Demonstrace v RDS-TMC

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 7. 2009 09:14

Ve Vídni mě o víkendu zaujala zpráva z RDS-TMC. Oznámení demonstrace a následného dopravního problému jsem doposud na navigaci neviděl. Viz přiložený obrázek.
Přílohy
Demonstrace.jpg
Demonstrace na navigaci
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 21. 7. 2009 09:25

Zdravím, pěkné totok. Mě jednou Garmin upozornil v ČR na cyklistické závody.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepavondepo 21. 7. 2009 11:42

No jo, narazil jste na funkční RDS-TMC. To se vám v ČR nestane :-(

Předpokládám, že i ty závody byly z minulého víkendu, ne?
pepavondepo
Junior

Odeslat příspěvekod rossini.poi.cz 5. 8. 2009 08:18

Překládal jsem pro MOOV sérii RDS/TMC hlášky a docela jsem hleděl, na co všechno dokáže tento systém upozornit. Faktem ale je, že z kapacitních a jiných důvodů se do jednoho kanálu posílá cca 100 až 150 událostí, které u nás stačí na informace typu "uzavřená komunikace, zúžení, zácpa" a to je vše.

Samotný systém ale umožňuje i hlášky typu "chodec na vozovce, kůň na vozovce, komunikace zatopena, stanice rychlé záchrané služby mimo provoz" nebo například u čerpacích stanic "odstavné parkoviště uzavřeno"...
rossini from POI cz
rossini.poi.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maxipes-fik 5. 8. 2009 11:30

Zatím nejkurioznější hláška mi vyskočila na Mio Moov. Na německé dálnici to bylo "pozor, volně pohybující se zvířata na vozovce".

Je fakt, že TMC v ČR běží divně. Sice mám na seznamu třeba 120 událostí po celé ČR, ale často jsou špatně lokalizované (např. opačný směr na dálnici) nebo neaktuální. Oproti tomu typicky v německu je jich třeba jen 20, většinou jen z daného regionu, ale jsou aktuální a můžu se na ně spolehnout.
maxipes-fik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků