Rychlost navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod shi 18. 12. 2007 22:21

TT720 podobným jevem netrpí, nebo jsem to aspoň nepostřehl. Pokud navigace skáče, tak to musí být tím, že neví kde je, nebo špatně odhadne polohu protože jsi jel velmi pomalu a najednou jsi se rozjel. Externí anténa tak, aby videl více satelitů nebo lépe rozmístěné satelity, by opravdu mohla pomoci a to i ve špatném počasí. (V případě PDA může chybět výpočetní výkon, ale u samostatné navigace by chybět neměl)

Pokud jsem s TT špatně odbočil, tak to bylo proto, že jsem se ve složitější křižovatce nedokázal včas zorientovat, případně jsem nedával pozor když hlásil za X metrů odbočka. Že by mi odbočku ohlásil až za křižovatkou se mi ještě nestalo. V křižovatce už mi odbočení ohlásil, ale to pozue v situaci, kdy jsem jel pomalu a v nejhorší možný okamžik jsem (konečně) zrychlil a přitom jsem navigaci dostatečně nesledoval.
shi
Junior

Odeslat příspěvekod OziToretto 19. 12. 2007 09:02

shi:
Nj, ale tomtom 720 si do PDA nedam. Je mozny, ze by trpelo moje PDA vypocetnim vykonem, ale to by pak nezobrazovalo nikdy spravne a ne jen v nekterych mistech (nebo se pletu?)...

.mtn:
No tak jako me nejde ani tak o ten hlas jako o ten obraz, to by pro me bylo o hodne dulezitejsi. Ale nerozumim tomu proc kdyz jezdim kazdy den stejnou trasu ve stejny cas, tak pro se to nekdy chytne a nekdy ne... :(
A neexistuje treba nejaky programek, ktery by mi upravil HW vlastnosti GPSky, abych ji zvedl vykon???
OziToretto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .mtn 19. 12. 2007 14:18

OziToretto píše: Ale nerozumim tomu proc kdyz jezdim kazdy den stejnou trasu ve stejny cas, tak pro se to nekdy chytne a nekdy ne...


S nedostatkem vykonu by to mohlo souviset taky. Matne si vzpominam, ze jsem kdysi nekde cetl o Aceru, ktery kdyz byl pripojen k napajeni fungoval spravne, pri navigaci z baterie se choval podobne jako v tvem pripade. Bohuzel jiz nevim o ktery slo presne typ. Mas vzdy pri prujezdu timto mistem pripojene napajeni?
Programu pro ladeni GPS je nekolik - sirfTech, AplSirf, MMsirf a urcite jeste dalsi, otazkou je jaky chip mas v aceru.
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod OziToretto 19. 12. 2007 14:45

No typ cipu nevim, kde bych ho zjistil??

No napajeni tam v tech mistech nekdy mam a nekdy ne. Ale dneska rano jsem jel to cele s napajenim a stejne se chvilkama ztracel... Jedine me napada, ze jak mam poskozeny konektor napajeni, ze to nekdy pri narazu prestane napajet a to by odpovidalo i ruznym mistum atd. Budu to muset zkouknout cestou z prace... Ale mohla by to teoreticky by jedna z pricin, diky.
OziToretto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .mtn 19. 12. 2007 14:54

Mel by tam byt SiRF Star II, alespon podle tohoto:
http://www.gpsweb.cz/acern35.htm
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 19. 12. 2007 16:18

Mam 6120, Nokiu LD3W a TT6- vo viedni na chvilocku blbla na krizovatke, poslala ma inama potom zase vratila...
Ale zatial sa to stalo len jeden raz....
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OziToretto 20. 12. 2007 12:09

Tak jsem vcera zkousel otevrit gpsku v SiRFDemoPPC, abych vedel jak je nastaven modul. Bohuzel mi to psalo, ze se nelze k modulu pripojit. A jaky byl muj sok dneska rano, kdyz jsem v aute zapnul TomToma a on se ani po pul hodine cesty nepripojil. Ted jsem v praci vyzkousel i iGO, které mi dříve šlo, ale už mi také nejde. Nepomohl ani velký restart, nevíte co s tím???
OziToretto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod .mtn 20. 12. 2007 21:10

V programu by mela byt moznost vratit zmeny do default. Nejlepe se mi ale osvedcilo vyndat baterku na nekolik hodin resp. 1den.
.mtn
Junior

Odeslat příspěvekod OziToretto 20. 12. 2007 21:13

Diky, zkusim to...

edit: Parada, uz mi to slape, dokonce se mi to skoro i prestalo ztracet, ale musim mit PDA porad napichnute na napajeni, jinak se nechytne... :-(
Takze dekuji za rady... :wink:
OziToretto
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků