Nokia N95 - navigace

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Driver 17. 9. 2007 14:31

Chtěl bych navázat na tohle téma http://www.symbianforum.cz/viewtopic.php?t=40572

A zeptat se, jak jste s navigací v N95 spokojení vy.

A jestli je nějaká možnost, jak obejít kupování map :).. dík
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda50 17. 9. 2007 15:33

1. Navigace funguje dobře porovnáno s totom go 910. Zatím mne dovedla vždy tam kam jsem potřeboval.

2. Mapy jsou volně ke stažení, ale fce navigace je zpoplatněna.
Ceny jsou kolem 50ti € na rok.

3 Tady je normální server a ne žádný warez. Ten kdo má na n95 tak má také na navigaci.

4 pokud je mi známo, tak žádná navigace-mapy nejsou zadarmo.
jarda50
Junior

Odeslat příspěvekod Ardeth 17. 9. 2007 15:58

Jde do N95 nainstalovat TomTom,aby se nemusely pouzivat ty mapy od Nokie? A aby byl vyuzivan interni GPS modul?
Ardeth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 17. 9. 2007 16:00

Jarda50: Aaa, moralista... Zajímalo by mě jestli máš všechny programy a filmy doma řádně zakoupené :hm

Ardeth: Bohužel, zatím jen Route66 který nemá tak dobré pokrytí jako TT, ale dovede tě...
m.a.x.i.m.u.s
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Driver 17. 9. 2007 16:23

jarda50: to je jasný, já bych sem ani žádnej warez netahal, protoze vim, ze to je proti pravidlum fora :)...

Jen by me zajimalo, jakym zpusobem se to teda plati a jestli to za to stoji, kdyz uz zaplatim 60 EUR...
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda50 17. 9. 2007 16:24

To maxi
mohu Tě ujistit, že mám komplet programy zakoupené s licencemi na obou PC. Kmpletně všechno a 2x. Zpracovávám vlastní video na PC a na stahování filmů nemám vůbec čas a ani by mne to nenapadlo konec konců poslední dobou v mém okolí na to pár lidí doplatilo. Pro mne není problém si našetřit koupit to co potřebuji
Já nejsem zloděj. Na kopírování filmů nemám čas a co se mi líbí tak si koupím. A PC hry taky kupuji. Holt si na to musím vydělat nebo ušetřit.
jarda50
Junior

Odeslat příspěvekod jarda50 17. 9. 2007 16:33

To driver
Já jsem to platil rovnou kartou z mobilu. koupil jsem na zkoušku měsíc. a to ybych to porovnal s 910tkou. V podstatě to funguje stejně. Jedinou věc co to nemá tak klasické POI. body zájmu. Ono tam něco je, ale nevím jak to rozšířit. Např o pumpy shell apod. Když tak zkus za těch 7 € na týden a projeď to chce to ale neznámou trasu aby jsi byl plně závislý. A uvodíš. /pkusím se zjisti jak to zaplatit přes net, ale neměl by to být problé. Bohužel bez platební karty to asi nepůjde.
Můj osobní názor je, že se to vyplatí pokud hodně jezdíš a jseš na tom s mapou jako já tak je to opravdu dobrá pomůcka.
Výhodu tady vidím, že si nztáhneš a nainstaluješ mapu jakou chceš- ty jsou zadarmo. V porovnání s pevnou navigací, kde platíš za upgrade map je to podstatně levnější. Ale je to o tom aby jsi to zkusil a sám řekl je to OK nebo nevyhovuje mi to. Ze mne se stal docela závislák na navigaci a šetřím jak benzín tak i nervy a hlavně hádky s manželkou, že jsem měl jet tudy a ne tudy. le záleží na Tobě
jarda50
Junior

Odeslat příspěvekod Driver 18. 9. 2007 09:28

jarda50: díky za odpověď. Mě jde v podstatě spíš o to, že nevim, jak dlouho budu N95 mít a přijde mi zbytečný si platit licenci na 3 roky, když ten mobil možná ani tak dlouho nevydrží. Nebo je ta licence nejakym zpusobem prenosná?

POI jsou sice dobrý a třeba MDA Compact III je má, protože tam je TomTom a ten se mi hodně líbil (hlavně dotykovej display dělá svoje), ale dá se jezdit i bez POI, když tě to dovede do cíle.

Na ten týden to asi vyzkouším než někam pojedu, ale jak říkáš, chce to jet tam, kde to člověk nezná...
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda50 18. 9. 2007 11:16

To Driver
Naprosto chápu. Licence by měla být přenosná - dostaneš k ní kod Nicméně kdybych kupoval tak asi na rok. No ale nevím to jistě. Pokud prodám Gočko tak asi ty 3 roky.
jarda50
Junior

Odeslat příspěvekod Driver 18. 9. 2007 22:49

jarda50: jeste nechapu, na co se ta licence vaze, na cislo, na IMEI nebo na co?
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda50 19. 9. 2007 09:09

To Driver
tady je odpověď - bohužel licence je platná pouze s founem na který byla zakoupena

citujiEnter keywords (Help)
Show All Questions
Show Top Questions
Advanced Search


--------------------------------------------------------------------------------

Q: What happens to my purchased features in Nokia Maps if I have made a firmware software update ("firmware reflash") of my mobile device?

A:

Your Navigation license is tied to your mobile device, i.e. it is mobile device specific and cannot be transferred to another mobile device. Please keep this in mind when purchasing the navigation license and select the length that best suits your needs. The options are 1 week, 1 month, 1 year and 3 years.

Vaše licnce na navigaci je svázána s vaším mobilním zařízením to znamená, že je svázána pouze s vaším specifickým přístrojem a nemůže být přenesena na jiné mob. zařízení. Prosím mějte toto na paměti,když kupujete licenci a proto vyberte délku platnosti licence , která Vám nejlépe vyhovuje-dále jsou délky licencí .....

To jsem našel v podpoře Nokie k problematice licencí
jarda50
Junior

Odeslat příspěvekod Driver 19. 9. 2007 09:23

jarda50: moc díky za info, tohle jsem potřeboval vědět. Musím teda říct, že to mají pěkně blbě udělaný, protože některé reklamace se řeší výměnou základní desky, takže nové IMEI. A samozřejmě v servisu jim je jedno, že tam je navigace za 2100,-...

Na druhou stranu to mají zase dobře opatřený proti zneužití licenčního kódu
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda50 19. 9. 2007 09:33

To máš pravdu a při kupování kratších licencí než rok se to docela prodraží
jarda50
Junior

Odeslat příspěvekod Driver 19. 9. 2007 09:47

Aspon ta tydenni by mohla byt 1x zdarma, at si to clovek vyzkouší....
Das Auto
Driver
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda50 19. 9. 2007 10:17

Tak to s Tebou souhlasím, Nevím proč u nás to nejde, ale jak jsem zjistil v zahraničí k tomu dávají možnost si s koupí telefonu vyzkoušet po dobu 3 týdnů navigaci bezplatně
jarda50
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků