Kam nahrát mapy do TOMTOMA 6?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KUR_PITKA 26. 10. 2006 09:39

ahoj, včera sem si koupil PDA Asus 636N + TomTom6... mám tam jen mapu čr,polska a slovenska... Již sem si sehnal mapy GER-NL-AT, ale nevim kam je mám nahrát? nahrál jsem je na SD kartu, ale Tom TOm6 je nevidí? ptám se teda, je nějaký specifický adresář kam je mám nahrát? děkuji za odpověď
386SX 16 Mhz,2 MB Ram,80MB HDD,Trident 512 Kb, 14" VGA Mono..., Sound Blaster PRO, To všechno ve SLim kejsu se 100W zdrojem...
KUR_PITKA
Junior

Odeslat příspěvekod Yngwie 26. 10. 2006 11:10

Koukni do návodu, určitě tom tam je :-)
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KUR_PITKA 26. 10. 2006 11:18

teď jsem poprvé PDA hodil do auta, ale neumí mi to najít žádný satelit!!! Dám nastavení, vybrat gps, ale co tam mám vybrat? jako jediné co vyhledává satelity je to první GPS (je u něj klíč)... ale pořád jenom hledá satelity... čekal sem veknu skoro hodinu a nic... kde je problém? nemusí se gps ještě někde jinde nastavit či co? děkuji za odpovědi...

Doplňeno: v Tom TOmu 6 dám - změnit předvolby, dále - zobrazit stav gps , dále - konfigurovat... a mám tady na výběr GPS: Jinaá NMEA GPS,Příjimač GPS Bluetoth TomTom(u něj je namalovaný klíč a 0000),Vestavěný příjímač GPS Tom Tom a jiný příjímač GPS Bluetoth... který mám vybrat? A´t vyberu kterýkoliv, stále jen hledá GPS satelity (né u všech nabízených GPS)... co s tím? děkuji

Jinak to píše : chybí zařízení GPS
386SX 16 Mhz,2 MB Ram,80MB HDD,Trident 512 Kb, 14" VGA Mono..., Sound Blaster PRO, To všechno ve SLim kejsu se 100W zdrojem...
KUR_PITKA
Junior

Odeslat příspěvekod Krokodýl 27. 10. 2006 09:12

No tak dle popisu má toto zařízení vestavěný GPS přijímač, takže rozhodně poslední volbu. Pravděpodobně se bude muset ale i ten přijímač nějak aktivovat, nevěřím že by přijímač byl stále zapnutý.

P.S.: Ale pokud ti na tu první volbu hledá satelity mělo by to být ono (třeba si pdle potřeby sám zapíná GPS modul??). Koukla jsem ještě jednou na popis, máš připojenou externí anténu? Třeba je problém pouze ve slabém signálu.
Krokodýl
Junior

Odeslat příspěvekod M. 27. 10. 2006 09:34

Napis, co mas za PDA a co mas za GPS.

U nas taky nejak dlouho trva chyceni satelitu, ale pomuze kdyz se rozjedeme. Ale pokud pise, ze chybi GPS zarizeni, tak je chyba nekde jinde.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krokodýl 27. 10. 2006 10:26

M. píše:Napis, co mas za PDA a co mas za GPS.

U nas taky nejak dlouho trva chyceni satelitu, ale pomuze kdyz se rozjedeme. Ale pokud pise, ze chybi GPS zarizeni, tak je chyba nekde jinde.


Ale to vše je v úvodním příspěvku napsáno, a GPS modul má integrovaný.
Krokodýl
Junior

Odeslat příspěvekod M. 27. 10. 2006 10:29

Jo, sorry, neuvedomil jsem si, ze 636N je s GPS.

Ma to GPS nejaky svuj program tudiz i driver?
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KUR_PITKA 27. 10. 2006 14:55

takže Tom TOm 6 nakonec šel pryč a musel jsem udělat HW reset, jelikož mi to nějakým zpusobem zablokovalo zvuk v PDA a Hard reset byl asi nejlepším řešením (v PDA jsem stejně měl prd)... Nakonec jsem se dozvěděl, že ten problém se zvukem dělá TT 6 a dá se to opravit i jinak než HArd resetem... Jinak předtím než jsem provedl Hard reset mi to stejně žádný satelit nenašlo... chodil jsem kolem domu, jezdil autem a kulové.... Tak sem TT6 odstranil a vyzkoušel IGO 2006 Europe a s ním nemám žádný problém... Nainstaloval jsem ho na kartu, přihrál mapy, spustil navigaci a program si sám GPS našel.. Prohledal všechny COM porty a GPS během minuty našel.... Ihned sem našel cca 8-9 satelitů a navigace funguje bez problému.... Sice to není Tom Tom, ale i tak je IGO 2006 dobré.... Všem zůčastněným děkuji za rady... Pokud máte nějaké otázky, ptejte se.... :lol:
386SX 16 Mhz,2 MB Ram,80MB HDD,Trident 512 Kb, 14" VGA Mono..., Sound Blaster PRO, To všechno ve SLim kejsu se 100W zdrojem...
KUR_PITKA
Junior

Odeslat příspěvekod pmt04 29. 10. 2006 13:10

Popište, jak se dokázal řešit problém s zvukem u Tomtom6, mám samý problém. Po instalaci už nefunguje zvuk u žédné aplikace na PDA ASUS 636
pmt04
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlko71 6. 1. 2007 12:36

Taky by mne zajímala oprava zvuku v PDA ASUS 636 po instalaci Tomtom6.Přesně to samé se mi stalo a musel nastat tvrdý restart PDA, aby jsem vrátil věci do původního stavu.
Díky
vlko71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dinoxus 9. 1. 2007 15:32

Staci smazat tyto dva soubory:
BtCoreIf.dll
BtSdkCE30.dll

jsou primo v adresari Windows v zarizeni, jen jakoby skryte - dat volbu ukazat vsechny soubory. Pak dat reset a PDA funguje normalne. Aspon me po stejnem problemu.
SE K750, N6230i, HBH-600
HPnx7000, IBM T43
ASUS A636N
Dinoxus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod e_czech 8. 2. 2007 13:33

Pánové, mám otázku a prosím někoho o odpověď:

Kde se dají koupit mapy TomTom na SD kartách, zcela legálně. V současné době mám OS 6.01 a chtěl bych vyšší a oficiální do PDA Mio A201! Kam se obrátit? Díky!
e_czech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P800 8. 2. 2007 17:05

Na webu TomToma je přehled autorizovaných prodejců: http://www.tomtom.com/stores/type.php?ID=2...Country=56
.. mám pocit, že na kartě je vždy i aplikace.
P800
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků