to vilik: PRESNE O TOM HOVORIM! (dik za nazornu ukazku)

BTW: V navode od Garminu je aj upozornenie, ze ten disk je az "prilis adhezivny", t.j. je problem ho dat prec (este som ho neskusal odstranit, takze to neviem posudit). Myslim, ze ked je ta vec prave na to urcena (aby tam drzala), tak to maju hadam aj odskusane...

Peter
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod Rocco 28. 12. 2006 21:32

No, muj nazor na vec. Mam toledo, kamarad mi rekl ze ve stredu skla na prave strane to nesmi byt ze je to v zornem poli ridice, coz policie netoleruje.On ve svem superbu ji ma v levem rohu tesne nad palubkou a to podle nej pry neni v zornem poli a toto policie toleruje.Tak sem to prendal a po hodine jizdy jsem zjistil ze opak je pravdou.Zkuste si to a uvidite ze pohled do leveho koutu skla vam odpouta zcela periferni pohled ze zorneho pole videni.Takze pri pohledu na navigaci jsem nevidel temer nic co se deje na silnici.Kdyz je navigace tesne na palubkou v urovni zrcatka pri pohledu na ni zcela v pohode vnimate co se deje pred vami.Pak mi ten policejni vyklad tolerance unika.
Rocco
Junior

Odeslat příspěvekod peter_001 28. 12. 2006 22:10

Iba par poznamok:

1. Navigacia na lavej strane mi pride ako blbost uz len preto, ze som pravak a na pripadnu obsluhu pocas jazdy pouzivam ukazovak pravej ruky...

2. Suhlasim s Rocco-m, ze navigacia umiestnena vlavo vyrazne ovplyvnuje sledovanie celkovej dopravnej situacie. Urcite je to "normalnejsie" ked je navigacia ulozena zhruba v strede dolneho okraja celneho skla resp. na palubke.

3. Policajne nazory? ....eee ....a co to prosim vas je??? 8)
peter_001
Junior

Odeslat příspěvekod jannnn 28. 12. 2006 22:40

No vidíte...a ja ji mam vlevo, stíní jen sloupek a nerozpyluje mě vůbec. Ba naopak. Když jsem jí měl chvíli uprostřed, vždycky jsem o ní zavadil pohledem jako o něco, co tam nepatří a ruší (asi by šlo o zvyk). Ale jak sem ji dal vlevo, tak nemam od začátku problém :)

Proč vám příjde normálnější ji mít uprostřed? Jenom zvyk :) A to samý je to s "větší odpoutávání pozornosti". Je úplně jedno jestli "šilháš" doprava nebo doleva. Dokonce se mi zdá, že když je umístěna vlevo, mam ji (alespoň já osobně) více v zorném úhlu a proto mě pohledy na ni méně rozpylují od toho co se děje na silnici. :)

Nicméně podotýkám, že mam navigaci v telefonu (ten je taky o kousek menší než klasická pevná navigace) a tak na ni za jízd nešahám. Pro šahání je určitě ten prostředek vhodnější.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter_001 28. 12. 2006 23:18

Moj argument pre umiestnenie navigavcie "na stred":

Mozno je to naozaj iba otazka zvyku, ale aspon ja castejsie "silham" (po nasom - skulim) SMEROM "na stred" - je tam totiz spatne zrkadlo a stredova konzola obsahujuca dolezite ovladacie a odkladacie prvky (klima, autoradio, popolnik, schranka), takze clovek je tak-nejako (po Vasom - mimodek) navyknuty na tu pravacku...

Myslel som tym samozrejme na umiestnenie a ovladanie navigacie.

Okrem toho pri umiestneni navigacie do stredu palubky sa mi obraz navigacie (zobrazovanie nastavene mam vacsinou na 3D pohlad tyu "sokolie oko") prakticky akoby "kryje" s realitou, takze "necucim porad na bednu" ale iba sem-tam hodim okom augenblick / eyeflash)...

Peter
peter_001
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků