Přesnost GPS

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Yoki 18. 9. 2008 08:40

Kdyz mi treba gps ukazuje, ze ma presnost 5 m, tak to znamena, ze je okolo me 10 metrovy kruh, kde ten bod muze byt nebo jen 5 metrovy kruh, to je jakoby 2,5 m na kazdou stranu?
Yoki
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 18. 9. 2008 12:27

Kruh okolo Vás asi nebude :lol: , ale dá se to tak připodobnit. Přesnost 5m znamená, že skutečná pozice se od zaměřené pozice neliší více než o 5m, a to s 95% pravděpodobností. Tedy 5% času se můžete nacházet i mimo tento kruh.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 18. 9. 2008 20:13

Já bych byl možná ještě méně konkrétní: přesnost 5 m zkrátka znamená, že to je na GPS zrovna hodně dobré :) Metry v tom raději moc nehledejme.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yoki 19. 9. 2008 13:21

Diky za odpovedi, ale zase vim prd :-) . Vim, ze pet metru uz je krasna presnost, mam jen Legenda a nejmensi sem mel 2 metry. Jen me nastvalo, ze si nekdo u me kesky stezoval, ze mu to ukazovalo trosku vedle... Ale dalsi zase psal, ze je to zamereno presne. Nekteri lidi proste nechapou, ze se to neda zamerit presne treba kvuli odrazum, pocasi....
Yoki
Junior

Odeslat příspěvekod logman 19. 9. 2008 14:12

Zobrazovaná hodnota nevykazuje "přesnost měření", ale "odhadovanou přesnost měření". Tvrzení o přesném zaměření je velmi zavádějící. Přijímač vám může vykazovat hodnotu plus minus 2 metry, ale ve skutečnosti můžete být od skutečné polohy posunutý o 40 m dále.
logman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keyser 4. 10. 2009 19:31

tohle je přesně to, co mě dokáže nejvíc naštvat - navigace ukazeuje dobrou přesnost (třeba +-8m), ale ve skutečnosti jsem úplně jinde - a celej záznam trasy je v podstatě v pytli. Hlavně pokud navigaci trvá dýl než se zorientuje.
keyser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Amaru 6. 10. 2009 20:20

Stejnej problem taky pocituju. Bohuzel mam zkusenost, ze jakmile je to -+ 10 metru, tak je to napriklad pro navigaci ve meste, kde je jedna ulice nalepana na druhou, prakticky nepouzitelny.
Amaru
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Platič 7. 10. 2009 01:01

Pro zajímavost:

Před pár dny šel v TV dokument o stavbě nejvyššího mostu ve francouzském Millau. Hodně mě překvapilo, když tam bylo zmíněno, že přesnost stavby se kontrolovala pomocí GPS s přesností 4 mm. To mi přišlo dost slušné.

Přesnost v řádu 5 mm se zmiňuje i zde
Platič
Junior

Odeslat příspěvekod p.jirasek 7. 10. 2009 08:28

Věřím že to jde. Jenomže se jedná o specíální geodetické přístroje, využívající další informace z družic GPS + pozemní zpřesňující body. Cena takových zařízení je však o několik řádů větší než běžné navigace pro "domácí" účely. Navíc se při podobných stavbách používá i laserové zaměřování a další technické vychytávky.
TomTom GO 930T; Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3 + Sygic (dříve také TT5 a TT6 na PDA, iGo, SmartMaps, krátce BeOnRoad, TT One XL, TT GO 730T)
p.jirasek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 7. 10. 2009 22:04

Zde je to relativně pěkně a jednoduše vysvětleno: http://www.beruna.cz/rs/index.php?text= ... -prijimace
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků