akumulátory do navigací

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kvido79 4. 5. 2008 14:10

Zajímalo by mě,zda-li se dají sehnat do přenosných navigací prodávaných značek jako je TomTom,Garmin,Mio a atd. náhradní akumulátory.Přece jenom kapacita baterie nebude do nekonečna pořád stejná a jednou dojde jako u jiných zařízení (mobil,notebook...)ke konci.Nikde jsem na netu u prodejců nenašel možnost koupit náhradní aku pack.Je tedy jediná možnost nechat si jej vyrobit na zakázku ve formě repase jako se to dělá např. u notebooků?Ještě by mě zajímalo jakého druhu akumulátor bývá(Lipol,LiIon)?
kvido79
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 4. 5. 2008 22:35

Asi bych se obrátil přímo na servis, kde akumulátory určitě dokážou vyměnit. Obvykle to bývá typ Li-Ion.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E 50 5. 5. 2008 12:43

Dobrý den, je to docela dobré téma. Moje osobní zkušenost se zařízením handsfree bluetooth sluchátko věhlasné značky Sonyericsson za cca 3 600 Kč se odporoučelo (kaput akumulátor) těsně po záruce. Výměna by stála více jak nové sluchátko (info od servisu). Po dopisování se zastoupením jsem zjistil, že mám smůlu.
Protože jsem vlastnil Garmin Nüvi 660, tak jsem se informoval, jak to bude až po záruce odejde akumulátor, odpověď zněla, že se baterie nemění, ale že dostanu jakýsi kredit (slevu) na nákup nového zařízení. Mám dojem, že u jiných výrobců to bude stejné, akorát, že nedostanu ani ten kredit. Myslím si, že se počítá s tím, že akumulátor vydrží záruku, a pak už je to na záklazníkovi.
Nashle a čekám na jiné zkušenosti. Pavel
E 50
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 5. 2008 19:31

Já jsem nad tímto u autonavigace nikdy zvlášť nepřemýšlel. Přece jen jde o přístroj, který je většinu času v držáku nad palubní deskou, připojení k napájení. Akumulátor je u něj jen třeba kvůli domácímu plánování, a na to ta hodina-dvě-čtyři stačí.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E 50 5. 5. 2008 19:50

No, právě, že má zkušenost se sluchátkem, kdy akumulátor odešel totálně (došlo ke zkratu) mne donutila se na tuto problematiku zaměřit. Přišlo mne líto, že za 3 600 Kč jsem si volal jen 25 měsíců. Myslím, že to Asus R700 vyřešil dobře, akorám mě mrzí, že nemá aktivní držák.
Ještě mám dotaz ,nevíte náhodou, jak má Asus R700 T vyřešenou RDS-TMC anténu (kablík nebo je vše integrováno). Píšou RDS-TMC integrován, ale s tou anténou si nejsem jistý. Díky a hezký večer. Pavel
E 50
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 5. 5. 2008 20:02

RDS je jen ve vyšším modelu, ten ale netestuji. Nevím, jestli je anténa uvnitř, nebo jestli se připojuje do USB konektoru.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E 50 5. 5. 2008 20:10

Jasně díky, Pavel.
E 50
Junior

Odeslat příspěvekod hurkar 5. 5. 2008 20:41

Mám Nuvi 350 teraz koncom leta bude mať druhý rok. Použínam ho jak v aute tak na bicykli a aj ako chodec. V aute baterku neriešim na bicykli cca hodina a pol až dva a batéria klesla v pohode na 75 max na 50% kapacity. Ako peší turista chodím na prechádzky cca 3-4 hodiny a baterka mi "padne" na 50%. Na tento výkon má asi vplyv aj to že ako turista iba meriam prejdenú vzdialenosť (zatiaľ nerobím geocaching). Samozrejme že jas mám na minimum. Taktiež som ho mal na služobke v Londýne a zabudol som nabíjačku. Vydržal mi od Piatka rána do pondelka rána. Bez nabíjačky som bol nútený na "núdzový režim" ale stačilo to na zistenie polohy, zadanie bodov záujmu, alebo zmeranie letovej výšky a rýchlosti letu lietadla (v druhom sedadle od okna )... V aute mi vydrží cca 3-4 hodiny kde jas pridávam na cca 30-40%.

Tým som chcel povedať, že moja batéria asi prežije technický pokrok a skôr ako výmenu batérie budem riešiť nový prístroj z dôvodu technickej podpory výrobku a celkového vývoja na poli navigácií.

Pozri sa napríklad na vývoj trhu s mobilmi ...
hurkar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod E 50 5. 5. 2008 21:11

Každý akumulátor má určité počty cyklů životnosti, takže když budete navigaci používat každý den a asi tak 10 krát ji umístíte do držáku, který se nabíjí, tak se opotřebuje podstatně rychleji a nemusí přežít technický pokrok. Je to jenom "baterka" a kvůli tomu nemusím kupovat nový stroj (má zkušenost se sluchátkem). Strašně záleží na vytíženosti navigace.
E 50
Junior

Odeslat příspěvekod hurkar 7. 5. 2008 08:38

to je pravda, :pozor ale ja ajkeď mám cl adaptér zastrčený do držiaku navigácie tak v aute to CL-ko zapájam do "siete" až keď si o to navigácie pýta. tj zbytočne nezvyšujem počet nabíjacích cyklov a asi sa to vyplatí lebo po dvoch rokoch výdrž batérie je na cca 3-4 hodinách ;-)
hurkar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků