OVI Mapy vs. neplacené úseky :-(

Softwarový TomTom, iGo, OziExplorer, TourNavigator, SmartMaps

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod Manek66 15. 6. 2010 15:37

Ahoj, mam problem s navigaci pomoci Nokia OVI Maps (3.03 i 3.04) nalezt na delsi trase (Ostrava-Brno/Praha) trasu pri zakazanych dalnicich a placenych usecich. Nevyplati se mi kvuli ojedinele cete kupovat dalnicni znamku. Vzdy mi to hleda trasu (dlouho, urcite pres 1-2 minuty) a potom mi napise, ze "Trasu nelze nalezt". Kdyz to zkusim pres prujezdni body, tak to trasu celkem najde, ale pri spusteni navigace to hodi stejnou chybu. V obou pripadech jsem mel dostatecny signal GPS. Mam Nokii E52 s aktualnim firmwarem 34......
Manek66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannnn 15. 6. 2010 15:48

A nenalézáš se v místě, ze kterého je možné se dostat pouze po nějaké silnici, kterou ta navigace považuje za placenou (i když ve skutečnosti třeba být placená nemusí. Typicky 4pruhy ve městě apod..)?
jannnn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Manek66 15. 6. 2010 16:12

No to prave ne, zkousel jsem to na parkovisti v Ostrave, na chate (coz urcite neni placena silnice :-) ) a v Ostrave na normalni ceste....
Navic na chate mi to treba reklo, ze musim povolit nezpevnene cesty (i kdyz sesta je klasicka asfaltka), ale pri zakazani dalnic a placenych useku si to ani nerekne o to, abych to povolil....
Manek66
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dezavy 21. 6. 2010 20:49

A zkoušel jsi vyhledat jinou trasu?
Ptám se proto, že: Mám E66 a občas mi napíše tu samou hlášku, ikdyž tu trasu mám uloženou v oblíbených a několikrát jsem jí jel..
Dlouho jsem nevěděl, čím to je a pak jsem zjistil, že:

Pokud ti to napíše hlášku "trasa nenalezena" tak normálně zapnu Navigaci, počkám na satelity a pak ujedu cca 1 Km. Po tomto zastavím, znovu si dám vyhledat mapu a pak světe div se, ale najednou mi to najde trasu, kterou mi to předtím nenašlo.

Takto to praktikuji cca posledních 14 dní, co mi to takto zlobí a vždy, když mi to trasu nenajde, tak udělám postup výše a pak to vždy trasu najde.

Snad pomůže..
dezavy
Kolemjdoucí