TomTom Navigator 6: Chybí zařízení GPS

Softwarový TomTom, iGo, OziExplorer, TourNavigator, SmartMaps

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod tom-cz 24. 2. 2007 12:29

Koupil jsem si PDA Mio P350 s integrovanou GPS. Po spuštění TomTom 6 Navigator zobrazí hlášku "Chybí zařízení GPS!" a po 12s GPS "najde" a zobrazí už standardní "Čekání na platný signál GPS...". Je to normální chování? Nepodařilo se mi TomToma donutit aby GPS nalezl hned po spuštění.
tom-cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Yngwie 24. 2. 2007 14:10

Je to normální.
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tom-cz 24. 2. 2007 16:27

Tak se s tím musím smířit :|. Dík za odpověď.
tom-cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mitzi 10. 4. 2007 12:25

Tenhle problem jsem mel na svem iPAQ rx5940 taky a zde je reseni. Neco ti totiz prepnulo GPS do rezimu SIRF. A SIRF binarni data umi jenom iGO, ostatni jedou na NMEA. Takze si stahni z http://w5.nuinternet.com/s660100031/SirfTech.htm tento sikovny programek a prepni si GPSku zpet do NMEA dle nasledujiciho navodu:
Mìlo by to jít tak, že nejdøív se pøipojíš sirftechem na GPSku. Pokud bìží v Sirf modu, klikneš v menu na SIRF. Otevøe se ti ladìní Sirf modu se založkama. Mùžeš pøepnout na záložku: Initialize Data Source a výbìrem Factory Reset a stisknutím tlaèítka SET pøepneš GPS do továrního nastavení, myslím že se zároveò pøepne do NMEA modu. Nebo mùžeš najet na poslední záložku : Switch to NMEA Protocol, tam nastavíš èetnost jednotlivých NMEA zpráv, nastavíš Baudrate a tlaèítkem SET pøepneš do NMEA modu. V momentì toho pøepnutí už s tebou ta GPS pøestane komunikovat v SIRF režimu, takže SIRF režim zavøeš a pøepneš se v menu do NMEA. Tam uvidíš, podle èasù po vteøinì, jestli pøicházejí z GPS zprávy a jaký typ. V zalozce Comm by melo byt Protocol: NMEA. Bezelo mi to jen na 9600 baudu, ostatni rychlosti delali problem.
mitzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dragon80 21. 4. 2007 13:57

No je to normalni.....za chvili ji to najde a pak musis "chvili" pockat tnez GPS vycmucha dostupne druzice a navaze s nimi spojeni.Zalezi to na citlivosti cipu a samozrejme v jake lokalite se zrovna nachazis.....nemusis pristroj primo zvedat nad hlavu a mirit k obloze.....idealni je volne prosttranstvi,to se najdou rychle,ve meste je to horsi a chvili to trva.
????????????????SANSA e250 2GB
Panasonic LUMÍK(X) DMC-FX3
Dragon80
Kolemjdoucí