tom tom a nákladní automobil

Softwarový TomTom, iGo, OziExplorer, TourNavigator, SmartMaps

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod bohme.jan 20. 8. 2006 09:11

chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost, zda jde nastavit v aplikaci, že jedu nákladním automobil a ne osobním - jde mi o dopravni omezení a ....
bohme.jan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yngwie 20. 8. 2006 09:13

Nelze - ale když zvolíte nejrychlejší trasu namísto nejkratší, tak Vás to nebude navigovat přes cestičky, ale bude to vybírat cesty vyšších tříd, kam se s náklaďákem vlezete :wink:
What is the best? NOKIA is the best!
Nokia 720 NMT->6150->8210->3310->6210->6310i->6230->E60 & N95 + 2GB Kingston + Koss Porta Pro
Compaq iPAQ 3970 + Linux

Bavte se o Nokiích jen s Nokiisty :wink:

Symbian rulezz :wink:
Yngwie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zekon 20. 8. 2006 09:33

Máš na výběr:
- nejrychlejší
- nejkratší
- s vyloučením dálnic
- pěší trasy
- cyklotrasy
- s omezenou rychlostí
ta poslední myslím, že by mohla být ta správná.
R.
Zekon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod spenik 20. 8. 2006 09:55

Mam pocit, ze to jde jen v Garminu
spenik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Policak 22. 8. 2006 15:49

Obavam se, ze pro nakladak je bezna navigace neprilis pouzitelna. Nezapomente, ze nejvetsi problem nakladaku neni rychlost, nebo typ komunikace (i kdyz cyklotrasy urcite nebudou to prave), ale nosnost mostu, vyska podjezdu na trase a pod. A s tim pokud vim zadna bezna navigace nepocita. Takze jet podle bezne navigace pujde, ale stoprocentne trasu naplanovat asi nedokaze, vzdy muze byt na trase nejake prekvapeni.
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zekon 22. 8. 2006 16:11

Policak: to máš pravdu, to je jasný i mě. Ale zase, ten kdo provozuje "těžkou" dopravu, si cestu plánuje předem na PC. Hlavně je potřeba na určitý druh dopravy taky nějaký to povolení. Co já vím a vlastně i když si "těžkou" dopravu najímám (víc jak 30tun), řidič dostává přehled cesty od dispečera. Pak už je pouze na něm, jestli si do navigace (když ji má) nastaví cestu pomocí určitých bodů.
R.
Zekon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Policak 22. 8. 2006 19:31

Jasne ze je to na nem. Otazka znela, jestli nejaka navigace umoznuje planovat trasu s ohledem na to, ze jedeme nakladakem a moje odpoved byla ne, s tim navigace nepocitaji a vzhledem k specifikum nakladni dopravy se na jejich pomoc neda spolehnout.
Policak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zekon 22. 8. 2006 19:45

Máš pravdu.
R.
Zekon
Návštěvník

Odeslat příspěvekod YPO 22. 8. 2006 19:45

.....pred tomtomem jsem pouzival Wayfinder a jestli se nepletu tak tam byla moznost zvolit nakladni automobil......
6230i - Razr V3 Black - SE P910i - N 73
YPO
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod andy321 26. 8. 2006 15:06

Nema neco takoveho Navicore nebo Nav4All?
Mam dojem, ze jsem tam neco takoveho zahledl.

EDIT Je to Nav4All. V menu nastavis Nakladni automobil.
Z principu by to mohlo fungovat. Ty elektronicke mapy se pouzivaji i pro planovani tezke prepravy takze musi mit data o prujeznosti.
andy321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Duda Ivo 29. 8. 2006 16:28

V Garminu 360 (350) jde nastavit jako typ dopravního prostředku i např. autobus nebo TIR. Praktické zkušenosti s tímto nastavením ale nemám. V ostatních typech by to mělo jít snad taky. Mám na mysli typy Garmin nuvi.
Duda Ivo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod El Carlos 31. 8. 2006 09:42

Já se zase domnívám, že navigaci jako Tom Tom One použít lze. Je úplně jedno s čím jedu. I s osobákem musím jet jinudy, než je zákaz vjezdu nebo jednosměrka, no a s náklaďákem musím objet nizký most nebo most s malou nosností.

Tak jako tak stačí odbočit a počkat pár vteřin než navigace najde jinou cestu. Konkrétně u TT One je velmi jednoduché ťuknout a zadat překážku/objížďku v cestě a TT pak už sám najde alternativu
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andy321 31. 8. 2006 20:55

No vis ono to neni tak jednoduche se nekde zacit tocit se 40t nakladakem.
andy321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Policak 31. 8. 2006 21:28

To Carlos: To si opravdu jen myslis, ze je to jedno. Osobakem projedes po kazde komunikaci, kterou ti TT nabidne. S nakladakem o vetsi hmotnosti uz to tak jiste neni a klidne by se ti mohlo stat, ze po par kilometrech objizdky narazis na most s omezenou nosnosti, nebo viadukt s vyskou pod 2m a nikde neni psane, ze pri dalsi variante nedopadnes stejne. Cim vetsi auto kocirujes, tim hur se pro ne hleda cesta.
Policak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod El Carlos 6. 9. 2006 23:19

andy321: no já ale nemyslel, aby se otáčel až když někam vjede, ale aby odbočil

Policak: to já beru, ale myslím, že určitě se tomu nevyhne bez navigace a GPS akorát ulehčí tu práci, že nebude muset vytahovat mapu a hledat alternativu, ale tak jako tak pojede i přes tu alternativu na slepo.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Návštěvník

Další stránka