Hledám program, který seřadí body v trase

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 11. 4. 2008 19:38

Kdysi dávno to uměl, a zřejmě ještě umí program Route 66. Dokázal najít optimální trasu mezi zadanými body - přeskládal je tak, aby výsledek byl podle zadání nejrychlejší nebo nejkratší. Jenže Route 66 jsem používal jen kdysi dávno, když jsem cestoval po Americe.

Nevíte někdo o programu, který by uměl totéž? Nasypal bych do něj body, třeba ve formátu GPX, a on by je seřadil.Třeba by spolupracoval s nějakou internetovou mapou. A vůbec by to mohla být i kompletně internetová služba.

Podobnou optimalizaci umí program iGo. U něj je ale nutné trasu tvořit ručně, postupným výběrem bodů. Mně by se líbilo spíš hromadné zpracování.

Nevíte o něčem takovém?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 12. 4. 2008 20:25

No ano, problém závozníka, ale nechce se m i věřit, že by to dnes žádné navigace neuměly. Před lety jsem ho řešil tak, že jsem každé ráno napíchal špendlíky do papírové mapy a pohledem je seřadil do itineráře.
Chtělo to samozřejmě dost velký stůl na velkou mapu a pokaždé začínat u tohoto stolu :)

Teď vážně, program bohužel neznám.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod medabeda 12. 4. 2008 21:24

Názorná ukázka degenerace lidstva - kdysi dávno jsem si jako študák přivydělával u Spojů rozvozem balíků a telegramů, a tu optimalizaci jsem prováděl v hlavě...
medabeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ovo 14. 4. 2008 21:07

:) Tak mě napadá, že mi v životě balík domů nepřišel, vždycky jenom oznámení o uložení, takže nevím, jestli je to správný příklad optimalizace...
Hledání nejkratší cesty v grafu je problémem, pro který matematika zná bohužel jediný správný přístup - vyzkoušet všechny možnosti. Možná pro svoji výpočetní náročnost to je tato funkce v navigacích opomíjena.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 14. 4. 2008 21:40

Ovo píše:No ano, problém závozníka, ale nechce se m i věřit, že by to dnes žádné navigace neuměly. Před lety jsem ho řešil tak, že jsem každé ráno napíchal špendlíky do papírové mapy a pohledem je seřadil do itineráře.
Chtělo to samozřejmě dost velký stůl na velkou mapu a pokaždé začínat u tohoto stolu :)

Teď vážně, program bohužel neznám.

tak samozrejme ze jsou navigace, ktere to umi ... napr. muzu jmenovat nuvi 760 ...
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 15. 4. 2008 08:51

Navigace to umí, kromě Nüvi 760 to už několik let nabízí Mio a IGo. Já ale hledám program na PC, kam můžu najednou nasypat všechny body - ne po jednom.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ferdík 15. 4. 2008 08:55

ASUS R700 s iGO8-ale pracné a zdlouhavé.
ferdík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Koby 18. 4. 2008 07:46

Taky se přidám, chtěl jsem zakládat nové téma, ale všiml jsem si tohoto...


já nepotřebuju ani aby to umělo najít nejlepší postup - nejkratší vs. nejrychlejší...

Mě vyloženě stačí, jestli existuje program nebo stránka, kam hodim cca. 10 adres po Praze a vybliká mi je to najednou - tzn. bych já viděl ve kterých místech se to nachátí. Postup v jakým budu jezdit už jsem si schopnej udělat sám a poté to jenom natukám do navigace.

Potřebuju to pro kurýřinu. Nic takovýho jsem zatim nenašel, všude jde zadat max. 1 adresa.. mapy.cz apodobně...

Díky moc, rozhodně by mi to pomohlo
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Medcin 18. 4. 2008 10:49

Ovo píše:Hledání nejkratší cesty v grafu je problémem, pro který matematika zná bohužel jediný správný přístup - vyzkoušet všechny možnosti. Možná pro svoji výpočetní náročnost to je tato funkce v navigacích opomíjena.

Ano, je to NP úplný problém. Je ale zajímavé, že navigace umí najít nejkratší cestu z A do B, tak že by neuměly najít nejratší mezi body A B C ... ? To je také NP úplný problém a postup řešení je identický s předchozím
Medcin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ovo 18. 4. 2008 22:50

Medcin píše:...NP úplný problém

nechtěl jsem ta slova použít, ale když už je to venku... :D

Koby píše:...Postup v jakým budu jezdit už jsem si schopnej udělat sám ...

Koby, ještě pořád mám ty špendlíky, kdybys potřeboval.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 19. 4. 2008 08:14

ovo: já nechci špendlíky, to je nepohodlný a zdlouhavý, do programu natukám ulici a hotovo.. na mapě ji budu hledat dlouhý minuty pokud to nebude nějaká hlavní... Musí přece takovej program nebo stránka existovat..
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 19. 4. 2008 08:29

Tak tohle umí hodně programů - na PC třeba MapSource, která se dodává k mapám Garminu. Na internetu potom snad jakákoli lepší mapa - Google Maps, Live Maps.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 19. 4. 2008 11:59

marek l.: tak to mi řekni jak na google maps na to? nikde tam nevidim, že jde přidat více adres najednou. díky moc
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 19. 4. 2008 19:49

Vlevo nahoře je My Maps -> Create new map.
Potom hledáš adresy, potom v bublině Save to My Maps a špendlíky se už na mapě zobrazují samy.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 20. 4. 2008 12:00

ovo: výtečný, fakt super :) Díky moc :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků