SXG75 a GPS. Klamava reklama?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Samba68 28. 1. 2006 09:48

Tak jsem si koupil SXG75, hlavne kvuli GPS, coz je myslim si podstatni funkcni rozdil s S75 nebo s podobnimy telefony K750i, 6230i etc.. Krom toho ze jsem nerozchodil synchronizace pres BT, ze nefunguje Toolkit, ze kdyz se vypne telefon tak se nektere funkce vrati na nejake puvodni nastaveni, tak GPS je ........placena sluzba tudiz si nemuzete nahrat mapy a navigovat, ale pres placeni server si proste objednate trasu a jedete. No ani to by nevadilo, 20 tras vyjde na cca 600 Kc, ale to ze nefunguje v Cechach uz je na moje gusto trochu moc. Hlavne o tom nikde nenejdete treba upozorneni v parametrech telefonu, vsude pisou prvni telefon s GPS. Tak to jdu vratit a uvidime jak pochodim. Rad bych se dozvedel co si o tom myslite vy?
Samba68
Junior

Odeslat příspěvekod M. 28. 1. 2006 10:58

No ja si cetl recenzi a me to bylo jasny.
Navic kupovat Siemens, kdyz je uplne novej je blaznovstvi. Je lepsi pockat, nez to vic doladi a pak se to nese do sevisu uz jenom jednou.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 28. 1. 2006 11:12

hmm... jsem to rikal, ze SXG75 je uplne na ***** telefon...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod mufajs 28. 1. 2006 12:31

To M.: Sdílím tvůj názor. Ohledně GPS a jeho fungování v ČR to je u SXG75 známo již z prvních recenzí na netu či z časopisů.
To Samba68: O klamavé reklamě je asi těžko hovořit. GPS prostě funguje, jak čtu z tohoto a jiných diskusních fór, byť jinak než si uživatel(-é) představují a za drahý peníz. Věřím, že v dohledné době se objeví javovská "náhrada" na téma GPS a hlavně GPS a ČR i SR. Zklamání chápu, ale z reklamací nejspíš neuspěješ.
Dětské nemoci, se budou jistě dát řešit novými verzemi FW.
mufajs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wolfov 28. 1. 2006 12:41

Navic to rozhodne neni prvni telefon s GPS.Mozna leda tak prvni v of.prodeji v CR.Ja mel telefon s GPS uz pred pul rokem - a ten telefon se prodava uz minimalne 1,5 roku...
Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

>>>>-- N E50--<<<<
Wolfov
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Samba68 28. 1. 2006 17:54

V dobe kdy se na trhu chrli jeden tel. za druhym je myslim si dost podivne jeste cekat na nejake dalsi generace s tim ze firmware bude lepsi. Chci funkcni tel. hned a ne cekat 2 nebo 3 mes na bezne funkce(Toolkit napriklad).Co se tyce GPS jasne v nejake recenze to urcite zaznelo ale je to nekde treba jasne receno ze "pozor neni to klasicke GPS ale placena sluzba" nebo pozor GPS neni funkcni v CR.... ne neni a to je dost podstatne. To ze funguje a ze ukazuje polohu to je hezke ale to dokaze i buzola, ze jo :D , ale myslim ze vsem jde predevsim o navigaci. Vratil jsem ho, tratil na nej a myslim ze pro dlouhou dobu jsem vylecenej od Siemensu....
Samba68
Junior

Odeslat příspěvekod JiRiK_21 28. 1. 2006 18:05

Kdybysis ještě před koupí SXG75 pročetl nějaké ty informace o SXG75 a hlavně o Siemensech obecně, tak si tyhle problémy ušetříš..
JiRiK
JiRiK_21
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wolfov 28. 1. 2006 20:07

Je zvlastni kupovat si telefon za 10k+ kvuli GPS a nevedet jak to tam s tim ve skutecnosti je.Navic si myslim,ze je jen otazkou casu,kdy se objevi neco v jave nebo v tom druhem systemu(ted si nevzpomenu na jmeno)...
Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

>>>>-- N E50--<<<<
Wolfov
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod valeri 10. 2. 2006 12:00

Koupil jsem si ho taky převážně kvůli GPS a jsem taky zklamanej. Na druhou stranu je to telefon vzhledově hezký, má dobrý displej, foťák, nevrže atd. Pokud bych ho měl vrátit, tak v téhle chvíli nevím, za co bych ho vyměnil. Takže si ho nechám a budu na ty mapy čekat...
valeri
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wolfov 10. 2. 2006 12:27

Myslel jsem BREW...
Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

>>>>-- N E50--<<<<
Wolfov
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 10. 2. 2006 13:13

SXG ma AGPS jako treba motoroly?
Caddy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 10. 2. 2006 13:43

Pokud vim, tak ano.
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wolfov 11. 2. 2006 12:13

Ano,ma aGPS...
Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl.

>>>>-- N E50--<<<<
Wolfov
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bonfire 11. 2. 2006 13:37

pokud ja vim tak GPS se spousti pres javu, takze staci nejaka freewarova aplikace... jak se SXG75 rozsiri vice tak urcite bude, tezko bude tedka kdyz je telefon novej..
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Bonfire
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kambo 19. 2. 2006 16:32

No nevím, ale Samba68 je dost naivní člověk.... Stačilo by kdyby se koukl na web na cenu GPS zařízení..... Moduly bez map začínají od 3000 Kč a s mapami již od 10000 kč..... Kolik stojí sxg75?? 10000 kč
To je typická česká nátura.....
A ještě malý dotaz umí ten siemens souřadnicový systém S 1942???
Abych ho mohl použít alespoň s normálníma mapama???
Předem díky za odpovědi....
Kambo
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků