Kvalita internetového obchodu s GPS Navi

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Akan 26. 12. 2009 21:16

Problémem tohoto tématu je, že mu téměř nikdo v celé šíři nerozumí. Ani já ne. Ani Ty ne. Zkus se sám podívat na to, co tu ten dobrý člověk nakous. Zkus o tom popřemýšlet tak, jak to on načrtnul. Uvidíš, že je to džungle, ve které se loví "bažanti" a to i docela nevybíravým způsobem. Zkusmo jsem začal jako ten, kdo si chce koupit nějaké GPS navi "dělo". Podle reklamy a i tohoto fóra mi padla do oka značka VDO Dayton a Navigon, oba proto, že mají větší displej a TV přijímač a jsou tlačené dopředu i jinak. V procesu získávání informací (nemohu si vsugerovat, že jsem úplný "zajíc", když tak zcela nejsem, natož blb), se mi vyjevilo to, co ukazuji. Totiž, že ne všichni jsou si konkurenty, ne všichni prodávají tu kvalitu, co inzerují a někteří krásně švindlují, jako prostí trhovci, neřku-li šarlatáni. Je to patrné z toho, že SW/FW není po prodeji OK a musí být dělán neprodleně UP, dtto MAPY. Je to patrné z toho, že proces zpracování signálu GPS a RDS-TMC se zahltí při zcela průměrné úrovni vstupních dat. Je možno vidět nenormální cenovou nabídku, která může být předložena jen tehdy, když zdroj je stejně levný (jak tedy kvalitní?). Nové typy baterií o vysoké kapacitě (4000 mAh) nejsou určené značkou výrobce, ale jen označením Li nebo Li-ion (obojí jen těžko uvěřitelné). Atd., apt., etc. Naproti tomu je vidět jakoby pokrok v proklamované ochraně zájmů spotřebitele a zároveň prodejce, kdy je toto uvedeno jednoznačnou formou v obchodních podmínkách. U všech prodejců stejně, u všech od stejného data, neboť vynuceně silou zákona. Mají všichni stejného právního poradce nebo jen prostě (chce se mi napsat sprostě) opisují?, tak jako v případech popisu vlastností a širšího technického popisu prodávaného GPS zařízení? V obchodních podmínkách jsem prakticky nenašel (zjevné) chyby. V popisech funkce ano, mnoho, kopírovaných a i gramaticky chybných. Proč? Protože někdo mocný může postihovat za nedodržení zákonem uložené povinnosti, do které ovšem kvalita prodávaného zboží přísluší jen tak nějak. Popis, který by mohl být konkurenční jsem naleznul až na Slovensku. Tolik má poznámka na okraj.
P.S.
... a H.N.Y. and: "Uvolni se prosím" (Pierce)!
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 28. 12. 2009 10:19

a neda mi to :D sw/fw neni po prodeji ok ?!? pokud vim VDO ma stejny sw uz jakou dobu a navigon stejne doporucuje pripojeni k fresh, a s tim zpracovanim to uprimne nechapu co se kde muze zahltit. nakonec jen mala poznamka o tom, ze vyrobce baterii neuvadi nikdo a ze pokud obchody cerpaji data od zastoupeni nebo dovozce neni se cemu divit. a si nemohu odpustit zminku o tom, ze srovnavat VDO a Navigon je smesne ;-)
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 29. 12. 2009 23:16

Udělal jsem si důkladnou rešerži připomínek majitelů těch navigací, které uvádím. Jsou to jejich stížnosti. Někteří uvádějí konkrétní čísla o počtu došlých hlášení TMC, když se systém zahltí. Nakonec chci dodat, že toleramce vady funkce nemůže vycházet z tvrzení, že jinde to také nejde. Funkce musí odpovídat proklamovaným vlastnostem a ceně. VDO Dayton PN6000CAR je s Navigonem stejné kategorie porovnatelný. Slova "směšné" prosím dokaž jinak Tě mám za kecálka synku.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 30. 12. 2009 03:14

Akane, nic ve zlem, ale tim kecalem (a kverulantem) jsi tu ty. cist ty tve elaboraty je za trest. Prosim, zkus alespon delat odstavce.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 30. 12. 2009 08:23

s tim TMC nevim neznam a ohledne kvality doplnim, ze uz jen displej radi VDO do nejnizsi cenove kategorie, software take neni zrovna nejsrozumitelnejsi ackoli to je samozrejme subjektivni. 8410 je u Navigonu pristroj technicky na vrcholu, kapacitni displej (jak nemusi byt vhodny pro PDA tak tady se myslim ujme), cityview3d je take pomerne unikatni funkce ackoli jeste neni tolik rozsirena. Cely Navigon se jiz podle meho dostal do pozice kdy je stejne transparentnim leaderem jako TT a Garmin. To se o VDO rict neda. Mapy rozebirat nebudu protoze politiku VDO neznam
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 5. 1. 2010 23:39

Jak je to s lesknoucím se sklem displeje a chromovým rámečkem Navigonu? Na videu se to zdá být nepříjemné. Dík za odpověď.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod warhead_cz 6. 1. 2010 08:44

Inu ramecek nejak ani neberu v uvahu akorat opet slouzi jako pasivni chladic a displej bude chtit jeste projet v ruznych svetelnych podminkach lec zatim to neni spatne a kontrastni barvy Navigonu v tom maji take svuj dil
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 6. 1. 2010 21:41

Je možné, že kapacitní spínání pod sklem bude výhra v tom, že nebude problém se mdlením zobrazení účinkem UV záření. To je problém navi, které mají fólie. Po několika rocích je to silně znát. Když porovnám TT GO s fólií a Garmina se sklem je to rozdíl. Sklo na cyklo-navi v zimě, kdy je slunce nízko dělá však za jízdy zásadní potíže. To bude v autě asi znát při slunci zezadu a z boku.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 7. 1. 2010 21:10

piErcE píše:Akane, nic ve zlem, ale tim kecalem (a kverulantem) jsi tu ty. cist ty tve elaboraty je za trest. Prosim, zkus alespon delat odstavce.

Kókni na "Pravda o MIO 710" kořeňu!!!
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 28. 1. 2010 14:32

Podložený držák nebo podložka pod držák?

Koupil jsem novinku TT: „Podložený držák na palubní desku“. Je to v podstatě „placka“ jako je upevňovací disk, nanopodložka nebo nedávno zde na titulní stránce SF panem K. proklamovaný (nedodatelný) „vehement“ na upevnění čehokoli. Až to pošta doručí, uvidím k čemu je to dobré a podělím se o zkušenost.

Na co lze z vlastností udaných na stránkách prodejce usuzovat:

1. Neznalost termínů a češtiny.
Upevňovací podložka pod držák přenosné GPS navigace není držák, nýbrž podložná, mezilehlá, oddělitelná a nebo také dodatková a i jinak označitelná část montážní soupravy (pro anglofily KIT). Podložený je zvedák (pro germanofily HEVER) pod autem. Držák udržuje jiný předmět v obvykle svislé, vodorovné nebo jiné fixní poloze tak, že jej vyrovnává, zavěšuje (zde spíše závěs), či vystřeďuje.
Na faktuře je ovšem uvedeno toto: „Podlo?ený dr?ák na palubní desku“.

2. Neschopnost popsat jednoznačně kompaktabilitu (pro anglofily KOMPATIBILITA), tedy co je s čím funkčně slučitelné.
Píše se: „Tom Tom - Any device“ + TomTom „x50, x50 LIVE“ (pro svéprávné avšak „unletered“ občany ČR: Any device = V?ECHNA ZA?ÍZENÍ).
Shrnutí: (pro intelektuály RÉSUMÉ čti rezymé):
S ohledem na dlouhodobou neschopnost jinak schopné firmy TT vyjadřovat se v češtině (kvůli odstraněným spřežkám) tak, jako v jiném slovanském (Polském, Ruském atd., atp.) jazyce, navrhuji založit slovník obtížných termínů, pojmů a výrazů, kterým usnadníme jejich správné psaní skrze prostředí upravené tabulky ASCII a možná jednou i chápání, skrze veskrze evropské porozumění (odporuje panu V.K.). Doporučuji se přitom orientovat na příbuznost s polštinou a nikoli s nizozemštinou nebo (proboha) s fríštinou.
Závěr: Jako prvé slovo vkládám akronym PAD čili PODSTAVNÝ ADHESIVNÍ DETAIL.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 29. 1. 2010 22:38

Co jsem obdržel rychlou poštou (opravdu rychle) za 924,-Kč z Amsterodamu.

Na krabici výrobku se dočítám, že jde o „Bean Bag Dashboard Mount“ , tedy volně, významově přeloženo je to: Montážní základna s diskovou plochou a fazolovitým váčkem.

Na výrobku samém visačka hlásá: „Universal Friction Mount with Safety Anchor“.
Výkladově: Všeobecně použitelná montážní základna udržovaná v pozici třením, s bezpečnostním ukotvením.To je tedy název, který má podložka od výrobce.

O co ve skutečnosti jde:
Je to šitá gumo-textilní kapsa o rozměrech cca 20 x 16 cm ve tvaru límce (jako C) naplněného zátěží, který obepíná přilepenou hladkou destičku (tvaru D). Celek nejeví feromagnetické vlastnosti a má hmotnost 0,91 kg. Kapsa má na vrcholu vnějšího oblouku límce v šitém švu poutko (jako je na pověšení kabátu), do kterého se navléká háček bezpečnostní „kotvy“ o rozměrech 2 x 3,5 cm. Kotvicí ploténka s háčkem se přilepuje na palubní desku dvoustrannou samolepkou. Před přilepením se příslušná část palubní desky očistí přiloženým, isopropyl - alkoholem nasyceným ubrouskem. Spodní část kapsy je potažena pěnovou gumou s povrchem charakteru „semiš“. Tento výrobek jako by z oka „vypad“ tomu, který popisoval pan redaktor Kuruc v náborovém článku na hlavní stránce „Navigovat.cz“.

Užitný princip: Kapsa s destičkou je udržována na své pozici třením semišové pěnové gumy o hrubý povrch palubní desky při zatížení hmotností 0,91 + 0,43 = 1,34 kg. Poznámka: Druhou složkou hmotnosti (0,43 kg) je moje TT GO 910 s držákem (tím opravdovým na sklo).

Mé osobní, zcela subjektivní a experimentálně neověřené hodnocení:
Do automobilu „Felicia“ s malou a zaoblenou horní plochou palubní desky si to rozhodně netroufnu „namontovat“ protože hrozí nebezpečí, že mi to při prudkém brzdění nebo nedej bože lehkém nárazu vše vyletí vpřed a vyrazí čelní sklo, neboť bezpečnostní kotva je upředu a její háček je ve „vyháknutelné“ pozici. Protože se nerad hádám, použiji tento „vehement“ při svých laboratorních experimentech (doma v kuchyni) namísto misky „ZEPTER“, ze které mi po jejím ohřátí na kuchyňskou (nikoli pokojovou) teplotu držák již dvakrát odpadnul a „navi“ buchla na podlahu. Tím obhájím svou pozici proti své polovici v opozici a zachovám si tvář myslitele, i když si teď připadám díky nenapadnutelnému internetovému obchodu jako blbec.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 30. 1. 2010 19:01

ach jo...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 31. 1. 2010 08:13

A bude hůř, připrav se, zatrpklý příteli.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 16. 2. 2010 18:49

[quote="piErcE"]ach jo...[/quote]

Testoval jsem novou mapu TeleAtlas v845.2647, která mi přišla k 66 narozeninám hned z rána, jako první dárek, "Zemanovku" v lahvi mi dala vnučka před chvilkou. Při zkoušení TT GO 910 s vnějšími anténami GPS a RDS-TMC mi posloužila podložka "vehement" na stole v kuchyni opravdu dobře. Nic mi tentokrát pod stůl nespadlo i když mi při testech pomáhal "psejk". Protože to budu zkoušet ještě několikrát, mám pro sebe čisté svědomí ohledně investice ("skoro" litr).
P.S.
Na palubku do Feldy jsem si to "nandat" s ohledem na výhled z vozidla "netrouf".
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 14. 6. 2010 21:31

Je možná změna k lepšímu?

Zdá se, že je.
V předchozí diskusi jsem několikrát napadnul „barnumskou“ reklamu Poličky.
Občas se tam kvůli NAVONU kouknu a něco jsem i prohodil s Audisem na téma NAVON.
Po jeho příspěvku s radami pro zájemce o NAVON jsem se podíval do Poličky na iGO PRIMO.

A hle: žádná nadupaná „navi“ s mapou kolkolem světa, leč seřazená, až logicky vedená rozprava k věci. Rozděleno pro „rychlíky“ a „detailisty“, s odkazy na odborné zdroje a vlastní práce autorů.

Je to psáno seriózně, upřímně a kamarádsky, výživně i stravitelně.
Co se hodí je mírně vyzdviženo, stinné stránky se nezdůrazňují a také nezamlčují.

Jen ty barvy.
Je to pořád jako „NÁSTĚNKA“ pro ty mladší uvádím: NÁSTĚNKA není NASTĚNKA z MRAZÍKA, ale její nevlastní sestra. Prostě zmalovaná jak komediant (řekla by moje babička, takto dámská krejčová ve Vídni zkoušená, což nebyla švadlena).

P.S.
Zelená - modrá, pro blázny dobrá!
Oranž a žluť odradí chuť!
Červená – černá, hovadu stejná!
To jsou prosím pořekadla k druhdy nepřístojným barevným kombinacím,
na nikoho tím neútočím,
jen z paměti vybírám příměr.

P.P.S.
Ještě přeci jen jeden malý dotaz k Poličce:
Je ten „pěti-palcový“ displej NAVONU iGO PRIMO lesklý nebo matný?
To jsem tam u Vás na NÁSTĚNCE nějak nedokázal naleznout a zákazníky to zajímá stejně,
jako to, jestli chromovaný rámeček displeje jiného NAVONU při bočním slunci nevrhá „prasátka“.
Akan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků